ідеї зонування кімнат на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

ідеї зонування кімнат на фото


Для того, щоб створити у своєму будинку ексклюзивний дизайн, дуже часто вдаються до такого способу зонування, як декоративні міжкімнатні перегородки, які можна використовувати додатково, крім несучих стін. За допомогою них можна чудово поділити житло на кілька окремих приміщень. До того ж перегородки існують декількох видів і можуть мати різний дизайн. Розглянемо детально найпоширеніші види.

надзвичайно ефектний інтер'єр з гіпсокартонною перегородкоюДекоративна міжкімнатна перегородка - чудовий спосіб створення ексклюзивного інтер'єруЗа допомогою оригінальної декоративної перегородки здійснюється зонування просторуМіжкімнатні перегородки можуть мати найрізноманітніший дизайнПерегородки в інтер'єрі - стильний дизайнДекоративна перегородка = не тільки спосіб зонування, а й створення стильного інтер'єру

Основні види міжкімнатних перегородок

Що таке міжкімнатна перегородка? Це та сама стіна, яка служить для поділу внутрішнього простору вашого житла на окремі додаткові кімнати. Іншими словами, таким чином проводиться зонування приміщення.

2 Міжкімнатна перегородка - спосіб зоніварування просторуІноді необхідно поділити великий простір на окремі зони

А використовувати для цього можна не тільки нерухомі стіни, а й, наприклад, розсувні конструкції або складні, які, до речі, візуально ще й збільшать простір. До таких перегородок пред’являються такі вимоги: вони мають бути досить міцними, щоб витримувати різні навантаження (наприклад, підвісні полички), але водночас і максимально легкими, крім цього, вони мають повністю відповідати санітарним та протипожежним вимогам. Для їх виготовлення можуть використовуватися різні матеріали. Ширма представляє найпростіший і найдешевший спосіб відгородити простір від сторонніх небажаних поглядів.

Шафа служить перегородкою в інтер'єрі

Стаціонарні перегородки

Цей вид вважається традиційним. Таким перегородкам легко надати будь-якої форми для створення унікального індивідуального інтер’єру. Вони чудові звукоізоляційні властивості, вони вологостійкі, міцні і довговічні, т.к. володіють найкращими характеристиками. Для їх виготовлення зазвичай застосовують такі матеріали, як дерево, цегла, гіпсокартон, камінь, склоблоки, пінобетонні блоки, пазогребневі плити і т.д. Класичним варіантом є цегляні перегородки. Вони надзвичайно міцні, витримують будь-які підвісні полички, шафки та інше. Мінус полягає в тому, що такі стіни мають чималу вагу, а також складність їх зведення з подальшим непростим оздобленням. Ось якщо використовувати пінобетонні блоки, то рівна стіна вибудовується надзвичайно швидко.

Шафа служить перегородкою в інтер'єрі

Пазогребневі гіпсові плити теж хороші в тих випадках, коли немає бажання возитися зі сміттям від будівництва. Ну і звичайно гіпсокартон також не менш актуальний, т.к. дозволяє надавати перегородкам будь-яку бажану форму, навіть криволінійну.

Що вони собою представляють? Звичайні листи з гіпсокартону, які на металевому каркасі монтуються з обох боків. Це дуже зручний і швидкий спосіб, а також простий у монтуванні. Конструкція має невелику вагу, хорошу звукоізоляцію і не надто зменшує корисну площу. Стіна виходить із рівною поверхнею. Крім цього, є можливість прокласти приховану проводку. Єдиними мінусами є слабка вологостійкість і недостатня міцність матеріалу, т.к. на таку перегородку не можна зміцнювати тяжкості.

На сьогоднішній день скляні перегородки набувають все більшої популярності. Викликано це тим, що скло чудово сприяє створенню атмосфери відкритості, а також сприяє зоровому збільшенню простору. Для виготовлення подібних перегородок йде спеціальне загартоване скло, що має особливу ударостійкість. Товщина такого скла може досягати 12 мм. Воно може бути як прозорим, так і матовим, з незвичайними візерунками або тонованим. Форма також може бути абсолютно різноманітною: як гнута, так і прямокутна і навіть криволінійна. Конструкції виготовляються монолітними або містять двері. Основними перевагами скляних перегородок є: відмінна світлопроникність, довговічність, вогнестійкість, простота догляду та чудовий зовнішній вигляд. Мінусом вважається те, що на подібну стіну неможливо повісити полицю або картину, а також не можна прокласти комутацію (електропроводку). І ще слід врахувати такий момент – розмір загартованого скла, що замовляється, повинен бути визначений максимально точно, т.к. згодом, при встановленні його змінити буде неможливо.

Скляні перегородки створюють відчуття легкості та відкритостіМіжкімнатна перегородка зі склом – відкрита атмосфера в будинку

Перегородки зі склоблоків

Дані перегородки є скляною цеглою з товстого скла товщиною від 6 до 10 мм з різною поверхнею: прозорою, матовою, гладкою, рифленою або навіть кольоровою. На поверхні може бути малюнок, що складається зі шматочків дрібного кольорового скла. У такий спосіб можна викласти прекрасне панно з будь-яким зображенням. Перегородки зі склоблоків виглядають надзвичайно ефектно. Крім цього, вони міцні, вогнестійкі, стійкі до перепадів температур і з тепло-і звукоізоляцією у них також усе гаразд. Мінуси полягають у тому, що не можливе прокладання комунікацій усередині таких стін, не можна на них щось підвісити, а також неможливо склоблок розпиляти або розрізати при монтажі – тільки скористатися напівблоком.

Перегородка зі склоблоків надзвичайно ефектна, особливо з кольоровим малюнком

Розрізняються суцільні дощаті перегородки (одинарні або подвійні), подвійні із заповненим (або повітряним) проміжком та каркасно-обшивочні. Головними перевагами дерев’яних перегородок є: екологічно чистий матеріал, можливість створення конструкції з підвищеною міцністю, яка витримає вагу до 150 кг. До недоліків можна віднести те, що дерево боїться води, пожежонебезпечне, а також має недостатню шумоізоляцію.

Такий вид перегородок є відмінним способом заощадити корисну площу, а також розширити простір. Розрізняються два типи розсувних перегородок: однорейкові та дворейкові. Перший тип легко вмонтовується, т.к. не потрібне встановлення в підлозі додаткової рейки. Найбільше підходить для приміщень, де покриття підлоги паркетне або плиткою. Однак така перегородка менш стійка, а значить і менш надійна. До того ж, не забезпечується достатня тепло- та звукоізоляція. Зате вибір скла та оздоблень просто величезний. Міжкімнатні перегородки можуть складатися як з однієї, так і з кількох стулок. Направляючі і каретки, які рухають перегородку, можуть мати настінну і стельову систему. До того ж, сама перегородка може бути цільноскляною, а може мати різні вставки. Також є вибір у плані конструкції: варіант як усередині отвору, так і поза ним, каскадом або в одну лінію. Постачаються такі перегородки повністю укомплектованими та готовими до встановлення.

Розсувні перегородки - зручний вигляд зонування просторуРозсувні перегородки зручні та прості в експлуатаціїРозсувні перегородки заощаджують корисне місце у приміщенні

Трансформовані перегородки

Такі перегородки чудово вирішують проблему розмежування простору в приміщеннях з маленькою площею, і є чимось середнім між звичайною ширмою і глухою стіною. Для зонування простору це рішення просто оптимальне. Розрізняють два типи перегородок, що трансформуються: розсувні і складні. Для домашньої обстановки ідеальні доладні, т.к. вони легко встановлюються та дуже прості в експлуатації. Для офісів краще підійдуть розсувні. Крім цього, дані перегородки бувають рамні та безрамні. Простота і зручність їх використання, перш за все, полягають у тому, що стулки пересуваються по напрямних на роликових або ковзних механізмах. А виготовлені перегородки, що трансформуються, зазвичай з таких матеріалів, як ДСП, ламіновані панелі, шпон, гіпсокартон, тобто. з легких, але з тим міцних матеріалів.

Трансформована перегородка зручна у використанні і ефектно виглядає в інтер'єрі

В окремих випадках конструкція може бути із товстого скла або металу, а може бути комбінованою. Трансформуються панелі без зусиль, т.к. оснащені електричними чи автоматичними приводами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *