інтер'єр, дизайн та зонування просторої кухні-їдальні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

інтер’єр, дизайн та зонування просторої кухні-їдальні


У квартирі все має бути продуманим до дрібниць, у тому числі інтер’єр кухні. Незважаючи на те, що сьогодні багато хто віддає перевагу всіляким перекушуванням на ходу, а забезпечені люди — посидіти в ресторані, кухня залишається головним життєво важливим об’єктом квартири. Ну а якщо ви щасливий володар великої кухні, точніше, великої кімнати, яку вирішено облаштувати як кухню-їдальню, то оформлення її інтер’єру вимагатиме певних знань та навичок. На кухні повинні панувати затишок та гармонія. Господиня не повинна відчувати дискомфорту під час приготування страв. Творчість любить зручність, красу та гармонію у всьому. Втім, і їжу має супроводжувати аналогічна атмосфера. Погодьтеся, що поганий інтер’єр кухні, його дизайн навряд чи викличе бажання сказати: «Приємного апетиту, всім!»

Так що ж потрібно для інтер’єру сучасної великої кухні-їдальні, як вона повинна виглядати, щоб перебування в ній викликало почуття умиротворення, і не тільки після їди?

У повсякденному понятті людей споконвіку кухня вважалася місцем для приготування та прийому їжі, тобто два в одному — кухня і їдальня. Такий підхід до інтер’єру залишається актуальним сьогодні.

Два в одному - кухня та їдальня

Але якщо ви любите кулінарну справу, то без великої кухні не обійтись. При цьому потрібне її зонування від житлових приміщень. Погодьтеся, що запах їжі – це не завжди запах готової страви. Сильний запах з кухні ні до чого, припустимо, вітальні, спальні. Які способи зонування сьогодні популярні?

Найчастіше великі кухні, де люблять готувати і часто готують, відокремлюються від решти житлової зони фільончастими або скляними дверима. Між іншим, це одна з основних вимог протипожежної безпеки. Тому до зонування кухні слід підходити не лише з погляду комфорту та краси.

Психологи стверджують, що велика площа об’єднаного приміщення, у нашому випадку, це кухня та їдальня, обов’язково має поділятися на певні зони, причому чіткі. Інакше інтер’єр даного приміщення, його дизайн, почне тиснути на психіку власника. Так вже влаштована людина, що їй для нормального психологічного комфорту, необхідний поділ простору на зони. Особливо при виконанні роботи. Тому кухня має виділятися в окрему зону. Яким чином можна виконати зонування великої кухні та їдальні – вам вибирати:

  • зонування за допомогою освітлення. Світло світильників в робочій частині кухні повинен бути набагато інтенсивнішим, ніж в іншій частині приміщення. Зону прийому їжі можна виділити світлом, але це вже має бути інший тип світильників. Іноді достатньо одного світильника. Світло має бути м’яким.
  • по-різному рівневі стелі. Чітко відокремлять зону кухні від зони прийому їжі (їдальні). Особливо це буде виглядати у великому приміщенні, де немає можливості виконати зонування іншим способом. Тому цей метод надасть повної свободи вашої фантазії. Кількість варіантів практично нескінченна. Це може бути ліпнина, карнизна система. За допомогою різнорівневої стелі завжди можна зробити велику кухню унікальною.

  • за допомогою відповідного оформлення підлоги можна також виконати зонування великої кухні-їдальні. Найпоширенішим і найпростішим способом є фарбування підлоги для кожної зони своїм кольором. Дещо складніше виконується зонування за рахунок покриття підлоги різним матеріалом, припустимо, ламінатом і лінолеумом. Ідеально виглядає кухня при оформленні підлоги кухні керамічною плиткою, а їдальні паркетом. Або ще чудовий варіант – поєднання керамограніту з інженерною дошкою. Завдяки цим матеріалам, підлога кухні знаходиться в ідеально чистому стані.
  • меблі, встановлені певним порядком, створять межу між кухнею і їдальнею, що фізично відчувається.
  • у зонуванні великої кухні-їдальні може допомогти не тільки порядок розміщення меблів, але й зовнішній вигляд, колір цих меблів. М’які білі крісла візуально позначать кордон між кухнею та їдальнею.
  • Перегородка добре виділить зону кухні від інших житлових приміщень. Це, напевно, найкращий варіант зонування великої кухні. Він дозволяє господині фактично ізолюватись від сторонніх очей. Жінки напевно підтвердять негативний вплив стороннього погляду під час приготування їжі. Особливо якщо ця страва готується вперше. При цьому спорудити перегородку не так вже й складно. Для цього достатньо піноблоку. Або дерев’яного каркасу, обшитого гіпсокартоном.

Перегородка закриє кухню від цікавого погляду

  • якщо ви любитель посидіти з друзями за барною стійкою з чашкою бразильської кави Сантос або келихом німецького пива Doppelbock, то в цьому випадку можна виконати зонування великої кухні за допомогою цієї стійки. Приємний та корисний варіант.

Визначившись, як буде виконано зонування великої кухні, ви замислитеся, що далі. А далі буде логічно подумати, в якому стилі інтер’єру оформити кухню і чим це все продати: матеріали, колір, меблі.

Кухня у стилі мінімалізму – на любителя чистого та вільного простору та раціональності. При цьому жодних обмежень у функціональності кухні не спостерігається, так само як і наявність кухонного обладнання та приладів. Чистота і порядок.

Кухня у стилі мінімалізму

Стиль хай-тек в інтер’єрі кухні виділяється своєю зручністю без втрати функціональності останньої. У її оформленні застосовуються високотехнологічні матеріали, що робить обладнання міцним та зносостійким. Характерні колірні обмеження – два контрастні між собою кольори.

Кухня в стилі кантрі має особливу теплу атмосферу. Недарма цей стиль ще називають сільським. Відмінною особливістю кухні в цьому стилі є її меблі, виготовлені з натурального дерева під старовину, виставлений напоказ розписаний посуд, квіти, рослини.

Сьогодні великим кухням характерні фактура чи текстура дерева. Виготовлення меблів з натурального дерева — справа дорога. Не всякому прихильнику великих кухонь його бюджет дозволить. Хоча все ж, незважаючи на дорожнечу натуральних матеріалів, спостерігається зростання їх популярності. Це дерево, камінь, мармур, сталь. Ламінат, пластик ідуть у небуття, хоча ще трапляється часто. Правильно сказано: «Нове – це добре забуте старе».

Ламінат ще в ходу

Відразу слід сказати, що білий колір буде гарний за будь-якого стилю інтер’єру. Збільшує візуально обсяг кухні. Якщо вам здається недостатнім простір кухні – біла кухня позбавить цього відчуття.

Експерти не рекомендують зайву строкатість кольорів інтер’єру кухні. Колірна гама має бути гранично простою. Добре сприяють травленню та загальному тонусу людини теплі кольори: помаранчевий, кавовий, вершковий.

Колірна гама кухні проста та затишна

На закінчення для читача, що вагається.

Не бійтеся розмірів кухні-їдальні. Навіть великий простір можна перетворити на прекрасне та затишне місце, яке можна з гордістю уявити гостям. Думаючи про велике, не забувайте про мале. До різних стандартів можна додати щось своє. Це «своє» може виразитися в нанесеному своїми руками візерунку, лакуванні окремих предметів, оригінально виготовлених вами кухонного приладдя, старих відреставрованих предметів. Кухня для людини святе місце. А як кажуть у народі – святе місце порожнім не буває. І велика кухня має відповідати цьому виразу. Смачного!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *