Інтер'єр та дизайн винного льоху та кімнати зберігання вина
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Інтер’єр та дизайн винного льоху та кімнати зберігання вина


Вино – це найприємніший нектар, воно заспокоює, відволікає від повсякденних стресів та турбот, дарує гарний настрій. Його приємне тепло обволікає вас із першого ковтка. Звичайно, все добре в міру. Вином, як і іншим алкогольним напоєм, не варто зловживати. Тому балуючи себе одним-двома келихами за дружньою розмовою чи приємною їжею, ви занурюєтеся в задоволення, яке дарує вино.

Для того щоб цей нектар дарував вам всю свою красу і не псувався, його потрібно правильно зберігати. Для цього створюються спеціальні винні льохи, особливо якщо ви колекціонер.

Винний льох

Чому так важливо, щоб вино зберігалося саме у спеціальному місці? Це необхідно тому, що винний напій не витримує перепади температури, а значить мікроклімат звичайних кімнат йому не підійде, там він втратить свої властивості та якості. Для нього необхідно підтримувати постійну температуру, а отже створити спеціально обладнане для цих цілей приміщення.

Облаштування винного льоху

Отже, температура в цьому спеціальному приміщенні не повинна опускатися нижче 10 градусів за Цельсієм і підніматися вище за 14. Вологість необхідно підтримувати в межах 70%, щоб пробки не покривалися пліснявою. Також важливо створити правильне освітлення, в жодному разі не можна допускати попадання прямих сонячних променів і, відповідно, ультрафіолету, це призведе до псування вина. Якщо приміщення непідвальне і в ньому є вікна, то їх краще позбутися, не просто закрити щільними шторами або віконницями, а взагалі закласти. Висвітлення має бути лише штучним. Ще вино не виносить вібрацію, якщо поруч із вашим будинком є ​​шосе або залізниця, то смак напою може бути зіпсований. Усього цього вам допоможуть досягти професіонали, які розуміються на своїй справі. В наш час облаштування винних льохів усіма необхідними пристосуваннями стало дуже популярним, і знайти потрібних майстрів та обладнання – не проблема.

Спеціально обладнаний льох для вина

Але якщо ви розраховуєте на більш економічний варіант підтримки потрібного мікроклімату для вашого вина, зверніть увагу на спеціальний кондиціонер. Його установка не складе труднощів, а користуватися ним досить просто.

Облаштування винного льоху

Отже, якщо ви вирішили створити спеціальну кімнату, де зберігатиметься вино, виберіть для цього приміщення, яке могло б відповідати всім вимогам зберігання напою. Перш за все визначте собі розмір льоху, це буде залежати від кількості вашого вина і від того, чим ще ви хотіли б обладнати кімнату. Наприклад, у льоху може нічого не бути, окрім стелажів із пляшками вина.

Тільки стелажі та нічого крім

Або ви можете доповнити інтер’єр столиком, стільцями, табуретками і навіть чимось на зразок дивану з подушками. Тут вам буде приємно посидіти з друзями, рідними та насолоджуватися гарною бесідою, дегустуючи чарівний напій.

Можна, взагалі, перетворити свій винний льох у подобу бару — прекрасна вітрина з вином, низько світильники, що висять, і кілька вбудованих в стелю, для надання плавного і розсіяного світла. І, звичайно, сама барна стійка та стільці. Це дуже цікаве та веселе дизайнерське рішення.

Винний льох у вигляді бару

А якщо обладнати стелажі неоновим підсвічуванням, то ваш льох набуде неповторної атмосфери і точно стане предметом гордості для вас і захоплення для гостей.

Неонове підсвічування у винному льоху

Визначившись із розмірами та внутрішнім оздобленням, наступним кроком будуть правильно підібрані двері. Адже, якщо ви створюєте певний і постійний мікроклімат для напою, важливо, щоб зовнішні умови не проникали всередину погреба. Тому двері повинні бути дуже щільними і ідеально прилеглими до отвору.

Щільні двері у льоху з вином

Як обробити льох цікаво і з розумом?

Після того, як ви зробили вищеописані кроки, виберіть матеріали, які будуть використовуватися для внутрішнього оздоблення. Найчастіше використовується дикий камінь, цегла, дерево, плитка або ламінат для підлоги. Це найбільш відповідні оздоблювальні матеріали для даного інтер’єру. Всі вони мають міцність, стійкість до механічних і фізичних пошкоджень, теплостійкість, невибагливість у плані чищення і прекрасний зовнішній вигляд.

Дикий камінь – природний дизайн та магічна атмосфера.

Цегла – брутальність та мужність.

Дерево – екологічно чистий матеріал та чудовий вигляд.

Підлога можна викласти плиткою, це стандартний варіант для любителів класики.

Підлога з плитки у винному льоху

Ще добре для підлоги підходить ламінат – красиво та акуратно.

Ламінат у винному льоху

А також будь-який інший матеріал на ваш смак.

І насамкінець невелика, але дуже важлива порада для всіх цінителів вина: зберігайте пляшки на боці, таким чином, щоб пробка виявилася зануреною у вміст. Це також сприяє збереженню якості напою.

Правильне становище пляшок у льоху Грамотне розташування пляшок вина у льоху

Як би не був обладнаний ваш винний льох, головне, щоб він приносив радість вам і вашим гостям, адже саме тут створюється незабутня задушевна атмосфера, що сприяє довірливим і дружнім бесідам.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *