Як оформити ганок приватного будинку
Ганок є обов’язковим елементом вхідної частини будівлі та її «візиткою». Прагнення прикрашати власне житло з урахуванням модних тенденцій та особистих смакових переваг властиво практично кожному. Дизайн ганку приватного будинку повинен підкреслювати цілісність всієї споруди та робити її привабливішою. Існує безліч варіантів оформлення вхідної частини будівлі, тому ми пропонуємо вам розглянути найпопулярніші та найцікавіші з них.
Ганок з дерева
Найзатребуванішим варіантом залишається встановлення дерев’яного настилу на ганок. У більшості випадків такі конструкції виготовляють із соснової деревини, як найбільш недорогої та популярної натуральної сировини. Якщо правильно герметично встановити ганок, лакувати і пофарбувати, воно буде привабливо виглядати довгі роки.
Це актуальний спосіб оздоблення фасаду, який оформлений у стилі кантрі. Таке оформлення можна доповнити декором ганку на основі дерева, що дозволить внести атмосферу заміського котеджу. Дерево можна доповнювати каменем, що є актуальним не тільки для кантрі стилістики. У заміських приватних спорудах ці два матеріали виглядають разом досить гармонійно і підходять для обробки помостів, дверей та застосування як декор.
Ганок з бетону
Бетон вважається універсальним матеріалом, який відрізняється дешевизною та надійністю, а також оптимально підходить для виготовлення ганку. Це монолітна конструкція, яка не почне з часом хитатися, що іноді притаманне дерев’яним виробам. Крім того, його можна легко відремонтувати і прикрасити за допомогою будь-якого декору. Не варто забувати про те, що бетонний ганок може бути різної форми, що особливо не вплине на ціну та кількість часу для виконання завдання.
Конструкції з бетону можна прикрасити плиткою, наприклад, клінкерною. Трапляються варіанти, оброблені каменем, а також пофарбовані фарбою, та оброблені іншими матеріалами. У сучасних будинках з фасадом з дерева, цегли або з сайдингом ганок з бетону можна залишити без додаткового покриття. Це дозволяє підкреслити особливості фактури стін та їх забарвлення.
Ганок із цегли
Цегляний ганок — це більш дорогий варіант, порівняно з попередніми, проте він також привабливо виглядає і вважається досить надійним рішенням для оформлення будинку. Установка конструкції може зайняти більше часу і вимагати серйозних зусиль, але надалі прикладена праця окупиться з лишком, оскільки вона не потребує додаткового догляду.
Найчастіше у цегляного ганку є основа з бетону або покриття сходів на основі інших матеріалів. Трапляються варіанти і з укладанням плитки на сходи. Це виглядає по-домашньому, вселяє довіру та додає будівлі надійності. Але будьте обережні, тому що будь-яке обране вами покриття щаблів не повинно бути слизьким, інакше ця ділянка стане потенційно небезпечною в холодну пору року через сніг та кригу.
Ганок з каменю
Натуральний камінь вважається традиційним варіантом. Така сировина відрізняється довговічністю експлуатації, презентабельністю та міцністю, що особливо важливо. Є безліч різновидів каменю, причому деякі підійдуть для основи, а ряд інших – для створення декоративних елементів (причому сировина для виготовлення основи коштуватиме значно дорожче). Хоча, в цілому, всі типи каменю здатні протидіяти несприятливим погодним умовам, і для нього довго не буде потрібне додаткове обслуговування.
Якщо кам’яна споруда, то ви можете вписати в загальну конструкцію ганок з колонами. Натуральний камінь можна поєднувати із монументальними елементами. Така композиція буде виглядати гармонійно.
Металевий та кований ганок
Зазвичай, якщо говорять про кований або металевий ганок, то мають на увазі декоративні частини конструкції — навіси, перила, сходи, які виготовлені на основі металу. Але іноді встановлюють і повністю металевий ганок у приватному будинку.
Основною перевагою, якою володіють подібні конструкції, є підвищена міцність та тривалість експлуатації. Однак вам доведеться постійно фарбувати та обробляти ганок, щоб він не зіпсувався через корозію. Більш того, металева підлога буде досить холодною, тому вона не підійде для облаштування тераси. Останній варіант вимагає бетонної основи чи настилу дерева на основу з металу.
Ганок з навісом
Найчастіше навіси хіба що продовжують дах разом із ганком виконують важливу функцію захисту від впливу атмосферних опадів і сонячного випромінювання. Це чудовий варіант облаштування комфортного входу до будівлі.
Якщо будинок має архітектурні особливості, які не дозволять встановити навіс над головним входом, навіть невеликого розміру, замініть його козирком. Така деталь не тільки виконуватиме частково функції навісу, але й зможе урізноманітнити зовнішній вигляд будівлі, а якщо грамотно підібрати виріб або оригінально виготовити, стане справжньою окрасою екстер’єру.
Навіть невеликий за розміром козирок здатний зробити вхід до приватного будинку більш презентабельним. Тінь від нього зможе захистити від сонця, а також врятувати від потоків води під час дощу, якщо ви відкриватимете двері або чекатимете на машину.
Ганок з сходами та поручнями
Якщо у будинку високий фундамент і можна встановити сходи, які будуть вести до головного входу, буде актуальним монтаж перил. Така конструкція зробить екстер’єр будівлі на вигляд безпечнішим і стійкішим, а також виконуватиме цілком конкретну функцію та допомагатиме мешканцям та відвідувачам зайти в будинок у погану погоду.
Це традиційний вид оформлення входу до будівлі. Його можна поєднати з навісом чи козирком, а також прикрасити різними конструкціями додатково, щоб композиція виглядала завершеною.
Ганок у вигляді тераси
Якщо ділянка перед вхідними дверима дозволяє організувати місце для відпочинку, можна облаштувати відкриту або закриту терасу. На ній можуть бути гойдалки для дітей, або ж це буде місце для комфортного перебування біля будинку, і можливість захиститися від поганих погодних умов.
На просторих терасах можна поставити садові меблі для зручного відпочинку, діжки з рослинами, і в результаті отримати привабливий зовнішній вигляд будівлі та затишну атмосферу. Встановіть підвісні світильники або поряд розташуйте настінні ліхтарі для вулиці. Вони зможуть висвітлити підхід до ганку, наприклад доріжки, що ведуть до будівлі.
За наявності високого фундаменту у споруди необхідно оформити ганок, використовуючи сходи. В результаті тераса із зоною відпочинку перебуватиме на певному піднесенні, якщо порівнювати з рівнем землі. Оформляйте сходи та покриття підлоги каменем або бетоном, деревом із просоченням або цеглою, щоб забезпечити захист від впливу вологості чи комах.
Засклена тераса актуальна для тих, хто живе у холодному кліматі. У порівнянні з іншими варіантами цей набагато важче спроектувати. Але саме цей вид ганку можна вважати найбільш функціональним.
Під час розробки оформлення можна вибирати різні матеріали або варіанти облаштування входу до будинку. Однак при виборі дизайну пам’ятайте, що ганок – це важливий архітектурний елемент, тому він має відповідати архітектурному стилю будинку.