Як і чим робити чорнове оздоблення гіпсокартону?
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як і чим робити чорнове оздоблення гіпсокартону?


Якщо ви плануєте проводити обробку гкл плит, не завадило б вивчити види армуючих матеріалів, різновиди профілів і шпаклівок, а також ознайомитися з технологією виконання чорнової обробки.

Оздоблення ГКЛ плит

Послідовність проведення чорнового оздоблення

Процедура чорнової обробки виконується поетапно і складається з наступних кроків:

  • Початкове шпаклювання. Шпаклюють спочатку міжплиткові шви, а потім зовнішні та внутрішні шви фанерованих перекриттів. Якщо для зміцнення використовуються додаткові матеріали, можна пропустити цей крок.

  • Встановлення кутових профілів. Поки перший шар шпаклівки ще свіжий, необхідно втиснути в нього кутові профілі.

  • Повторне шпаклювання. Поки перший шпаклювальний шар не до кінця висох, саме час наносити верхній шар. Якщо для кріплення профілів використовувалися гвинти, їх капелюшки теж потрібно зашпаклювати.

  • Шліфування. Без проведення цієї процедури отримати ідеально рівну поверхню не вдасться.

Три види гіпсокартонних торців

  1. ПЛУК. Такі торці зміцнюють стрічкою чи сіткою. Можна їх не армувати, а накрити спеціальною масою.

  2. УК. Армується у 3 шари. Якщо фрезеровані кромки типу ПР, то сіткове або стрічкове армування не потрібно.

  3. PRO. Використовується для самоклеючих стрічок та кромок. Порівняно з усіма іншими дана кромка вимагає мінімальну кількість розчину. До того ж, при її використанні достатньо двох шарів шпаклівки.

Профілі з алюмінію та сталі

Найбільш ефективними вважаються алюмінієві профілі. Їх використовують для захисту кутів стінок від пошкоджень. Кутові алюмінієві профілі кріплять за допомогою шпаклівки. Оскільки гіпс прискорює процес виникнення корозії, сталеві профілі до роботи з не підходять.

Різновиди шпаклівок

  • Суміш для затирання міжплиткових швів. Продається у вигляді сухої суміші, яку перед використанням потрібно розбавити водою згідно з вказаними на упаковці пропорціями. Може бути представлена ​​у вигляді густої пасти, яку застосовувати в такому вигляді.

  • Армовані затиральні маси.

  • Маси, при використанні яких не потрібні додаткові матеріали.

  • Вигладжуючі маси для усунення шорсткості.

Основні види матеріалів для армування

  1. Стрічки. Потрібні для зміцнення внутрішніх кутів та стиків плит із гкл. Стрічки можуть бути виготовлені з паперу чи флізеліну. Паперові використовують для обробки кутів, найменш схильних до пошкоджень. Флізелінові стрічки характеризуються вологостійкістю, вони незамінні обробки плиткових стиків, і навіть всіх видів кромок, але з внутрішніх кутів їх використовувати не можна.

  2. Сітки. Їх виготовляють із скловолокна та використовують для армування вертикальних стиків. Якщо у сітки поверхня, що самоклеїться, її не слід занурювати в свіжу шпаклівку, можна просто приклеїти її на шов і зашпаклювати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *