Інтер'єр квартири-студії - правила дизайну простору студії > 20 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Інтер’єр квартири-студії — правила дизайну простору студії > 20 фото


Квартира-студія – приміщення, всередині розділене невисокими перегородками чи іншими інтер’єрними об’єктами. Це найпоширеніший тип сучасного планування, переваги якого вже встигли оцінити багато хто.

Для кого потрібний дизайн квартир-студій?

Максимально подібна квартира підійде наступним категоріям мешканців:

  • бездітні сім’ї;
  • пари з малюком, вік якого – до 5 років: відсутність внутрішніх стін дозволяє постійно тримати дитину в полі зору, при цьому спокійно займаючись домашніми справами;
  • чоловік чи жінка, які проживають самостійно;
  • потенційні власники курортної нерухомості: відсутність внутрішніх бар’єрів навіть малогабаритне житло робить придатним для тимчасового проживання або здачі в оренду.

Не думайте, що studio – економ-варіант. За розмірами деякі з них можна порівняти з трикімнатними апартаментами. Розташування у престижному районі мегаполісу з розвиненою інфраструктурою перетворює студію на елітне майно для тих, чий соціальний рівень перевищує середній.

Щоб студія стала затишною та зручною, дотримуйтесь певних рекомендацій.

1. Зупиніться на демократичному дизайні

Компактний інтер'єр квартири-студії
Студія з мінімалістичною кухнею
Велика квартира-студія

На думку фахівців, для інтер’єру квартири студії краще вибрати єдину зовнішню концепцію. Але пафосні історичні напрямки, наприклад, класика чи ампір, у маленькій квартирці виглядатимуть недоречно. А ось сучасне оформлення, для якого характерний великий ступінь демократичності, стане оптимальним.

Дизайнери виділяють кілька найбільш відповідних стилів.

  • Скандинавський.
    Домінуючі світлі тони, велика кількість продуманих рішень для зберігання та освітлення, висока функціональність всіх деталей, демократичність. Ці риси, характерні для скандинавського стилю, перетворюють його на один із найбільш затребуваних у квартирах-студіях.
  • Еко-стиль.
    Натуральні оздоблювальні матеріали, природні відтінки та лаконічність форм зроблять затишною навіть найменшу квартирку. Інтер’єр дарує приємне відчуття єднання з природою, якого не вистачає жителям мегаполісів.
  • Хай тек.
    Велика кількість скла і металу, поверхня яких відбиває світло, сприяє зоровому збільшенню міні-площ. Стримане декорування та максимально практичне використання кожного квадратного сантиметра – що може бути кращим у цьому випадку?
  • Мінімалізм.
    Переважна більшість простих геометричних форм, м’яких кольорів, натуральних матеріалів у поєднанні з практичністю всіх деталей робить мінімалізм розумним стильовим рішенням.

2. Ретельно зонуйте студію

Зонування інтер'єру шафами
Умовне зонування приміщення
Перегородка-стійка для зонування

Класична схема поділу інтер’єру квартири-студії – наявність зони відпочинку, приготування їжі, прийому гостей та робочого місця. Відокремити одну ділянку від іншої можна за допомогою комода, барної стійки, стелажу, акваріума, ширми. Найпрактичніший варіант – розсувна перегородка з металу та скла або бамбука.

Для поділу краще використовувати світлопрозорі конструкції. Громіздку шафу замініть стелажем із закритими нижніми полицями. Цікава ідея – П-подібна шафа, бічні стінки якої прилягають до протилежних стін. У його центрі передбачається прохід. Тяжкі конструкції, через які не проникає світло, візуально зменшують площу.

Дотримуйтесь правила — жоден інтер’єрний елемент не повинен перешкоджати вільному пересування! Наприклад, не можна встановлювати стелаж на лінії найкоротшого шляху з кухні до вітальні.

Зонування студій здійснюється і шляхом виділення областей з різним призначенням тонами або фактурами, що відрізняються.

3. Заощаджуйте кожен сантиметр

Продуманий інтер'єр квартири-студії
Люкс студія з лоджією
Простора квартира-студії

Дизайн інтер’єру квартири-студії повинен підкорятися принципу: якнайменше масивних предметів меблів і дрібних прикрас, якнайбільше відкритого повітря.

Для нерухомості скромних розмірів підійдуть меблі-трансформери. Наприклад, диван-ліжко дозволить за потреби швидко змінити функціонал: з ділянки відпочинку – на вітальню. Варто звернути увагу і на ліжка-шафи, які кріпляться до стіни і за потреби опускаються; журнальні столи, які легко перетворюються на повноцінні обідні.

Рекомендуємо встановити не звичайні двері, а розсувні. Дверне полотно, що відкривається вперед, скасовує використання до півтора метрів площі. За допомогою мобільних дверей перегородок можна легко розмежувати області.

Багатошарові і досить громіздкі композиції зі штор, тюлю, ламбрекенів замініть на рулонні штори або жалюзі. Це візуально збільшить розміри інтер’єру студії та заощадить місце біля вікон.

Ще один ефективний спосіб дизайну квартири-студії – багаторівневий поділ середовища. Наприклад, при достатній висоті стель можна облаштувати спальню на подіумі, під яким буде компактна система зберігання.

4. Докладно спроектуйте освітлення

Варіанти освітлення у студії
Студія з різними світильниками
Спальня у квартирі-студії

Достатня освітленість квартири-студії є пріоритетною для створення приємної обстановки. Світле житло сприймається як більш просторе та комфортне. Тому кожної його частини необхідно передбачити локальну ілюмінацію.

Масивні освітлювальні прилади, що звисають униз на півметра – не найкраще придбання для студійної квартири. Гармонійно виглядають компактні настільні та точкові світильники, мініатюрні люстри з однією лампочкою.

Найкраще рішення — освітлювальні прилади, розміщення яких сприяє функціональному поділу. Наприклад, над обіднім столом доречною буде люстра середніх габаритів, світловий потік якої спрямовано його центр. Відокремити одну функціональну частину від іншої допоможуть однакові світильники, розміщені в рядок на їхньому кордоні. Серед модних ідей – рухомі світильники-лампочки, закріплені на загальному горизонтальному кронштейні.

5. Вибирайте м’яку кольорову гаму

Кольори інтер'єру у квартирі-студії
Сіро-коричнева студія
Бежева гама у студії
Прямокутна квартира-студія
Червоно-бежеві кольори у студії
Квартира-студія з нейтарльними відтінками
Квартира-студія з ліжком на другому рівні
Мансардна квартира-студії у стилі мінімалізму
Білі, сірі та салатові відтінки у квартирі-студії

Контрастні поєднання – не найкращий шлях оформлення дизайну квартири-студії. Такі комбінації концентрують погляди на межах простору, тим самим зменшуючи його. Плавні переходи, навпаки, об’єднують. Погляд очей не затримується на об’єктах, що виділяються, «ковзає» по приміщенню, яке в результаті сприймається більшим, ніж воно є насправді.

Але створити стильну монохромну обстановку під силу лише професійним дизайнерам. Тому допускається використовувати декор як яскраві колористичні плями. Це дозволить поглибити простір інтер’єру квартири-студії, не урізаючи його.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *