Інтер'єр та дизайн спальні у стилі мінімалізм
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Інтер’єр та дизайн спальні у стилі мінімалізм


Характерною відмінністю стилю мінімалізм є виразність і гранична лаконічність, причому, у всіх аспектах: у колірній гамі, наявності меблів, обстановці та аксесуарах. Взагалі цей стиль призначений для любителів простору та легкості простору. Особливо гарний цей стиль для тісних квартир, що в панельних будинках, мабуть, єдина можливість перетворитися та додати до інтер’єру вільного місця та легкості. Для шанувальників класики інтер’єр у стилі мінімалізму виглядає бідно.

Спальня з використанням двох контрастних кольорівІнтер'єр мінімалістської спальні у пастельних тонахОригінальний дизайн просторої спальні у стилі мінімалізмСпальня в стилі мінімалізм із поєднанням трьох кольорівПастельні тони в інтер'єрі мінімалістської спальніЕксклюзивний дизайн спальні з використанням одного кольору з оздобленням під деревоНезвичайний дизайн світлої мінімалістської спальніПастельні тони в інтер'єрі спальні у стилі мінімалізмМінімум меблів в інтер'єрі спальні

Яким має бути дизайн спальні у стилі мінімалізм

Якщо стилю мінімалізму властиві виразність і водночас лаконічність, причому, говорити про зразок мінімалістської спальні, це, безумовно, японський стиль, З якого запозичено низьке ліжко татами, а також, декор природних відтінків з мінімальною кількістю меблів. Справа в тому, що за основу можна взяти різні стилі, облаштовуючи спальну в стилі мінімалізм. Наприклад, це може бути класичний стиль чи хай-тек, чи сучасний урбаністичний. Виходячи з обраного напрямку, і формується добір меблів та аксесуарів. Якщо за основу взята класика, у такому разі меблі повинні бути дерев’яними, а аксесуари – класичними. Якщо основу представляє стиль хай-тек, то меблі вже повинні бути з металу, скло чи навіть пластику. Етнічна мінімалістська спальна кімната передбачає тільки натуральні матеріали або на крайній край дуже якісну їхню імітацію і, відповідно, етнічний декор. У зв’язку з цим, спочатку необхідно визначитися з напрямом, а саме, зі стилем, який буде взято за основу.

Колірна гама, властива мінімалізму

Насамперед, хочеться відзначити, що в оформленні інтер’єру має використовуватися не більше трьох кольорів. Зазвичай дизайнери працюють взагалі з одним кольором, і використовуються в більшості випадків небарвні тони, такі як білий, чорний, сірий і кремовий.

Біда спальня в стилі мінімалізмДизайн білої спальні у стилі мінімалізмВикористання одного білого кольору в інтер'єрі спальні у стилі мінімалізм

Класичний прийом передбачає поєднання білого кольору з пастельним нейтральним відтінком, наприклад, із сірим або світло-коричневим. До речі, цей варіант є безпрограшним. Або обійдемося без білого, просто візьмемо поєднання двох нейтральних кольорів — виглядатиме не менш ефектно. Ну а якщо використовувати третій колір, то найкраще його ввести як акцент за принципом: найяскравіший тон повинен припадати на маленькі поверхні, а два нейтральних кольори припадають на всі інші предмети інтер’єру і рівномірно розподіляються між собою.

Малиновий колір як яскравий акцент спальніЧервоний колір крісел для акценту інтер'єру спальніЯскраві малинові подушки, що служать акцентами інтер'єру спальні.Яскравий колір на покривалі як акцент інтер'єру спальні
Однак, можна зробити і так: додатково виділити великі та середні поверхні двома різними кольорами.

Поєднання двох пастельних відтінків в інтер'єрі спальні у стилі мінімалізмСвітлий інтер'єр спальні з контрастним темним дерев'яним ліжкомБілий інтер'єр спальні в поєднанні з ліжком пастельних тонівМінімалістська спальня, виконана в пастельних відтінкахЕфектне класичне поєднання чорного з білим у мінімалістській спальні

Матеріали та оздоблення в стилі мінімалізм

Щодо матеріалів можна сказати, що тут вони повинні бути добре оброблені, незалежно від того, дерево це або камінь. Для обробки приміщень, як правило, використовується дерево, камінь та шкіра – матеріали, що є природними та довговічними. Однак, хромована сталь також допускається, як і лінолеум.
Що стосується стін – у стилі мінімалізм вони обов’язково повинні бути однотонними, незалежно від типу оздоблення, чи то шпалери або просто пофарбована поверхня – жодних малюнків та орнаментів.
Проста геометрична конструкція допускається лише на стелі, наприклад, якщо опустити його по периметру і вбудувати в нього підсвічування. Однак, він також має бути простим, позбавленим складних конструкцій.
Для підлогового покриття найкраще – це паркетна дошка або ж ковролін. І так само, як і стіни, покриття для підлоги повинно бути без малюнка, нейтрального кольору.

Підлогове покриття під деревоПідлогове покриття під дерево і темна картина як акцент спальніДерев'яні дошки на підлозі мінімалістської спальніКовролін як підлогове покриття мінімалістської спальні

Особливості меблів у стилі мінімалізм

Щодо меблів теж можна сказати, що вони повинні зливатися зі підлогою та стінами. Це ідеальний варіант, при якому особливо створюється враження легкості та простору. Це обов’язково повинні бути закриті модульні шафи, а також подіуми і ящики абсолютно без декору (ніякого різьблення або розпису). Меблі не повинні бути громіздкими і мати великі розміри. На увазі не повинно бути жодних речей та жодних надмірностей. Ліжко повинно мати просту та лаконічну форму, без декору. До речі, ліжку приділяється центральне місце в інтер’єрі. У більшості випадків це ліжко-платформа, узголів’я у якої або зовсім відсутня, або має мінімум дизайну.

Ліжко-платформа в інтер'єрі спальні в стилі мінімалізм

Ліжко також може знаходитись на стаціонарному подіумі, обладнаному системою зберігання. Головне, слід пам’ятати, що відмінність спальні мінімалістського стилю полягає в низькому ліжку без пологу, без узголів’я та балдахіна з простими тумбами з двох боків.

Дизайн низького ліжка з пальною в стилі мінімалізмНизьке темне ліжко в білій спальніНизьке дерев'яне ліжко в інтер'єрі спальні

Освітлення мінімалістської спальні

Освітлення є одним із найважливіших елементів у дизайні мінімалістської спальні. Світла в даному випадку має бути якомога більше, при цьому, його джерела повинні мати граничну лаконічність. Люстри абсолютно не вітаються, а ось точкові світильники як основне освітлення дуже рекомендуються. Якщо є світильники, то вони також повинні бути гранично простими. Взагалі, у світла має бути два основні центри – це біля ліжка та шафи. Шафи повинні добре висвітлюватися за допомогою вмонтованих точкових світильників. У ліжка може бути настінне бра або лампа на нічному столику з приглушеним світлом. Це може бути світильник з великим абажуром, розташований на тумбі.

Настільна лампа простої форми для освітлення хониДва настільні світильники на тумбахОригінальне підсвічування в спальній кімнаті в стилі мінімалізмНастільна лампа найпростішої форми для освітлення

Текстиль та аксесуари

З текстилю в спальні в стилі мінімалізм є лише постільна білизна та однотонне покривало. Навіть на вікна найкраще встановити жалюзі або звичайні віконниці та обійтися без штор. Стіни також повинні пустувати, допускаються лише три – чотири декоративні деталі.
Мінімум речей на тумбочках, хіба що будильник і настільний світильник. Інакше кажучи, стиль мінімалізм має низку жорстких вимог, т.к. обстановка має виглядати монохромно. Та й головна характерна його риса – це повний порядок, мінімум предметів та максимум повітря та простору.

Оригінальні аксесуари з дерева, підвішені на стіні та декоративна гілочкаОдна кімнатна рослина як прикраса інтер'єру спальніДеревце в інтер'єрі простору білу спальню в стилі мінімалізм
Щодо аксесуарів слід зазначити, що допускається скромне декорування ліжка за допомогою панно, картини або декількох зображень у рамочках, розташованих на стіні.

Світле ніжне панно у ліжку в білій спальніСкромна картина у головах ліжкаКартина, що прикрашає узголів'я ліжкаВелике непомітне панно в узголів'ї ліжка

За бажання можна створити і нішу. І це, мабуть, всі аксесуари. Ну, хіба що одна – дві кімнатні рослини, не більше. Решта неприпустима.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *