інтер'єр та дизайн сучасних будинків та квартир
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

інтер’єр та дизайн сучасних будинків та квартир


«Еркер (Нім. Erker) — частина приміщення, що виступає з площини фасаду. Дозволяє збільшити внутрішній простір житла, а також покращити його освітленість та інсоляцію, у зв’язку з чим еркер зазвичай засклений, часто по всьому периметру.

Навіть невеликий за розмірами еркер може значно збільшити площу вашої вітальні, зробити її світлішою та привітною. Що стосується оформлення інтер’єру, то правильно обставлений та декорований, він внесе різноманітність та додасть індивідуальності вашій кімнаті. Тим більше, що його можна оформити у будь-якому стилі, в якому виконаний інтер’єр основного приміщення.

Еркер робить вітальню світлішою і просторішою

Для максимального використання можливостей еркера у освітленні вашої вітальні його бажано оформляти в пастельних тонах. Це додасть у приміщенні світла та повітря. А оформлення в одному стилі з кімнатою об’єднає докупи весь простір.

Зона відпочинку відділена колоною та легким столиком

За бажанням, ви можете виділити зону прибудови килимом, кольором , переходом у стельовому перекритті або зробити подіум. Можна використовувати колони, штори, ширми та високі предмети декору та меблів. Але це частково перекриє доступ світла, і простір вітальні стане ще меншим.

Невеликий напівкруглий еркер чудово доповнив кімнату у східному стилі.

Існує кілька найбільш популярних способів використання додаткового місця у вітальні.

Дивани повторюють форму зовнішньої стіни прибудови

Для створення максимальної зручності, встановіть уздовж вікон диван зі світлою оббивкою та закругленими формами. При розміщенні м’яких меблів спинкою до вікна зручно читати, оскільки світло буде спрямоване на сторінки книги чи журналу. Можна просто прилягти осторонь усіх і при цьому бути в одній кімнаті з родиною.

Низьке підвіконня перетворено на диван.

Для того щоб можна було під час відпочинку усамітнитися, повісьте легку штору. Це відокремить зону відпочинку від вітальні, коли потрібно. В решту часу штору легко можна зрушити. Для гармонії інтер’єру тканина повинна бути легкою, світлою, поєднуватися з кольором стін або бути ідентичною основному декору.

Крісло підібране пр кольору із закругленими формами та низькою спинкою - відмінне місце для читання та відпочинку

Найкраще диван для еркера робити на замовлення, щоб він повторював форму лінії вікон. Але можна просто підібрати відповідного розміру з низькою спинкою або отоманкою.

Інтер'єр у стилі техно та відповідний йому диван біля вікна

Ряд крісел також мають чудовий вигляд і зроблять інтер’єр затишніше. Тільки відпочивати доведеться сидячи, прилягти не вдасться. Але у кожного свої звички.

Робочий кабінет

Часто у квартирі немає можливості зробити кабінет в окремій кімнаті. Але ми вже звикли нести роботу додому та вечорами та у вихідні нею займатися. Для цього потрібен невеликий стіл для паперів та комп’ютера, кілька ящиків для зберігання документів та паперів, та трохи місця осторонь суєти та шуму.

В еркері робоче місце музиканта

Для цієї мети знадобиться еркер. Робочий стіл, поставлений біля вікон, буде весь день добре освітлений. Увечері ви не заважатимете членам сім’ї дивитися телевізор, а вони вам працювати. При цьому ви будете поряд зі своїми близькими, а не в офісі.

Можна займатися своїми справами осторонь і залишаючись з усіма

Дуже красиво виходить, коли на стільницю перетворюють широке підвіконня, а з боку вітальні лінія кришки столу рівна. Простір нижче вікна можна використовувати для розміщення ящиків або створити полички для папок. Стілець розташовується спинкою до вітальні.

Обстановка еркера трохи відрізняється кольором і одночасно гармонує з вітальнею

Але це не єдиний варіант оформлення робочої зони в еркері. Ви можете поставити письмовий стіл під вікна чи боком. Якщо вас влаштовує, то можливий варіант з журнальним столиком та кріслом. Вибирайте рішення облаштування робочого місця, виходячи з ваших потреб і смаку.

Їдальня в еркері

Стіл перед диваном.  Модно грати в шахи або працювати

Часто кухня розташована поруч із вітальнею і має невелику площу. Помістити обідній стіл окремо та з усіма зручностями немає можливості. Гостей доводиться приймати у вітальні та виносити туди стіл.

Великий еркер перетворено на їдальню

Використовуйте для їдальні можливість, надану вам наявністю еркера. Поставте неширокі дивани з низькими спинками під вікнами або лави. Нехай вони повторюють зовнішню лінію прибудови. Потім розташуйте обідній стіл та стільці.

Кухня поруч із вітальнею, можна зробити їдальню

Якщо до вас прийде багато гостей, вам досить просто розсунути стіл та посунути його ближче до сидінь вздовж вікон. З іншого боку, ви ставите стільці. Усі помістяться з максимальною зручністю.

Обстановка еркера та вітальні витримані в одному стилі та кольорі

Місце для чаювання

Зручне місце для чаювання

У разі розташування кухні осторонь вітальні, обтяжливо постійно носити посуд, щоб пообідати або повечеряти. А ось влаштувати чаювання за невеликим столиком у зручних кріслах цілком можливо.

Світлі крісла з низькими спинками не заважають світла проникати до кімнати.

Таке обладнане столиком та стільцями місце можна використовувати для розмови та милуванням навколишнім пейзажем або ввечері зоряним небом.

Місце біля вікон залишено вільним

Діти люблять грати в еркері. Там багато світла, нестандартна для решти приміщень форма стін та зона, окрема від загальної кімнати. У такому випадку досить просто залишити простір під вікнами вільними від меблів та надати його молодшим членам сім’ї. Необхідно лише подбати про опалення еркера та тепле підлогове покриття.

Французькі вікна додають простору

Зимовий сад та Еко-стиль

Існує думка, що еркер несумісний з Еко-стилемоскільки там стоять пластикові вікна. Це не зовсім так.

Рослини чудово ростуть біля світлого еркера

По-перше, в оформленні сучасних інтер’єрів практично немає чистого стилю. Зазвичай, основний напрямок додається близькими йому течіями.

Вітальня з еркером в еко-стилі

По-друге, будь-який стиль визначається кількома основними елементами. Тому дерев’яні вікна бажано мати у вітальні у природному оформленні, але можна зробити акцент на інших предметах декору.

Поєднання малюнка та кольору поєднує вітальню та еркер

Для природного стилю найважливішим елементом інтер’єру є живі рослини. Найзручніше місце для них у світлому еркері. Так що незалежно від стилю, ви можете влаштувати у виступаючій частині кімнати зимовий сад. Рослини, це не лише краса, а й чистіше повітря у приміщенні. Вітальня в еко-стилі буде більш гармонійною. А кімнату, оформлену у східному чи іншому напрямку, де не використовують рослини, можна відокремити легкою шторою.

Штори в еркері

Світлі бежеві штори під колір меблів роблять кімнату світлішою

Найбільш популярним варіантом є використання карнизів, що повторюють форму стін. Але пам’ятайте про головне призначення еркера та не закривайте доступ світла. Намагайтеся, щоб штори вільно збиралися в проміжках між вікнами і були світлі і легкі.

Колір штор повторює тональність меблів та гармонійно зливається з оформленням вітальні.

Якщо ви вважаєте за потрібне затінювати вітальню або цього вимагає стиль оформлення, то огородіть зону заскленої прибудови важкою шторою по межі кімнати. Тоді в основному приміщенні світло буде приглушеним, а в зоні еркера буде царство сонця та повітря. У будь-який момент, коли вам знадобиться у вітальні світло, ви зможете відсмикнути перешкоду.

Штори однакові за кольором з малюнком килима та кріслами

Для зимового саду підійдуть легені римські штори. Їх можна підняти не зачіпаючи рослин. Такі штори для всіх напрямків тематичних інтер’єрів, де вони використовуються, можна кріпити прямо на верхній поперечині вікна.

Балкон з еркера

Іноді площа вітальні велика і з еркера роблять балкон. Для цього достатньо поставити скляну перегородку та двері. Світло, як і раніше, зможе проникати в кімнату. На такому балконі виходить ізольований робочий кабінет чи кімнатка для спілкування із друзями.

Прямокутний еркер відкриває вид на навколишню природу

В цьому випадку необхідно провести опалення в еркер. Адже перегородка обмежить доступ тепла з кімнати. У самій вітальні додати світильників і зробити досить сильне висвітлення балкона у вечірній час.

Оформлення розділених приміщень має різко відрізнятися. Можна частково змінити тональність стін або меблів. При контрастному оформленні вітальня та еркер візуально виглядатимуть розрізненими і це сильно зменшить їхній простір.

Еркер у вітальні можна розцінювати як подарунок архітекторів. Він дає можливість виявити фантазію в оформленні інтер’єру та створити свою індивідуальну залу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *