Як мити натяжні стелі без розлучень – 5 кроків та 5 засобів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як мити натяжні стелі без розлучень – 5 кроків та 5 засобів



Незважаючи на антистатичні та захисні просочення натяжних стель, мити їх все одно потрібно. У житлових кімнатах бажано робити це 1-2 рази на рік, а на кухні — кожні 2-3 місяці в міру появи жирного нальоту та кіптяви. На щастя, чистити стелі не так вже й клопітно, прибирання не потребує додаткових витрат і не займає багато часу. У цьому матеріалі ми розповімо, як і чим мити натяжні стелі (глянцеві, матові, сатинові та тканинні).

Як помити натяжну стелю в домашніх умовах — універсальний спосіб

У домашніх умовах виробники рекомендують мити натяжну стелю лише спеціальними засобами або мильним розчином. У більшості випадків такого прибирання достатньо, щоб очистити полотно від пилу, будівельного бруду, жирного або нікотинового нальоту, кіптяви. У цій покроковій інструкції ми розповімо про універсальний та єдиний спосіб прибирання, який схвалюють фірми-виробники натяжних конструкцій.

Вам знадобляться:

  • Звичайна швабра із щетиною, а краще із плоскою насадкою;
  • Чисті та м’які ганчірки з мікрофібри або фланелі (2 шт.);
  • Тазик із теплою водою (але не гарячою!);
  • Пульверизатор (за бажанням);
  • Рідке мило;
  • Для більшої зручності бажано підготувати драбину.

Наша порада: Найзручніше мити стелі шваброю з рухомою платформою і насадкою з мікрофібри, яку ще називають телескопічною (на фото). Ціна такої швабри досить висока — від 2 тисяч рублів, зате вона легка, в’язка і має насадку, яку можна неодноразово прати.

Миття натяжної стелі шваброю з плоскою платформою та насадкою з мікрофібри

Миття натяжної стелі телескопічною шваброю зручніше та безпечніше для полотна, ніж будь-який інший

Крок 1. Розведіть у тазі слабкий мильний розчин з рідкого мила та теплої води. Якщо ви використовуєте пульверизатор, підійдуть такі пропорції: на 1 склянку води 4 краплі рідкого мила.

Крок 2 Накиньте/одягніть на швабру ганчірку, змочену в мильному розчині (але не гарячому!) і приступайте до збирання. Почніть мити натяжну стелю шваброю, рухаючись від одного кута до іншого, планомірно просуваючись через все полотно. Якщо площа стелі дуже велика, то ви можете розділити його на кілька секцій, кожну з яких слід помити, рухаючись від стін до центру полотна.

  • Якщо ви використовуєте пульверизатор, ви можете рівномірно розподілити засіб на одну секцію, потім помити його вручну або шваброю з чистою вологою ганчіркою. Далі слід просунутися до іншої ділянки. Принцип руху швабри все той самий — від стін до центру полотна.

Добре, якщо у вас є драбини — вона дозволить вручну видаляти локальні плями на полотні, спритніше орудувати шваброю і краще бачити забруднення. Також драбини потрібні, якщо стелі високі.

  • Уникайте надмірного тиску, щоб не втерти бруд або пил у полотно і не пошкодити його. Особливо велику обережність слід виявляти при миття натяжних стель, встановлених близько до основи (наприклад, на рівні 3-4 см). В останньому випадку краще не використовувати швабру, а помити стелю руками, піднявшись на драбину.
Миття натяжної стелі

Мити натяжні стелі руками безпечніше, ніж шваброю

Крок 3 За необхідності для видалення складних забруднень скористайтеся одним із домашніх чи спеціальних засобів, описаних у наступному розділі.

Крок 4. За бажанням ви можете перестрахуватися від появи розлучень і ще раз пройтися по полотну шваброю з вологою чистою ганчіркою.

Крок 5. Закінчивши прибирання, обов’язково протріть натяжну стелю чистою сухою ганчіркою, щоб позбавитися залишків засобу, а головне — розлучень. По суті, цей етап є поліруванням полотна.

Ключові правила:

  • Для миття натяжних стель можна використовувати тільки м’які безворсові ганчірки (з мікрофібри або фланелі). Щітки та жорсткі губки застосовувати не можна.
  • Категорично заборонено використовувати для миття стель засоби для чищення, що містять: ацетон, луги, розчинники, хлор, абразивні частинки, а також будь-які пральні порошки, господарське мило, гірчицю, соду.
  • Натяжні конструкції не можна мити гарячою водою.
  • Якщо ви плануєте мити стелю вручну, то перед початком прибирання обов’язково зніміть кільця (особливо з камінням), щоб не пошкодити плівку.

Чим ще можна помити натяжні стелі

Незважаючи на те, що виробники категорично не рекомендують чистити натяжні стелі нічим крім мильного розчину або спеціальних засобів (продаються в господарських та будівельних магазинах, компаніях з виготовлення натяжних стель), практика показує, що іноді їх можна замінювати:

  • Засобом для миття вікон (на основі нашатирного спирту) – це засіб добре тим, що дозволяє помити натяжні стелі (крім матових та тканинних), не залишаючи розлучень. Також воно відмінно справляється з жирним нальотом і кіптявою, локальними забрудненнями. Найбезпечніше використовувати безбарвні рідини (без барвників у складі).
  • Рідина для миття посуду — Воно таке ж нейтральне, як і мило, але краще справляється з жирним нальотом, що актуально для миття натяжних стель на кухні.
  • Розчином із теплої води та 10%нашатирного спирту (у пропорції 9:1) — Підійде для миття тільки глянсової та сатинової натяжної стелі (НЕ підходить для матових стель!). Їм можна ефективно видалити жирний та нікотиновий наліт, кіптяву, харчові забруднення та бризки, а також видалити розлучення після основного збирання. Після застосування розчину полотно слід витерти насухо.

Перед тим як приступати до прибирання, протестуйте засіб для чищення на невеликій малопомітній ділянці. Спочатку нанесіть його, потім витріть начисто та насухо. Якщо через 10 хвилин оброблена ділянка не потьмяніла, не вицвіла, не деформувалася і залишилася без розлучень, то вибраний засіб можна використовувати.

Миючий засіб для натяжних стель

Миючий засіб для натяжних стель

Дивіться також: Як помити кухню від жиру та бруду – 11 рецептів для різних поверхонь

Як чистити матові, сатинові та тканинні натяжні стелі?

  • Чистити стелі тканини найбезпечніше методом сухого прибирання (м’якими ганчірками з фланелі/мікрофібри). Допустимо застосування пилососа в режимі невеликої потужності втягування (обережно). Насадку у своїй потрібно тримати з відривом 3-5 сантиметрів від полотна. Якщо потрібно очистити плями та бруд, то можна використовувати той самий слабкий мильний розчин, обробити ним забруднену ділянку і залишити на 5 хвилин. Головне – не перестаратися із тертям, інакше можуть залишитися сліди.

Прибирання натяжної стелі за допомогою пилососу

Також помити стелю можна за допомогою спеціального засобу як на фото нижче.

Засіб для чищення тканинних стель

  • Сатинові стелі можна мити так само, як і глянсові (див. інструкцію у першому розділі).
  • Матові стелі чистяться так само, як і глянсові чи сатинові. Однак їх не можна чистити засобами на основі спирту (зокрема нашатирного).

Ще трохи порад щодо профілактики та догляду

  • Якщо на вашій кухні встановлені натяжні стелі, не забувайте використовувати витяжку щоразу, коли готуєте (особливо, якщо у вас газова плита!).
  • Пам’ятайте, що будь-які забруднення краще витирати відразу, поки вони не засохли і не в’їлися.
  • Щоб просто видалити пил, достатньо протерти стелю сухою тканиною.
  • У складних випадках краще скористатися послугами клінінгової компанії або послугами компанії зі стелі (деякі фірми представляють послуги з прибирання). Професіонали чистять натяжні конструкції спеціальними пилососами та миючими складами.

Клінер чистить натяжну стелю

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:15 Середня оцінка: 4,40 із 5)
Як мити натяжні стелі без розлучень – 5 кроків та 5 засобів Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *