Інтер'єр та дизайн вітальні в класичному стилі на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Інтер’єр та дизайн вітальні в класичному стилі на фото


Все змінюється у цьому світі, час не стоїть на місці. І для оформлення інтер’єрів придумано безліч варіантів. Але класика незмінна. Класичний стиль завжди буде найбільш затребуваним і неповторним. Звичайно, кожен стиль по-своєму прекрасний, але класика – це завжди затишок, витонченість та розкіш. Але не та розкіш, яка впадає в очі і виглядає химерно, а легка, ненав’язлива і шляхетна, що наголошує на статусі господарів. Класична вітальня Класичний стиль – це строгість у шикарному власному прояві. Основними є: правильні геометричні форми, досконалість різноманітних візерунків, лише натуральні матеріали та кольори. І для всього цього пишноти якнайкраще підходить вітальня. Саме у вітальні найчастіше достатньо місця для розміщення всіх необхідних елементів та декору, якого тут у достатку: картини у дерев’яних рамах, великі дзеркала (також у рамах), каміни, і звичайно ж, люстри.

Всі меблі масивні зі світлого або темного дерева з позолотою або різьбленням. Відрізняється вона вигнутими спинками та широкими підлокітниками. Обов’язково використовується оббивка з натуральних тканин, а саме: велюр, оксамит, гобелен та інші тканини натурального походження, прикрашені витонченими візерунками. Меблі з ДВП або МДФ ніяк не підійде для цього стилю, це виглядатиме пішло і вульгарно. Оформлення стелі завжди складне та красиве, це може бути ліплення, фризи, розпис. На вікнах повинні бути обов’язково портьєри з тих самих натуральних тканин, прикрашені пензликами або бахромою. Якщо приміщення досить просторе, його можуть прикрашати колони і напівколони, які створять воістину величну атмосферу палацових епох.

Примітка. Хочеться відразу відзначити, що інтер’єрна класика — дуже узагальнене поняття, тому немає чіткого посібника зі створення класичних приміщень. Справа в тому, що класикою є маса історичних стилів: класицизм часів правління Катерини II, італійський ренесанс, сталінський ампір, бароко та рококо і так далі. Але одне можна сказати точно: класична вітальня – це багатство декору, натуральні матеріали, симетрія та гармонія. І нічого штучного.

Але за що ж багато хто так любить класику, які у неї переваги перед іншими стилями?

  1. класика незмінна, універсальна, завжди актуальна і не піддається критиці;
  2. класика велична, що справляє сильне враження на гостей;
  3. класика підкреслює достаток та гарний смак господарів;
  4. класика в сучасному вигляді дуже універсальна: оригінальність та комфорт одночасно.

Вимоги, яких потрібно дотримуватись при створенні класичної вітальні

Отже, найважливіші вимоги, як говорилося вище, це гармонія, симетрія і лише натуральні і якісні матеріали. Це стосується всього: оздоблювальних матеріалів, меблів, палітри кольорів, декору та аксесуарів. Як декор крім картин і дзеркал часто виступають статуетки, ліпнина, свічники, скульптури, вази, барельєфи, масивні люстри з кришталю чи дорогого скла. Дуже красиво і на кшталт класики виглядає люстра зі свічками або їх імітацією.

  • Це може бути кована люстра з імітацією свічок

    Вона наповнить приміщення духом лицарів та королів

    Люстра з імітацією свічок

  • Кришталеві люстри неповторні

    Це завжди легкість, витонченість та вишукування

    Кришталева люстра

Оформляючи класичну вітальню важливо пам’ятати, що цей стиль хоч і багатий на декор, але не любить перевантаженості. Занадто багато деталей, аксесуарів буде недоречно. Для різноманітності використовують декоративну штукатурку чи розпис. А старовинний рояль буде просто неповторним атрибутом цього інтер’єру. Рояль у класичній вітальні Тут все має бути солідним і представницьким, будь-яка деталь, навіть найдрібніша підбирається ретельно, адже саме дрібниці становлять загальну картину. Щоб інтер’єр був досить суворим, але витонченим зверніть увагу на вироби з порцеляни, а також антикварні речі. Багато дизайнерів вважають невід’ємною частиною цього стилю картини з пейзажами та портрети, а також бронзові та мармурові аксесуари. Класичним матеріалом для класичної вітальні є дерево.

Їм може бути оброблена і стеля, наприклад, кесони можуть бути повністю або частково виготовлені з масиву дерева. Це грає як декоративну роль, а й конструктивну. А також це покращує акустику у приміщенні. Стіни можуть бути обшиті дерев’яними панелями.

Вишукане оздоблення деревом

Крім деревини стіни можуть мати й інші варіанти оздоблення. Перший — це тканина, шпалери або декоративний розпис. Виглядати це має дорого та помпезно. Жодних дешевих шпалер або штучних тканин. Головний акцент ставиться на якість та фактуру, а не яскравий колір. Іншим варіантом може бути оформлення стін однотонними дорогими фарбами пастельних тонів. Тут вже застосовують ліпнину та інші об’ємні елементи.

Щодо обробки підлоги краще уникати ламінату або стандартної дошки. Лише шляхетні покриття. Прекрасним вибором буде мозаїчний паркет із абстрактними композиціями великих розмірів або квітковим орнаментом. Все це варто покрити блискучим лаком. І, природно, найдоречнішим покриттям для підлоги вважається мармур у всіх своїх класичних проявах, а саме: орнаменти, візерунки та натуральні відтінки каменю.

Для класичних інтер’єрів, особливо вітальні не підходить просте оформлення стелі, тут повинен бути шедевр. І найпоширеніший спосіб для досягнення цієї мети – це ліпнина. З її допомогою можна створити неповторні картини, обробка яких може бути і однотонна, і позолочена (бронзова). Ще один спосіб – це розпис. Тут витримуються всі правила класичного інтер’єру. До того ж видовище це приголомшливе. До речі, є одна важлива тонкість — класичний стиль передбачає високі стелі, так створиться потрібна атмосфера, що цілком сприяє величним прийомам. Якщо ж стелі низькі, то всі масивні меблі здаватимуться вже не вишуканими, а громіздкими. А ліпнина, колони, портьєри з ламбрекенами створять незграбне відчуття. Але не варто впадати у відчай, якщо габарити вашої квартири не відповідають класичним стандартам.

Класичний стиль у невеликих кімнатах

У випадку з невеликими кімнатами доведеться все атрибути зробити в трохи зменшеному варіанті: меблі можуть бути також виготовлені з цінних порід дерева, але мати більш скромні розміри; портьєри з натуральної тканини, але трохи легшою, ніж необхідно. Навіть ліпнина може бути присутня, просто її теж необхідно буде зробити легшою, хоча краще в даному випадку підійде розпис. А що робити з колонами, якщо їх все ж таки хочеться помістити в таку кімнату? Для органічного вигляду в невисокій кімнаті колони варто розташувати уздовж стін, між ними добре вписується пристінний стелаж.

Інший спосіб — це розташування колон у отворі, який відокремлює їдальню або кухонну зону від вітальні. Тобто виходить, що колони будуть оформленням вхідної зони у вітальню. Ми вже говорили, що для цього стилю характерна об’ємна люстра. Але у разі невисокої вітальні можна скористатися і точковим освітленням. Його необхідно оформити у вигляді кола, яке характерне класиці, а також можна прикрити зверху козирком, який створить розсіяне світло.

Ну і, звичайно, класична вітальня не може обійтися без каміна, це верх розкоші та витонченості, якими просякнута вся атмосфера цього стилю. Найкращим варіантом буде справжній камін, викладений із каменю, цегли або білого мармуру. Але якщо немає такої можливості, то не варто гребувати імітацією або сучасними біокамінами в класичному порталі.

Тут найчастіше віддається перевага спокійній палітрі, кричущі відтінки недоречні. Переважно вибираються бежеві чи кремові відтінки. А також інші нейтральні теплі тони: м’які відтінки коричневого, оливковий, пісочний та всі відтінки дерева.

Білий колір теж гарний, але для його пом’якшення створюється приглушене та розсіяне освітлення. Білий колір у класичній вітальні Якщо є бажання взяти яскравіші кольори (червоний, синій, зелений), то варто зупинитися на їх приглушених та м’яких відтінках. Тут не повинно бути нічого яскравого, соковитого, інакше це вже не класика. Адже за допомогою кольору у класичній вітальні передається характер цього стилю, який полягає у відчутті багатства, граціозності та урочистості. Саме тому вибираються лише м’які та приглушені тони. Ще однією тонкістю вважається поєднання пастельних відтінків із позолотою. Це підкреслює розкіш та презентабельність приміщення. Позолота у класичній вітальні Пастельні тони та позолота Як ми вже говорили, гармонія тут понад усе. Тому колірне оформлення стін повинно гармоніювати з оформленням меблів, фіранками, підлогою та стелею. Все має бути витримане в єдиному стилі та виявляти загальну картину.

Освітлення в такій вітальні має бути багаторівневим: і рясним, і м’яким, і приглушеним. У центрі незмінно знаходиться хитромудра люстра, а для ефекту декількох рівнів до основної люстри додаються торшери, настінні бра, настільні лампи і так далі. Деякі вважають верхи вишукування додаткове освітлення картин на стінах. Освітлення у класичній вітальні

Сучасна класика

В наш час вже не так просто створити інтер’єр натуральної класики: дуже багато сучасного обладнання є сусідами з нами. Але це цілком вирішуване завдання. І якщо в кухні — де дуже багато побутових приладів — важко буде їх замаскувати, то у вітальні справи з цим набагато простіше. Невелика плазмова панель може бути поміщена в нішу, а інші новомодні пристосування (кондиціонер, аудіосистеми та інше) можна «ховати» у шафках, висувних панелях, під картини та елементи меблів тощо. Але останнім часом все рідше зустрічається класичний стиль у чистому вигляді, він поступається місцем еклектиці. Тут йде поєднання натуральних класичних елементів і сучасних: дорогі меблі з натурального дерева, благородна оббивка і так далі комп’ютерний стіл з натуральних порід дерева, плазмова панель на тумбі з червоного дерева і так далі. Сучасна класика Дуже акуратним питанням у класичній вітальні сучасного типу є вікна та балконні двері. Надійним та порівняно недорогим виглядом є пластикові вікна та двері, але їх білизна ніяк не вписується у загальну атмосферу класики. І тут є тільки два варіанти: перший – це дерев’яні вікна та двері, які мають надійність, герметичність, високу якість, хорошу теплоізоляцію та екологічність. Але єдиний їх недолік — це висока ціна, але щодо створення класичних інтер’єрів немає місця економії, тут все просякнуте розкішшю та дорожнечею.

Хоча є і другий варіант вирішення цього питання, який трохи дешевший за перший – це пластикові вікна та двері, зроблені під дерево. Вони дорожчі за звичайні пластикові, але значно дешевші за натуральне дерево, а якість також на високому рівні. Найголовніше завдання створення дизайну класичної вітальні — це ретельна продуманість. Кожна дрібниця, кожен аксесуар має бути на своєму місці. Адже один зайвий елемент і вся пишність класики зникне. Для всього цього необхідний справді тонкий смак, який допоможе відчути цю тонку грань між шляхетністю та химерністю. Але витрачені сили не пропадуть дарма – велич класики незмінна.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *