інтер'єр та дизайн, вибір покриття та кольору на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

інтер’єр та дизайн, вибір покриття та кольору на фото


Швидше за все, ви, читачу, прискіплива людина і не звикли все робити з кондачка, тобто, не роздумуючи. Вам немає дрібниць – все значуще. Правильна життєва позиція. Ось і до питання, якими мають бути двері у ванній кімнаті, ви правильно підійшли. Це, на перший погляд, він здається простим. Насправді тут є свої тонкощі, не знаючи яких, ви не зможете правильно вибрати і встановити двері для ванної кімнати. Але прочитавши цю статтю, ви це зробите. Отже, вибираємо двері.

Перш за все, треба врахувати, що ванна кімната має особливість. підвищену вологість повітря. Отже, двері повинні бути стійкими до вологості. Інакше такі двері завдадуть вам багато клопоту своєю деформацією, зовнішнім виглядом та швидким гниттям. Звичайно, це у ваші плани не входить.

Що ж може зробити її вологостійкою та стійкою до зносу? Звичайно, матеріал, з якого вона виготовлена. Ну а якщо бути точним, то головну роль у цьому питанні відіграє не стільки, з чого зроблено двері, скільки її покриття. Це знали та здавна використовували наші предки. Але оскільки на той час не було спеціальних матеріалів, то використовувався найпростіший спосіб захисту дверей від вологи – фарбування дверей. Цей варіант потрібний і сьогодні. Він хороший тим, що бути використаний для будь-яких дверей, навіть найскладнішої конструкції. Матеріал дверей також не перешкода цьому. Для покриття використовують емаль або лак. Можна і те, й інше разом. Є лише один мінус у цьому варіанті – поганий маляр. Але це справа поправна.

Але прогрес не стоїть на місці. Сьогодні з’явилася ціла дверна індустрія, яка враховує всі ваші побажання. Під час виготовлення дверей використовуються нові види покриття, які мають свої плюси та свої мінуси.

Розглянемо найпоширеніші покриття дверей у ванну кімнату:

  • Ламінат та Ламінатин (CPL). Є папір, покритий лаком. Різниця між ними лише в тому, що ламінатин – якісніший матеріал, ніж ламінат. Більш стійкий до зношування. Двері ж, покриті ламінатом, вже через рік експлуатації матиме непривабливий вигляд, хоча за ціною вони привабливіші, оскільки найдешевші з усього прейскуранта. Але, дешева рибка, та гірка юшка, як казали за старих часів. Перевагою дверей з цим покриттям є те, що їхні кольори завжди однакові. Це дуже зручно при заміні дверей, що прийшла в непривабливий вигляд.
  • ПВХ та Екошпон. Є найпоширенішими видами покриття. Є пластиковими плівками. Ідеальні у захисті від вологи, стійкі до зношування. ПВХ має найвищу зносостійкість серед інших покриттів, але через присутність у його складі хлориду, низьку екологічність, хоч і відповідає санітарним нормам. Екошпон з’явився порівняно недавно і, завдяки своїм чудовим властивостям, швидко набув популярності. У порівнянні з ПВХ, має більш високу екологічність (не містить хлориду) та привабливість. Є поліпропіленовою плівкою з імітацією дерева, не тільки структурою, а й фактурою. Незважаючи на схожість у назві, не варто плутати її зі шпоном.

  • Шпон. Найекологічніше і найдорожче покриття. Виготовляється з кількох тонких шарів деревини, причому різних порід. Завдяки цьому покриттю двері мають вигляд свого прообразу, виготовленого повністю з масиву. При цьому має ряд переваг: дешевше, вище за вологостійкість і термостійкість, легше (порожнисті всередині). Однак, у порівнянні з вищенаведеними покриттями, він поступається ним за критичними для ванної кімнати параметрами. Через свою високу натуральність, це найдорожче покриття. Відповідно, і самі двері, ним покриті. І ще одна деталь – цей вид дверей не повинен перебувати в районі прямого влучення води. Якщо цю умову неможливо дотриматись, їх слід обробити високоякісним лаком.

Наступне, що вам не зайвим знатиме при виборі дверей, це її конструкція. Хоча, в принципі, це питання вашого естетичного смаку. Але знання конструкції дозволить вам правильно вибрати двері за смаком та призначенням.

Ознайомимося з деякими з них, найпоширенішими:

  • Щитові двері. Є рамою, закритою з обох сторін листами МДФ. Внутрішня порожнеча заповнюється стільниковим наповнювачем (картон чи МДФ). Перевагою цієї конструкції є її дешевизна, але не на шкоду якості. Двері стійкі до деформації.
  • Фільончасті двері. Не втратили своєї популярності, незважаючи на те, що їхня історія налічує кілька століть. Складаються з каркасу, середняків (дерев’яні бруски для стяжки каркасу) та вставлених між середняками фільонок. Двері досить важкі та дорогі, ніж щитові, але більш стійкі до перепадів вологості та температури.
  • Царгові двері. Є два вертикальні бруски, з’єднані між собою поперечними брусками-царгами. Цікаві як елемент дизайну через можливість використання різних видів царг та їх комбінацій. Найпоширеніший варіант – царгові елементи зі скляними вставками.
  • Поганажні двері. Складаються з великого скла, обрамленого стійками погонажів. Скло є триплексом і може мати безліч варіантів фактури. Двері важкі, мають слабку шумоізоляцію. Завдяки своїй конструкції добре вписуються у будь-який інтер’єр, що робить їх дуже популярними.

Зважаючи на слабку шумоізоляцію, установка погонажних дверей у ванній кімнаті небажана. Однак, якщо вам дуже хочеться встановити їх, можна обмежити площу скла.

Погонажні двері

Цікавий вигляд мають французькі погонажні двері.

Любителям екзотичних стилів інтер’єру припадуть до смаку азіатські двері.

  • Скляні двері. Багато людей ставляться з побоюванням до таких дверей, не довіряючи їхньої надійності. А дарма, тому що для таких дверей використовується особливе загартоване скло. Ви ж не збираєтеся відчиняти їх молотком. Також як і погонажні, скляні двері добре вписуються в інтер’єр, надають ванній кімнаті елегантності та вишуканості, особливо, виділяючи зону душової кабінки.

Важливим в інтер’єрі ванної кімнати є спосіб відкриття дверей. Якщо на це не звернути уваги, можна створити масу незручностей у приміщенні, упустити можливість зробити його просторим та комфортним. Про це ми й поговоримо далі.

Найчастіше у ванній кімнаті встановлюються двері. Сама назва дверей говорить про спосіб їхнього відкривання. Двері такого типу дозволяють добре ізолювати зовнішню частину квартири від вологості та функціонального шуму, а саму кімнату – від небезпечних протягів. Це важливий плюс цих дверей. За старих часів говорили з цього приводу: «Бійся протяга, який свічку не погасить, а життя – погасить». Тому розстібні двері є найдавнішими і найнадійнішими.

Зважаючи на прагнення сучасної людини до вільного простору, на арену дизайну кімнат вийшли розсувні двері, або по-іншому – двері-купе. Завдяки цьому виду дверей можна значно збільшити життєвий простір кімнати. Вони дуже зручні, ними приємно скористатися. Але є деякі «але». По-перше, вони не забезпечують ізоляції приміщення. По-друге, через деякий час механізм їх переміщення починає гриміти не гірше за двері вагонного купе. Може це й дрібниця, але все одно неприємно. І по-третє, двері-купе більше схожі на ширму, хоч і оригінальну. До всього перерахованого можна додати певну складність їх монтажу, особливо внутрішньостінних.

Іноді використовується такий цікавий варіант відкриття дверей, як стулчастий, або інакше – «книжка». Він, звичайно, оригінальний, але більше підходить для будь-якої іншої кімнати, ніж для ванної кімнати. Недоліки ті самі, що й у попередньому варіанті.

Двері "книжка"

Як бачите, вибір дверей у ванну кімнату справа непроста і потребує певних знань. Сподіваємося, що ця стаття допомогла стати своєю людиною у світі дверей. З цього моменту ви дивитиметеся на них вже більш осмисленим поглядом і не поведетеся на всілякі рекламні викрутаси, мета яких — всунути покупцеві непотрібну йому річ. Удачі у виборі дверей у ванну кімнату!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *