Інтер'єр кухні в стилі модерн: дизайн, оздоблення, декор (ФОТО)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Інтер’єр кухні в стилі модерн: дизайн, оздоблення, декор (ФОТО)Історія стилю та його особливості

Стиль Модерн з’явився наприкінці 19 століття та досяг свого піку на початку 20 століття. Своєю появою він завдячує історичним подіям епохи, коли відбувся різкий стрибок технологій та перехід до масового виробництва. Цей стиль став неймовірно популярним і затребуваним, застосування його стало повсюдно, і багато сфер від мистецтва до реклами були пронизані цим химерним оригінальним стилем. Але інтерес до нього згас з такою ж швидкістю, як і з’явився. Модерн не зміг стати міжнародним стилем із загальною інтерпретацією, і назв налічується відразу дещо залежно від країни: у Франції він називається «арт-нуво», у Німеччині та Скандинавії — «югендстиль», в Італії — «ліберті», а в США — «Тіффані». Як стиль архітектури, живопису та інтер’єру, Модерн почав згасати під час Першої світової війни. Причиною цього стало технічно складне і дороге виготовлення необхідних для нього предметів інтер’єру. Розмаїття інтерпретацій породило певну плутанину у визначенні характерних рис стилю. В даний час Модерн далекий від свого первісного втілення, але зберіг деякі риси оригіналу, в тому числі це можна спостерігати в інтер’єрі кухні Модерн.

Отже, давайте визначимося, чим відзначиться інтер’єр кухні в стилі модерн:

  • геометричні форми поруч із плавними згинами;
  • гладкі та блискучі поверхні;
  • сміливі поєднання кольорів;
  • функціональність понад усе;
  • різноманітність сучасної побутової техніки та різних гаджетів;
  • мінімальна кількість текстилю;
  • уникнення надмірного декорування та зайвих аксесуарів.

Модерн ідеально підходить для невеликих кухонь — за рахунок великої кількості глянсових поверхонь досягається ефект розширення простору. Мінімалістичні текстури та сміливі геометричні форми, оформлення в нейтральних кольорах разом із полірованою обробкою та асиметрією є ключовими ідентифікуючими ознаками стилю Модерн.

Модерн в інтер'єрі кухні
Модерн в інтер'єрі кухні
Модерн в інтер'єрі кухні
Модерн в інтер'єрі кухні
Модерн в інтер'єрі кухні

Форми та матеріали

Отже, перша ознака кухні Модерн, що спадає на думку – це плавні, гнуті форми та асиметричні лінії. Звичайна кутова кухня може набути плавних форм, якщо кут зробити закругленим, причому він може закруглюватися як «всередину», так і «назовні», — так кутові ящики можуть раптом стати круглими. Такі контури відмінно підійдуть для невеликих кімнат і те, як виглядатимуть згладжені кути, можна подивитися на фото.

Стиль модерн на маленькій кухні
Стиль модерн на маленькій кухні
Стиль модерн на маленькій кухні

Якщо говорити про фактуру, то поверхні мають бути гладкими та блискучими – для цього ефекту при оформленні фасаду, наприклад, використовується емаль, акрил, плівка або лак.

Біла кухня в стилі модерн

У Модерні можливе використання багатьох матеріалів, особливо поширені дерево та пластик. Деякі дизайнери використовують натуральне дерево як органічний контраст на тлі штучних форм та матеріалів.

Поєднання штучних та натуральних матеріалів на кухні в стилі модерн

Глянцевий метал, такий, наприклад, як нержавіюча сталь, є одним із відмінних матеріалів у Модерні. Метал може бути використаний навіщо, починаючи від люстри і закінчуючи ніжками стільця.

Метал в інтер'єрі кухні в стилі модерн
Метал в інтер'єрі кухні в стилі модерн

Сучасні дизайнери інтер’єру також використовують скло та пластик, коли потрібно створення гладких та рівних поверхонь.

Пластик та скло в інтер'єрі кухні в стилі модерн

Підлога може бути покрита лінолеумом, ламінатом, керамічною плиткою, ефектно виглядатиме і Наливна підлога. Дорожнеча використовуваних матеріалів не є головною метою (хоча спочатку, в тому числі, цим стиль і відрізнявся), адже акцент робиться на функціональності.

підлога на кухні в стилі модерн

Кольорова гамма

Основними кольорами кухні Модерн є м’які відтінки. Часто тут переважають сірувато-димчасті, попелясті, сіро-блакитні, світло-коричневі кольори. Однак, занудьгувати на такій кухні не доведеться, адже такі спокійні кольори пожвавлюють і ділянки яскравих тонів – червоного, зеленого, синього (бажано природних відтінків, натхненних природою). Ці життєрадісні кольори зазвичай використовують на шпалерах або шторах, але Модерн, як стиль, що ставить за мету нове прочитання старої класики, не диктує нам чітких інструкцій, тому поєднання спокійних і яскравих тонів цілком можливо в кухонному гарнітурі, — оцініть реальні втілення цієї ідеї на фото нижче . Звичайно, найбільш ефектно виглядає біла кухняАле, щоб уникнути зайвої «стерильності» інтер’єру, краще все ж розбавляти білий іншими квітами. Часто, при дизайні кухні Модерн фасади гарнітура виконуються в декількох кольорах. Кольори при цьому спеціально підбираються контрастних кольорів або відтінків згідно з прийнятими в дизайні інтер’єрів колірними схемами, а іноді навіть допустимі два різні яскраві кольори, а стільниця виконана в третьому кольорі. До вибору кольору в даному випадку краще залучати фахівців, або скористатися перевіреними колірними схемами.

Колір кухні в стилі модерн

Колір кухні в стилі модерн

Освітлення – важлива деталь інтер’єру

Спочатку освітлення в інтер’єрі Модерн намагалися робити приглушеним, щоб створити атмосферу затишку та романтики. Сьогодні ж переваги змінилися. Люстри на стелі не будуть єдиним джерелом освітлення, адже дизайн кухні в стилі Модерн відрізняється, у тому числі, і гарною освітленістю. Тому точкове освітлення буде чудовим вибором, і тоді м’яке світло рівно заллє всю вашу кухню. Люстри та інші джерела освітлення не терплять химерності та хитромудрості, так що форми всіх освітлювальних приладів повинні бути строгі, геометрично правильні. Нижче представлені фото відповідних цьому стилю освітлювальних приладів.

Освітлення модерн
Освітлення модерн
Освітлення модерн

Вибираємо меблі

Характерна риса кухні Модерн – незавантаженість інтер’єру та його функціональність. Тут немає фундаментальності, яка прийнята в Класику, і, водночас, відсутня недбалість, властива стилю Кантрі і Шеббі шик. Столи і стільці — строгих і простих форм, без будь-яких деталей, що «кричать». Пластикові стільці тут виглядають напрочуд гармонійно. На фото нижче ви можете побачити найсміливіші меблеві ідеї у стилі Модерн.

стільці для кухні в стилі модерн

Обідній гурт у стилі модерн

Обідній гурт у стилі модерн

Меблі можуть бути білими або, навпаки, яскравими, — це непринципово. Кухонні гарнітури в основному виготовляються з пластику та МДФ і, як було сказано вище, вони мають глянсові поверхні. Щодо ручок фасадів, то вони часто відсутні і для того, щоб відкрити ящики, потрібно просто натиснути на дверцята. Однак, приховані ручки – не найпрактичніша деталь, що особливо сильно проявляється на глянцевих гарнітурах, адже на фасадах постійно залишаються сліди пальців, які потрібно протирати. Інші цікаві ідеї ручок, у тому числі і дверних, ви можете подивитися на підібраних фото.

Фурнітура в стилі модерн

Щодо кухонного фартуха, часто його виконують із пластику або скла і в тому ж кольоровому рішенні, що і стільницю.

фартух із пластику

Фартух також може бути одним з головних акцентів, контрастуючи з гарнітуром та стільницею. Погляньте на ці фото, біла стільниця і химерна обробка фартуха виглядають дуже ефектно.

кухонний фартух у стилі модерн

фартух у стилі модерн

Також у фасади допустимо вставляти матове або прозоре скло. При цьому вони завжди залишаються прямою формою, без будь-яких малюнків та трафаретів. Якщо ви намагаєтеся йти в ногу з прогресом, то майте на увазі, що така кухня може бути наповнена всілякими технічними новинками та корисними гаджетами, — від цього її вигляд лише виграє.

Декор – стриманий та стильний

Модерн не терпить зайвого декору та аксесуарів. Декор застосовний, але він лише ненав’язливо доповнює кухню; бажано, щоб він відображав її «сучасність» та аскетизм. На підібраних нами фото ви можете знайти щось схоже. Для кухні Модерн підходить наступний декор: сучасний годинник, красиві вази простих форм або посуд геометричних форм і яскраві кольори. Але, звичайно, і білий посуд гармонійно виглядатиме, адже Модерн на стороні простоти форм і кольорів. При цьому буде красиво, якщо матове скло в кухонному гарнітурі перегукуватиметься з вазами з матового скла. Як яскраві плями також використовують посуд з фруктами та овочами. Текстиль нечасто присутній у Модерні, але без деяких необхідних дрібниць не обійтися: рушники, фартух, прихватки та інше, звісно, ​​можуть бути виготовлені з текстилю. Замість скатертини краще звернути увагу на підстановочні серветки.

Декор кухні в стилі модерн

Декор кухні в стилі модерн

Модерн складається з чистих ліній і орієнтується, перш за все, на функціональність і уникає великої кількості декоративних елементів, які ми бачимо в багатьох інших стилях. Дехто вважає, що Модерн надто простий, суворий і холодний, однак, коли він добре спланований і продуманий, він може привнести почуття спокою та гармонії у вашу кухню.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:26 Середня оцінка: 4,58 із 5)
Інтер'єр кухні в стилі модерн: дизайн, оздоблення, декор (ФОТО) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.