
Як комбінувати різні види плитки
Оздоблення керамічною плиткою є на сьогоднішній день одним із найпопулярніших варіантів дизайну приміщень, особливо тих, де є підвищена вологість, наприклад, у ванній або кухні. Ті, хто любить плитку не тільки за її високі практичні властивості, а й за зовнішні дані, прагнуть використовувати її де тільки можна: на підлозі, на стінах та в окремих зонах.
Нерідко це призводить до того, що доводиться комбінувати два і навіть більше видів плитки, і добре якщо вони відрізняються лише за кольором. Якщо ви використовуєте кілька видів керамічної плитки в рамках інтер’єру однієї кімнати, зверніть увагу на спеціальні прийоми, які допоможуть зробити це стильно і гармонійно.
Прагніть намацати баланс, він зазвичай полягає в тому, щоб правильно підібрати такі показники, як колір, малюнок та обсяг. Якщо ви вибираєте плитку з активним принтом, яскраву або дуже контрастну, як у даному випадку, обов’язково продумайте, який обсяг цього акценту добре виглядатиме в конкретній кімнаті. Також варто заздалегідь продумати, з чим краще поєднуватиметься малюнок плитки, тобто підібрати для неї нейтральне тло.
Найпростіший і безпрограшний спосіб використовувати будь-яку, навіть незвичайну і яскраву плитку в інтер’єрі — поєднувати її з максимально нейтральним фоном. У цій ролі можуть виступити пофарбовані в один нейтральний тон стіни або підлога та стеля. Вважається, що білий колір ідеально підходить до всього, але також можна розглянути бежеві та сірі відтінки.
Коли хочете створити цікавіший, але не дуже яскравий дизайн, можна скористатися ще одним прийомом: комбінуйте плитку різного розміру. Так, наприклад, для цієї ванної були використані відразу три види плитки: велика на підлозі, середнього розміру – для зони за раковиною, а дрібною мозаїкою оброблена ванна та стіна за нею.
Також як нейтральна база чудово підійде штучний або натуральний камінь. На відміну від плитки, камінь має унікальний малюнок і фактуру, але, при цьому, може бути нейтрального, приглушеного кольору. Підберіть плитку, яка гармонійно поєднуватиметься з каменем, ця пара зробить дизайн по-справжньому розкішним.
У тих випадках, коли сумніваєтеся, чи варто комбінувати ті чи інші види плитки, можете просто вибрати одну з них або все в матовому варіанті. Справа в тому, що матовий фініш завжди як би з’їдає яскравість будь-якого малюнка або кольору, робить поверхню більш приглушеною, а значить, можна втілити в життя початкову ідею, але не ризикуючи.
Поєднання матової та глянсової фактури завжди виглядає дуже ефектно, це чудова можливість надати особливість інтер’єру ванної, особливо в тому випадку, коли обраний дуже лаконічний стиль, а колірна гама в цілому спокійна.
Ми вже згадували про роботу з масштабами плитки, але в даному варіанті йтиметься не просто про різні розміри, а ще й різну форму, при цьому колір залишається загальним. Прекрасним прикладом може бути інтер’єр цієї ванної кімнати: і для стін, і для підлоги обрана біла плитка, однак її розмір і форма різні. Загалом така комбінація виглядає дуже врівноважено, і як можна бачити, вона стала гарним фоном для оригінальних шпалер, активного оздоблення стелі та цікавих аксесуарів.
Не забувайте також про затирання, її колір здатний сильно змінити зовнішній вигляд вже укладеної плитки, особливо коли це мозаїка або просто плитка невеликого розміру.
У будь-якому випадку, пам’ятайте, що не варто використовувати у ванній надто активні комбінації кольорів, а також змішувати плитку з насиченими принтами. Ключовою ідеєю має стати гармонія, приємне оку поєднання відтінків.

