Інтер'єр вузької кухні – найкращі ідеї дизайну та розміщення меблів (80 ФОТО)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Інтер’єр вузької кухні – найкращі ідеї дизайну та розміщення меблів (80 ФОТО)



Дизайн вузької кухні – справа по-своєму складна та відповідальна. Як зробити так, щоб простір був і функціональним, і красивим? Як правильно розставити меблі та які кольори вибрати при оформленні такої кухні? На ці та багато інших питань ми шукаємо сьогодні відповіді та дізнаємося, як вузьке планування відкриває нам широкі перспективи у дизайні інтер’єру кухні.

Планування вузької кухні – як розмістити обідню зону та гарнітур?

Саме за допомогою планування та розміщення меблів можна виправити недоліки прямокутного приміщення. Існують кілька варіантів розташування меблів:

  • Однорядне планування, яке ще називають лінійним — це коли кухонний гарнітур встановлюють уздовж довгої стіни так, щоб холодильник і плита знаходилися з різних боків від раковини. Так залишиться місце для проходу, а вільне місце можна використовувати для обідньої зони. Для дуже тонкої кухні вона підійде найкраще. Різні способи розміщення меблів ви можете подивитися на фото нижче.

Однорядне планування вузької кухні без обідньої зони

Однорядне планування вузької кухні - обідня зона

Однорядне планування вузької кухні - обідня зона

  • При Г-подібне (або кутове) планування меблі розставляють уздовж суміжних стін для кращих пропорцій, а заразом створюють додаткову робочу поверхню. У такому випадку можна збільшити підвіконня і зробити його продовженням стільниці, використовувати його як стіл, або помістити в нішу, що утворилася, пральну машину.

Г-подібна вузька кухня без обідньої групи

Кутова вузька кухня

Кутова вузька кухня з обідньою зоною

  • Дворядне планування найкраще підійде для витягнутої, але досить широкої кухні. Виберіть такий варіант планування, якщо у вас велика по метражу кухня, що має прямокутну форму. Тоді обідню зону можна винести на один кінець кухні, наприклад до вікна.

Прямокутна витягнута кухня

Прямокутна витягнута кухня

Прямокутна витягнута кухня

Порада! Потрібно пам’ятати, що між рядами шаф має залишатися 90-120 сантиметрів.

Дивіться також матеріал: Дизайн кухні 5 кв. метрів від ремонту до декору.

Якщо ж простір занадто маленький і вузький, то обідню зону потрібно або винести в іншу кімнату, як показано на фото.

Вузька кухня без обідньої зони

Або продумати нестандартне рішення для розміщення обідньої зони. Барна стійка, розкладний маленький або вузький стіл вздовж стіни.

Розміщення меблів на вузькій кухні

Розміщення меблів на вузькій кухні

Розміщення меблів на вузькій кухні

  • Інший варіант для подібної кухні – це П-подібне планування. Зручний з погляду місткості шаф і можливості оснастити кухню всією необхідною технікою, але майже весь вільний простір буде «з’їдено». За такого планування доведеться перенести столову зону в кімнату, адже на кухні місця швидше за все вже не залишиться.

П-подібна вузька кухня без їдальні

З іншого боку, якщо дозволяє метраж, то обідню групу можна розмістити так, як показано на фото нижче.

П-подібна вузька кухня

П-подібна вузька кухня

Порада! Підготовляючи робочу зону, майте на увазі так зване «правило трикутника». Плита, миття та робоча поверхня повинні розташовуватися поруч, немов у трьох точках одного трикутника. Це дозволить витрачати мінімум часу та зусиль під час готування та супутніх процесів.

Вибір гарнітура

Найкращим варіантом, який врахує особливості витягнутої кухні, буде виготовлення кухні на замовлення, адже типові гарнітури зазвичай виготовляються для стандартних планувань. Максимально збільшити корисність вузького простору можна, замовивши відкриті полиці (зорово збільшують простір) або шафи, які «тягнуться» до самої стелі, — це вирішить проблему зберігання, коли рідко використовуване начиння кладеться на самий верх, а потрібне – нижче.

Гарнітур для вузької кухні

Порада! Бажано, щоб дверцята шаф у такому випадку були виконані з прозорим склом, можна напівматовим.

Гарнітур для вузької кухні

Дверцята гарнітура, до речі, можуть відкриватися вгору, — це додасть духу сучасності у вашу кухню, і нічого не заважатиме.

Крім усього іншого, гарнітур, виконаний за вашими запитами, у випадку з вузькою кухнею дозволить втілити в життя найсміливіші ідеї: як щодо висувних стільниць і столиків, що розкладаються? Використовувати їх можна як для їди, так і для її приготування.

Дивіться також матеріал: Як облаштувати кухню площею 6 кв. метрів.

Стіни

Головне завдання у дизайні будь-якої вузької кімнати – візуально її «розширити». Досягти цього можна, вибираючи світлі кольори для оформлення стін, які можна покрити як шпалерами, так і фарбою. Фартух також бажано зробити в тон стін або світліше.

Колір стін вузької кухні

Звичайно, краще, якщо стіни будуть однотонними, але можна вибрати і шпалери з малюнком, у разі, головне – щоб він був дрібний. Інший варіант — фотошпалери з панорамним зображенням, яке створить лінійну перспективу та розширить простір. Від темних шпалер краще відмовитися, а тим більше, не варто виділяти довгу стіну темними шпалерами, шпалери зі світлим дрібним малюнком або горизонтальну смужку підійдуть набагато краще.

Шпалери для вузької кухні

Темнішим відтінком краще виділити вузькі стіни, щоб врівноважити простір.

Підлоги

В якості покриття для підлоги підійде практично будь-що, потрібно тільки вибрати правильний візерунок і грамотно укласти покриття.

Плитку краще класти діагонально, як на фото нижче.

Дизайн вузької кухні - плитка на підлозі

Вибираючи колір покриття для підлоги, важливо мати на увазі, що краще вибирати або контрастний з основним кольором кімнати, або її повторюючим. Наприклад, темний колір на підлозі зробить вузьку кімнату візуально вищою, а світла підлога, схожа за кольором з меблями, додасть світла.

Дизайн вузької кухні - паркет, ламінат, лінолеум

Порада! Добре виглядатиме покриття з прямокутних елементів, де вузька сторона буде звернена до довгої стіни – так можна укладати, наприклад, ламінат.

А ось ще вдалі приклади покриттів для підлоги на вузькій кухні на наступних фото:

Дизайн вузької кухні - паркет, ламінат, лінолеум

Дизайн, колір, декор

Дизайн вузької кухні найгармонічніше виконувати в мінімалістичному або скандинавському стилі. Стриманість цих стилів підійде дуже доречно, адже на вузькій кухні не допустимі будь-які зайві предмети або масивні конструкції. Ці стилі люблять порядок, простоту, мінімум дрібниць, що захаращують простір — саме те, що потрібно на довгій кухні. Світлі тони краще вибирати не тільки для оздоблення, а й при виборі меблів.

Дизайн та декор вузької кухні

Однак, якщо ви любите яскраві кольори, то можна додати їх у дрібницях на кшталт стільців, кімнатних рослин або кухонного начиння. Докладніше про колір в інтер’єрі кухні читайте тут.

Колір вузької кухні

Колір вузької кухні

Дивіться матеріал на тему: Кухня 7 кв. метрів за 9 кроків.

Додаткові хитрощі

  • Хороше освітлення відіграє важливу роль, тому для вікон вибирайте легкі фіранки або римські штори. Перші підійдуть для великих широких вікон, а другі для більш вузьких. Будь-яка кухня повинна мати кілька джерел освітлення, а вузька – тим паче. Стельову люстру найкраще розташувати над обідньою зоною, робочу зону – забезпечити точковим підсвічуванням. Стельові світильники можна повісити, виділивши пару зон кухні, але важливо не розташовувати їх в лінію, щоб не посилити «тунельний» вигляд кухні.

Висвітлення витягнутої кухні

Висвітлення витягнутої кухні

  • Поверхні, що відбивають візуально розширювати простір: вибирайте глянцеві меблі і фурнітуру, виконайте обробку дзеркальними елементами. Для стелі найкраще підійде глянсове натяжне покриття.

Дизайн прямокутної кухні

  • Якщо до кухні примикає балкон, він може стати додатковою корисною площею. Наприклад, якщо належним чином утеплити його, можна помістити на балкон обідню зону або помістити туди холодильник.

Обідня зона на балконі

  • Пам’ятайте, що горизонтальні лінії та візерунки роблять кухню ширшою, а вертикальні – вищою. Тому вздовж витягнутих стін розташовуйте високі предмети меблів та інтер’єру, а вузькі торцеві стіни можна врівноважити широким підвіконням та короткими фіранками.

Підвіконня-стіл на вузькій кухні

Як ви бачите, гармонізувати простір вузької кухні легко можна за допомогою правильно підібраних оздоблювальних матеріалів, простих меблів та грамотного поєднання горизонтальних та вертикальних ліній. Сподіваємося, що за допомогою наших підказок та фото дизайн та облаштування вузької кухні стануть для вас простіше та цікавіше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:43 Середня оцінка: 4,70 із 5)
Інтер'єр вузької кухні – найкращі ідеї дизайну та розміщення меблів (80 ФОТО) Завантаження…

https://www.youtube.com/watch?v=A5_33LjUVV0

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *