історія облаштування маленької кухні у хрущовці
Програміст у декреті Юлія на своєму прикладі довела, що навіть маленьку кухню за скромного бюджету можна перетворити на картинку зі своєї мрії. І не просто маленьку (6,2 кв. м), але і з типовими для хрущовки проблемами: наявністю газової труби, холодильником під вікном та низькими стелями (2,4 м). Розповідаємо, як їй це вдалось.
Історія почалася у лютому 2017 року, коли Юлія разом із чоловіком купили запущену 40-метрову «двушку» у цегляному п’ятиповерховому будинку 1971 року побудови. Як це часто буває, ремонт затягнувся, вийшов за рамки бюджету та пошмагав чимало нервів господарям. Чого тільки варте вирівнювання підлог і стін з перепадами до 8 см, повна заміна труб, проводки та обшивки стін, що не несуть! Але крок за кроком через 10 місяців основні роботи було завершено і 30 грудня родина переїхала до нової квартири.
Ось лише мала частина того, що було зроблено у процесі ремонту кухні:
- Ненесучі стіни повністю розібрали до дерев’яної основи, а потім обшили гіпсокартоном. В результаті простір не тільки не зменшився, але навіть трохи збільшився за рахунок видалення решетування та товстого шару штукатурки;
- Старі труби замінили на поліпропіленові;
- Верхню трубу підняли вище, а потім сховали під натяжну стелю (див. фото нижче);
- Радіатор перенесли на сусідню стіну під вікно;
- На підлогу поклали такий самий лінолеум, як і в передпокої;
- Стіни обклеїли шпалерами фірми MaxWall (колекція Magnolia).
Далі господарі встановили пральну машину, холодильник, газову плиту, привезли стіл із дачі, купили посуд та … вирішили відкласти планування кухні на невизначений термін. Так кімната виглядала у свій «перехідний» період після ремонту.
Повернутися до облаштування кухні вдалося лише в лютому 2019 року. На той час Юлія вже чітко знала, чого хоче – білий гарнітур у скандинавському стилі. Але питань залишалося все ще надто багато. Як вмістити на 6 метрах пральну машину та холодильник? Як бути з мікрохвильовою піччю? Як скомпонувати кухню, щоб вмістити всі каструлі та сковорідки? І що робити із холодильником під вікном?
«Виробництво нашої кухні зайняло рівно 1 місяць, а етап проектування тривав півроку!
За ці півроку я малювала купу ескізів, ми зверталися до трьох різних дизайнерів, переробляли проекти по кілька разів і зрештою отримали картинку з моєї мрії», — розповіла Юлія. — Проблема кожної маленької кухні — організація зберігання всіх кухонних речей за умови, що досить велику частину кухні займає техніка. Наша дитина дуже мініатюрна, всього 2 * 1.6 метрів. За рахунок духової шафи та пральної машини в нижніх ящиках практично не залишається місця для зберігання. Тим не менш, там розмістилися всі мої каструлі, сковороди, дрібна техніка, пакети, посуд для випічки, відро для сміття, ящик з цибулею і ще залишилося вільне місце».
У липні 2019 року кухня нарешті була встановлена. Гарнітур був виготовлений місцевою приватною фірмою (без змішувача, техніки та мийки). Ось ключові планувальні та дизайнерські рішення:
- Холодильник було вирішено залишити у передпокої, а пральну машину, яка ніяк не вміщалася у ванній – заховати за фасадами гарнітура. Вийшло зручно: купили продукти і одразу розвантажили у передпокої. Ходити до холодильника під час приготування не складно, адже він зовсім поруч.
- Мікрохвильову піч «вбудували» в навісну поличку над мийкою. Її виготовили на замовлення разом із гарнітуром.
- Кухня побудована до стелі для максимальної місткості.
- Вдалим рішенням виявилася трапецієподібна верхня шафка на мийкою. «Він забитий моїми «запасами» на скільки місяців вперед, але при цьому туди можна вмістити ще стільки ж!», — розповіла Юлія.
- Від посудомийної машини довелося відмовитись.
- Білі глянсові фасади з УФ-лаком зорово збільшили простір та збалансували строкаті шпалери. При цьому вони виявилися не вимогливими у догляді. Так, наприклад, відбитки пальців помітні лише якщо сонце світить під певним кутом. Та й витирати їх дуже легко безворсовими ганчірками.
- У холодильник під вікном вбудували полиці та закрили їх фасадами.
- Вся техніка на кухні вбудована, адже кожен сантиметр був на рахунку. Варильна поверхня — газова, духова шафа — електрична.
- Газову трубу сховали в нижній шафці. Для доступу до вінця достатньо зняти висувну скриньку.
- Фартух був фанерований плиткою «кабанчик» після встановлення гарнітура. Місце стику не закрите плінтусом, а просто оброблене герметиком. «Я нічого не маю проти звичайного плінтуса, але і на так маленькій кухні — це недозволена витрата місця», — прокоментувала блогер.
«Я навіть не думала, що мені не вистачає місця для зберігання каструль! Ну, серйозно! У мене в користуванні 6-7 каструль, 3 сковороди та 1 млинець. І вони всі вміщаються в нижню шафку поруч із духовкою», — пояснила господиня у своєму мікроблозі.
Перетворення кухні майже закінчилося, залишилося лише замінити старий обідній стіл, який привезли з дачі три роки тому. Стежити за оновленнями ви можете на сторінці господарки в Інстаграм @maxi_home.
Читайте також: