інтер'єр та дизайн кухні в індустріальному стилі на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

інтер’єр та дизайн кухні в індустріальному стилі на фото


Розглядаючи інтер’єри сучасних квартир у стилі лофт, складно повірити в те, що «горищно-мансардний» напрямок дизайну не відразу знайшов своїх шанувальників. Ті відмінні риси, які надають цьому стилю особливої ​​цінності, на зорі його зародження вважалися істотними недоліками. Облаштування занедбаних промислових приміщень у тридцятих – сорокових роках минулого століття для багатьох американців було єдиною можливістю придбати окреме житло. Проте вже зовсім скоро ідея відтворення специфіки заводських будівель у звичайних міських квартирах припала до душі не тільки стисненим у витратах студентам, а й досить заможним домовласникам Америки та Європи.

Індустріальна кухня

Завдяки зусиллям дизайнерів нашого часу стиль лофт знаходить своє відображення при оформленні найрізноманітніших приміщень. Ні з чим не можна порівняти колорит промислових будівель відчувається як у зовнішньому вигляді спальних і гостьових кімнат, так і в сучасних кухонних інтер’єрах.

Заводський стиль кухні

Індустріальний стиль кухні повною мірою оцінять ті, кому до вподоби просторі приміщення з достатньою кількістю світла та повітря. Високі стелі, пофарбовані в білий колір, надають кімнаті додаткового об’єму. Дерев’яні балки, труби, крокви та опорні стовпи, що є в квартирі, не доведеться ховати або маскувати. Завдяки саме цим атрибутам, кухонне приміщення набуде типового «заводського» вигляду.

Стиль лофт не потребує вишуканого декору – в інтер’єрі кухні будуть доречні спокійні тони (білі, сіруваті, коричневі, чорні та сині). Зовнішній вигляд такої кухні чудово доповнять лаконічні двері та вікна прямокутної форми. Не потрібно підбирати щось особливе, головне – щоб вони були дуже просторими.

Кухня у заводському стилі часто розбивається на своєрідні зони. За допомогою ширм та пересувних перегородок існує можливість створити в одному приміщенні кілька функціональних ділянок. Для зонування простору в деяких випадках використовуються кухонні меблі.

При обробці типової кухні в стилі лофт застосовуються найпростіші і доступніші матеріали: цегла, бетон, необроблена деревина, скло та метал. Чудово, якщо в приміщенні є неоштукатурені цегляні стіни та нерівні бетонні підлоги. У деяких випадках такі поверхні створюються штучним способом – за допомогою матеріалів, що імітують цегляну кладку або грубу штукатурку.

Використання індустріального стилю при оздобленні кухні дозволить власникам квартир мінімізувати витрати на ремонт та оформлення приміщення. Матеріали та технології, які застосовуються при декоруванні кухонної зони, доступні навіть тим мешканцям країни, які не в змозі здійснити дорогий ремонт. У той самий час поєднання певних елементів стилю лофт надасть будь-якому інтер’єру як своєрідність, а й досить богемний вид. Ідея припаде до душі, перш за все, самотнім молодим людям та молодятам, а також власникам квартир, які належать до «творчої еліти».

1. При оздобленні такого кухонного приміщення дизайнери рекомендують виділити одну із стін за допомогою фарбування в інший колір. Є ще один варіант: можна залишити поверхню в первозданному вигляді або надати їй вигляду мальовничої цегляної кладки або грубої штукатурки, скориставшись доступними декоративними матеріалами. Якщо вирішено створити на кухні імітацію стін під цеглу, рекомендується покрити їх матовою емульсією білого або кремового кольору.

2. Ніхто не сперечається, що індустріальний напрямок дизайну найбільше підходить для величезних квартир з високими стелями. Однак навіть типові споруди можуть чудово поєднувати в собі деякі елементи, притаманні стилю лофт. Більше того – оформлення кухонного інтер’єру у заводському стилі дозволить візуально розширити габарити приміщення, зробить його більш об’ємним та «повітряним».

Для власників малогабаритного житла чудовим виходом із ситуації стане об’єднання кухонного приміщення з лоджією чи балконом. Площа кухні в цьому випадку значно збільшиться, у кімнаті з’являться великі вікна. Світло в кухонній зоні стане природнішим.

3. Стиль лофт висуває особливі вимоги до освітлення. На такій кухні обов’язково має бути кілька джерел штучного світла. Прийнято використовувати всілякі світильники та люстри, а також точкове підсвічування. Форма та стиль освітлювальних приладів підбирається відповідно до загального дизайнерського задуму. Тут допустимо все – від класичних світильників до люстр, виготовлених у стилі ганьби-тік. Віконні отвори робляться максимально відкритими, без штор або фіранок. Для оформлення кухонних просторів в індустріальному стилі можна використовувати горизонтальні жалюзі.

4. Для обробки підлог варто вибрати матеріал, що поєднується із загальним виглядом приміщення. Це може бути як груба бетонна основа, що залишилася в кімнаті після проведення основних ремонтних робіт, так і більш «теплі» види покриттів, наприклад, натуральне дерево. Якщо підлога на кухні застелена старою паркетною дошкою, то можна просто відциклювати їх і покрити шаром безбарвного лаку. При виборі плінтусів рекомендується враховувати тональність стінок – кольори цих поверхонь по можливості повинні бути максимально схожими.

5. Вибираючи меблі для такої кухні, слід пам’ятати, що вони повинні бути функціональними і лаконічними одночасно. Існує думка, що меблеві аксесуари для кухонної зони, виконаної в стилі лофт, дуже нагадують офісні вироби. Меблі повинні бути не надто об’ємними – саме такі елементи декору дозволять не захаращувати інтер’єр. В індустріальній кухні чудово виглядають скляні стільниці, дерев’яні та металеві стелажі, складні стільці. Такі меблі зазвичай використовують у заміських котеджах і на дачах.

Необхідно враховувати, що стиль лофт зовсім не приймає закритих полиць та шаф: у кухні має бути багато відкритих поличок з кухонними аксесуарами та посудом. До речі тут виявляться пересувний стіл на коліщатках і зручна барна стійка.

6. У таких кухонних приміщеннях дуже несподівано і оригінально виглядають старовинні меблі, приведені в пристойний вигляд. Витончені напівпрозорі буфети, затишні обідні крісла та маленькі диванчики, дзеркала у стильних рамах відіграють важливу роль при облаштуванні кухні. Вони не тільки виконують функцію меблів, а й служать обов’язковими аксесуарами інтер’єру в стилі лофт. Крім цього, кухонні меблі використовуються для розмежування простору, створення функціональних зон.

Не варто боятися поєднання нового та старого у подібних кухонних приміщеннях. Індустріальний напрямок дизайну дозволяє комбінувати раритетні меблі з багатофункціональною сучасною побутовою технікою. Старовинні кухонні буфети чудово вживаються з ультрамодними хромованими поверхнями та скляними перегородками. На відміну від меблів, кухонна техніка відповідно до вимог стилю лофт, має бути великогабаритною та масивною. Прилади великого розміру в таких інтер’єрах асоціюються з тими, які часто можна побачити в ресторанах.

7. Зробити не надто виразний інтер’єр кухні яскравим і ефектним допоможуть всілякі аксесуари: сучасні репродукції художників-початківців, молодіжні постери та графіті, статуетки та предмети народної творчості. Їх не повинно бути багато: тут важливо не переборщити. Невелика кількість ретельно відібраних штучок дозволить надати приміщенню яскравості та своєрідності, підкреслить його індивідуальність.

Кожен має право самостійно вирішувати, чи варто створювати кухню в такому своєрідному стилі. Подумавши трохи, приходимо до такого висновку: а чому б і ні? Варіант має масу переваг. І ті, хто вже поповнив ряди щасливих власників кухонних інтер’єрів у стилі лофт, повною мірою це оцінили та не шкодують про своє рішення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *