Інтер’єр для максималістів. Ідеї для інтер’єру
Можна з упевненістю заявити, що в інтер’єрному дизайні, як, втім, у світі дизайну в цілому, сьогодні панує мінімалізм, стиль, що втілюється в максимальній відмові від прикрас, до краю позбавлений декоративності, наповнений чистими лініями та простими, зрозумілими формами. За всієї безперечної привабливості мінімалізму не можна не відзначити, що цей напрямок не для всіх. Так, більшість інтер’єрів лише виграють, якщо позбудуться доброї порції «милих дрібниць», але нерідкі і випадки, коли простір втрачається, а точніше втрачає свою індивідуальність, знайти і підкреслити яку покликаний будь-який дизайнер. Отже, якщо ви вже точно зрозуміли, що лаконічність не для вас і остаточно зізналися в любові до активного декору, вам, напевно, будуть корисні кілька основних принципів створення шикарного інтер’єру в стилі «максі».
Зверніться до еклектики, адже безліч різноманітних декоративних елементів потрібно якимось чином підвести під спільний знаменник, а це завдання не з легких і тут вам на допомогу прийдуть роботи найкращих дизайнерів, що творять саме в електичному стилі.
Обмеження в колірній палітрі, суворе дотримання всіх правил «колірного колеса» — чи це не страшний сон для будь-якого любителя максималістського стилю? Можете сміливо забути про всі ці умовності, сміливо працюйте з несподіваними поєднаннями, у тому числі і з яскравими фарбами. Погляньте, в даному інтер’єрі дизайнер у дуже невеликому просторі використовував і синій, і блакитний і цілих два яскраво-червоні відтінки, проте композиція виглядає стильно і гармонійно.
Змішуйте в одному інтер’єрі епохи та стилі. Як ми вже з’ясували, еклектика – головний друг «максималіста», однак є й інші стилі, які комплементні інтер’єру в даному випадку. Наприклад, богемний стиль, який наповнений розслабленістю, якимось запалом і масою цікавих дрібниць.
Якщо ви не байдужі до принтів, саме час подивитися на них по-новому, адже сьогодні вже зовсім не обов’язково суворо дотримуватися старих правил, які наказують використання не більше двох малюнків одночасно. У тому випадку, якщо ви підійдете до питання відповідально і ретельно скомпонуєте безліч принтів, вашому інтер’єру точно не загрожує перебір. Якщо сумніваєтеся, почніть з одного ключового елемента, наприклад, з килима, нехай його кольори зададуть основу колірної композиції.
Зверніть особливу увагу на текстури, при створенні інтер’єру в максималістському стилі ви можете дозволити собі не обмежувати себе у використанні різнорідних фактур і матеріалів.
Для того, щоб представити всю гаму підібраних вами деталей у найвигіднішому світлі, саме на освітлення варто звернути увагу. Використовуйте кілька джерел освітлення на всіх рівнях кімнати.
Стиль «максі» в інтер’єрі відмінно доповнять найсміливіші та незвичайні арт-об’єкти.
Саме час задуматися про повноцінну та ідеально організовану систему зберігання для предметів вашої особистої колекції. Не важливо, це будуть старовинні статуетки, посуд або книги, тепер вони можуть стати ключовими декоративними деталями інтер’єру.
Для тих, кому декорування поверхонь стін мало, завжди є підлога і навіть стеля. Прикрашати стелю – ідея дуже оригінальна і втілюється нечасто, але саме такі вишукування роблять інтер’єр унікальним.
Не поспішайте створити ідеальний інтер’єр швидко, адже велика кількість деталей і малюнків вимагає більшої уваги, і скрупульозний підхід у цьому випадку повністю виправданий. Ретельно підбирайте кожну дрібницю, нехай ваш інтер’єр складається роками, змінюється та доповнюється.