Ідеї оформлення дизайну кімнати у морському стилі на фото
У жарку погоду морський стиль принесе в інтер’єр нотки свіжості та прохолоди, наче навіяні морським бризом, а холодними вечорами зігріє своїм теплом та спогадами про подорож чи відпочинок на березі моря. Морський стиль вже протягом багатьох років користується популярністю як при створенні інтер’єрів заміських будинків, так і в міських квартирах. Він досить універсальний і чудово підходить як для спалень, віталень, так і для ванних чи кухонь.
Характерні риси морського стилю в інтер’єрі
Світлі та блакитні тони. Кольори, що використовуються для створення інтер’єру в морському стилі, можуть бути різноманітними. Класичним поєднанням, яке асоціюється із цим стилем, є поєднання синього та білого кольорів. Ці кольори нагадують про білу яхту на тлі морської глибини або про тільник моряка. Саме комбінація синього та білого зможе надати потрібний тон інтер’єру та зробить приміщення світлішим.
Смужки. При виборі м’яких меблів, які чудово вписалися в кімнату, виконану в морському стилі, варто віддати перевагу смугастим або однотонним оббивкам відповідної колірної гами з обов’язковою присутністю на них подушок, з малюнком у вигляді гальки, морської зірки або рятувального кола. З малюнків та орнаментів при створенні морського дизайну краще віддати перевагу смужці будь-якої ширини чи хвилі.
Елементи корабля (маяк, якір, штурвал) стануть родзинкою в дизайні. Підбираючи колір декору, зверніть увагу на сірі та золоті елементи: на синьому або коричневому фоні відмінно виглядатимуть сріблясті або золотисті якір або годинник у вигляді штурвала.
Декор стіни. Відмінно виглядатиме декоративна штукатурка з вкрапленнями черепашок, яку можна придбати в готовому вигляді, так і зробити самостійно, помістивши в товстий шар штукатурки черепашки або камінчика. Також вигідно підкреслювати морську тематику будуть стіни, пофарбовані у світлі відтінки та прикрашені морськими краєвидами. Також для створення морського стилю можна використовувати поєднання коричневих, зелених та бежевих відтінків. Ці кольори часто використовують при оформленні кают яхт, тому саме цього напряму варто дотримуватися при створенні морського дизайну приміщення в цих тонах.
Дарунки моря (камінці, морські зірки, черепашки). Практично незамінним декором під час створення морського стилю є галька чи декоративний камінь, зроблений під гальку. Їх можна використовувати при оформленні плінтуса, виклавши широкою смугою на місці з’єднання стін зі підлогою, при декоруванні стін кухні, також біля вхідних дверей або у ванній можна побачити килимки, виконані з гальки. Сірі відтінки, які добре поєднуються з синім і з коричневим кольором, будуть також чудово виглядати в будь-якій кімнаті, оформленій у морській тематиці. Щоправда, у такі комбінації важливо додавати яскраві фарби та деталі, витримані у цьому ж стилі.
Дерев’яна підлога. Ідеально передасть «морський» настрій у приміщенні покриття для підлоги, виконане з дощок, паркет або ламінат, а ось використання ковроліну або керамічної плитки навряд чи буде доречним. Використання жовтих відтінків, які відмінно гармонують із синім кольором та асоціюються з пляжем та теплим піском, додасть інтер’єру яскравості та святковості. А ось яскраві блакитні та бірюзові кольори краще поєднувати з більш спокійними білими, бежевими або жовтими.
Старі меблі. Також варто звернути увагу на плетені або ковані елементи меблів. Добре виглядатимуть ковані скрині, що замінили традиційні тумбочки, або плетені крісла та столи. Для створення морського стилю ідеально підходять дерев’яні меблі.
Стеля. При створенні морського дизайну можна вибирати будь-який вид стелі: натяжний, підвісний, багаторівневий або просто пофарбований. Тут головне правильно підібрати світильники, що відповідають загальній стилістиці та кольоровій гамі.
Як видно, створити інтер’єр у морській тематиці не так вже й складно. Досягти цього можна за допомогою досить простих прийомів, використовуючи відносно недорогу обробку.