Інтер'єр та дизайн залу 18 кв.м: оформлення, меблювання та облаштування
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Інтер’єр та дизайн залу 18 кв.м: оформлення, меблювання та облаштування


Облаштування вітальні площею 18 кв м – процес, що вимагає максимального прояву фантазії, уяви та творчих здібностей. Такий розмір для кімнати вважається типовим. Проте нерідко доводиться зіштовхуватися з деякими аспектами, т.к. нестандартна конфігурація приміщення ускладнює процес облаштування. Непросто створити ексклюзивний інтер’єр у кімнатах із несиметричними кутами або у формі витягнутого прямокутника, де вікно розташоване навпроти дверей. Ускладнюють процес обладнання та двері у суміжні кімнати.

Подібні проблеми можна вирішити за допомогою вмілого дизайну та розташування відповідних меблів.

18 м2 — Порівняно невелика площа для багатофункціональної кімнати, де необхідно розташувати чимало потрібних речей. Зал у порівнянні з іншими кімнатами у квартирі несе найбільше навантаження. Це місце, де збирається вся родина, проводяться спільні заходи, приймають гостей. Це своєрідна візитна картка господарів будинку. Важливо, щоб приміщення було затишним та комфортабельним, досить просторим та сучасним.

Враховуючи деякі особливості зорового сприйняття та розташування меблів, можна створити незвичайний та неповторний інтер’єр навіть у невеликому приміщенні. На що слід звернути особливу увагу:

  1. Найбільш прийнятні стилі – класичні та мінімалістичні, т.к. саме в таких напрямках перевага надається чітким геометричним лініям, мінімальній кількості меблів та простоті аксесуарів;
  2. колірна гама стін та стелі має бути у світлих неяскравих чи холодних тонах: це створює ілюзію простору;
  3. покриття для підлоги краще вибирати з глянцевим блиском;
  4. меблеві модулі-трансформери – оптимальний варіант для невеликої зали;
  5. багаторівневе освітлення допоможе візуально розширити простір;
  6. предмети декору важливо підібрати простих форм, їх має бути багато.
Біокамін на білій стіні у залі 18 м

Білий колір або кремові відтінки, безумовно, створять атмосферу простору, спокою та затишку. Це більше підходить людям, які потребують тиші та заспокоєння:

Але подібна монотонність може викликати сонливість та похмурий стан у людині. У такому разі варто підібрати кілька яскравих акцентів, які не порушать стилістичної єдності, але внесуть різноманітність. Це можуть бути текстильні аксесуари, вази, меблі, картини чи книги:

Не варто боятися темніших, бляклих або яскравих фарб у вітальні маленьких габаритів. Головне – правильно розподілити відтінки кольорів. До бежевих, коричневих або сірих стін відмінно підійде проста біла стеля: він не дозволить візуально зменшити площу і полегшить простір.

Темна оббивка меблів дуже зручна в експлуатації, але такі крісла та дивани потрібно розташовувати в малогабаритній вітальні з обережністю: вони створюють враження обмеженості вільної площі.

Класичні меблеві гарнітури будуть виглядати дещо громіздко у невеликому приміщенні, тому слід звернути увагу на полегшені конструкції. Ідеальне рішення для 18-метрового залу – меблі в стилі хай-тек:

Журнальні столики зі скла полегшують інтер’єр і не захаращують кімнату:

Диван – основний та центральний компонент внутрішнього оздоблення. Його міцності та зручності необхідно приділити особливу увагу. Оптимальний варіант для вітальні – кутові дивани-трансформери, що складаються з кількох пересувних модулів. З їх допомогою легко моделювати простір та створювати додаткові спальні або місця для відпочинку:

Довгавата форма пуф може трансформуватися в столик, якщо розмістити на ньому оригінальну підставку або піднос:

Якщо відстань від стіни до вікна незначна, у такій своєрідній ніші можна розташувати стелаж на всю стіну. Тут можна розставити книги чи численні сувеніри:

Помаранчевий циліндричний журнальний столик

Підвісні книжкові полиці без вертикальних перегородок не захаращуватимуть залу:

Сіре панно на стіні у залі 18 м

Якщо уникнути розміщення шаф неможливо, то краще їх розташувати в ніші:

Плетений кошик біля дивану

Зонування зали

Коли виникає потреба у видозміні простору, можна вибрати кілька способів, що дозволяють створити зони для різних потреб. Навіть у залі площею 18 кв.м можна виділити територію для оформлення робочого місця. Для цього достатньо в ніші між тумбами та книжковими стелажами встановити стільницю для комп’ютера та поставити легкий зручний стілець.

Нарди на помаранчевому пуфі у залі 18 м

Для поділу зали на обідню зону та місце для відпочинку, відмінно підійдуть скляні столи: обідній та журнальний. Вони створюють враження легкості інтер’єру та утворюють стильову єдність:

Скляний обідній стіл

Предмети декору можуть зробити інтер’єр більш просторим. Якщо ви хочете збільшити висоту залу, використовуйте аксесуари з вертикальним напрямком. Відмінно підійдуть у такому разі вузькі довгі штори або дзеркала у формі прямокутника витягнутого:

А якщо вам потрібно зробити кімнату ширшою, то прикраси слід розташовувати по горизонталі. Гармонійно впишеться в інтер’єр триптих із трьох горизонтально розташованих естампів:

Освітлювальні прилади також відіграють важливу роль у моделюванні простору. Прийом різнорівневого освітлення дозволяє наповнити кімнату різним світлом і тим самим зробити її більш місткою:

Сірі штори з темними смужками у залі 18 м

Усі перелічені вище способи стосуються проблеми збільшення простору невеликого залу. У тому випадку, якщо простір для вас не має пріоритетного значення, і вам комфортно і затишно в маленькій вітальні, можна не обмежувати себе ретельним підбором способів розширення її площі.

Оригінально оформлена зала 18 м2 в екостилі несе у собі колосальний заряд природного тепла. Прекрасно поєднуються в такому інтер’єрі різні натуральні матеріали: камінь, дерево, метал, скло. Вільного простору тут небагато, але самобутність внутрішнього оздоблення робить кімнату дуже красивою та неординарною.

Головне в оформленні 18-метрового залу – відчуття стилю та вміння розподіляти функціональні зони.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *