ідеї для ремонту, гарні інтер'єри
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

ідеї для ремонту, гарні інтер’єри

Дизайн кухні 14 кв. (65 фото)

Для багатьох з нас кухня є чи не найважливішою кімнатою в будинку, де не лише створюють кулінарні шедеври, а й приймають гостей, розмовляють до душі за чашкою чаю. Кухня розміром 14 кв.м. – це найпоширеніший варіант, який зустрічається як у старих будинках, так і в новобудовах. Така площа дозволяє креативно підійти до питань оформлення. Пропонуємо розібратися в деталях, яким може бути актуальний дизайн!

Вибираємо стиль інтер’єру

Стиль кухні, незалежно від її розміру, потрібно підбирати, орієнтуючись на особисті уподобання господарів. Вибір досить широкий, тому ви можете зупинитися на тому, що підходить саме вам, і буде гармонійно виглядати разом з іншими кімнатами в приміщенні.

Кухня 14 кв.м. у сучасному стилі

Меблеві фасади тут будуть максимально простими та лаконічними, як і оздоблення стін та підлоги. Допускається наявність декоративних панелей, оригінальної плитки або яскравої мозаїки та скляних вставок в області фартуха.

Кухня 14 кв.м. у сучасному стилі - Дизайн інтер'єру
Кухня 14 кв.м. у сучасному стилі - Дизайн інтер'єру

Кухня 14 кв.м. у класичному стилі

Якщо ви цінуєте спокій та сімейні традиції, тоді сміливо обирайте класичний стиль. Серед його особливостей слід згадати стримані колірні рішення, матеріали природного походження, плавність форм та ліній. Декор у класиці, як правило, стриманий. Цей стиль прийнято вважати актуальним у будь-які часи.

Кухня 14 кв.м. у класичному стилі - Дизайн інтер'єру
Кухня 14 кв.м. у класичному стилі - Дизайн інтер'єру

Кухня 14 кв.м. у стилі хай-тек

Даний стиль відноситься до сучасних, але його відмінними рисами вважаються наявність строгих ліній та дотримання найдрібніших деталей в оформленні, що дає відчуття «стерильності» приміщення. Хай-тек має на увазі приглушені відтінки з невеликими барвистими акцентами. Меблі найчастіше оснащені вставками з металу та скла. Останній матеріал використовують у кухонних гарнітурах, що робить їхній зовнішній вигляд менш масивним.

Кухня 14 кв.м. у стилі хай-тек - Дизайн інтер'єру
Кухня 14 кв.м. у стилі хай-тек - Дизайн інтер'єру

Кухня 14 кв.м. у стилі кантрі

Такі кухні відрізняються простотою та комфортом, затишною атмосферою. Характерною рисою сільського стилю є наявність великої кількості текстилю, дерев’яних балок на стелі, стриманих кольорів, квіткових візерунків на шпалерах, а також прикрас, зроблених вручну. Кантрі легко впізнати по декоративних тарілках з флористичними мотивами, вінтажними дерев’яними меблями, кованим люстрам.

Кухня 14 кв.м. у стилі кантрі - Дизайн інтер'єру
Кухня 14 кв.м. у стилі кантрі - Дизайн інтер'єру

Кухня 14 кв. м. у стилі шебі-шик

Якщо вам подобаються старовинні дрібнички, мереживні скатертини, оздоблення в рожевому та блакитному кольорі, зверніть увагу на цей стиль. Такий інтер’єр створює відчуття розкоші та казкової атмосфери. На кухні можуть бути пристарені предмети меблів, наприклад, стіл та стільці в обідній зоні.

Кухня 14 кв. м. у стилі шебі-шик - Дизайн інтер'єру
Кухня 14 кв. м. у стилі шебі-шик - Дизайн інтер'єру

Палітра кольорів для кухні 14 кв.м.

У приміщенні з такою площею можна не обмежуватися виключно світлими відтінками, які зазвичай сприяють зоровому збільшенню простору. Можна вибирати контрастне поєднання кольорів, яскраві тони в меблевих гарнітурах, оздоблювальних матеріалах та декоративних елементах.

Біла кухня

Цей колір є одним із найпопулярніших, тому що з ним дуже легко поєднувати інші тони, декоративні деталі. Однак потрібно бути дуже обережним з оформленням кухні: тотальний білий може створити відчуття перебування в кабінеті лікаря.

Найкраще використовувати контрастні поєднання, розбавляти білу обробку та меблі іншими відтінками. Зокрема, ви можете зробити фартух яскравим за допомогою плитки та мозаїки, що стане чудовим колірним акцентом та урізноманітнить інтер’єр.

Біла кухня 14 кв. - Дизайн інтер'єра

Сіра кухня

Таке забарвлення виглядає нейтральним і відмінно підходить для оформлення кухні площею 14 кв. Якщо вам не до душі білі стіни та меблі, а барвисті тони – надто сміливе для вас рішення, використовуйте сірий колір у різних варіаціях. Відтінки можна поєднувати між собою, оточивши їх сталевими елементами дерев’яним покриттям.

З сірим у вас вийде стриманий дизайн інтер’єру, в якому відсутні контрасти і іноді дратівливі акценти, що кричать, тому на такій кухні буде затишно і приємно знаходитися.

Сіра кухня 14 кв.м. - Дизайн інтер'єра
Сіра кухня 14 кв. - Дизайн інтер'єра

Коричнева кухня

Зверніть увагу на відтінки натурального дерева, які ніколи не вийдуть із моди. Вони виглядають природно і надають інтер’єру теплоти та затишку. Крім того, не варто забувати про екологічність деревини, яка виглядає модно та статусно. Особливо стильно виглядає поєднання натуральних деревних відтінків з блискучими металевими поверхнями, які привнесуть в інтер’єр кухні холодні нотки.

Коричнева кухня 14 кв. - Дизайн інтер'єра

Жовта кухня

Для дизайну кухні площею 14 кв. вибирайте теплі відтінки жовтого, які допомагають підвищити настрій, а також подарують енергію та бадьорість після перебування у кімнаті. Збалансувати їх можна приглушеним зеленим, коричневим та дерев’яним покриттям.

Жовта кухня 14 кв. - Дизайн інтер'єра
Жовта кухня 14 кв. - Дизайн інтер'єра

Зелена кухня

Існує безліч тонів зеленого, але для кухні рекомендується вибирати дуже світлі. Оформити кімнату можна в салатовому або відтінках зелених яблук і соковитого листя. Не варто використовувати темні тони, які роблять інтер’єр похмурим. Найкраще доповнити їх приглушеними жовтими та деревними, рожевими та помаранчевими відтінками.

Зелена кухня 14 кв. - Дизайн інтер'єра

Оздоблення 14-метрової кухні

Вибирати оздоблювальні матеріали потрібно, виходячи з особистих уподобань та стилістичного спрямування. Однак є низка базових рекомендацій, які можна використовувати у дизайні 14-метрової кухні:

Підлога

Оптимальним рішенням буде плитка. Сьогодні можна підібрати різні варіанти: із фактурою під дерево, з орнаментом, із класичним дизайном. Відштовхуйтеся від стилю інтер’єру та інших його елементів, крім підлоги. Площа 14 квадратних метрів дозволяє класти на підлогу не тільки звичайну плитку, а й об’ємну мозаїку.

Дизайн кухні 14 кв. - Оздоблення підлоги
Дизайн кухні 14 кв. - Оздоблення підлоги

Стіни

Вибір оздоблювальних матеріалів залежить від загальної концепції. Якщо ви використовуєте стиль лофт, зверніть увагу на обробку під цеглу, але якщо прийнято рішення на користь кантрі, потрібно підібрати шпалери з квітковим орнаментом. У будь-якому випадку вигідно виглядатимуть однотонні шпалери. Найкраще, якщо їх покриття буде стійким до дії вологи. Також можна підібрати шпалери, що миються, що актуально для кухні.

Дизайн кухні 14 кв. - Обробка стін
Дизайн кухні 14 кв. - Обробка стін

Стеля

Не перевантажуйте стелю кухні гіпсокартонними конструкціями, тому що у вашому розпорядженні не так багато простору для цього. Рекомендується просте фарбування або встановлення натяжної стелі з матовим покриттям.

Дизайн кухні 14 кв. - Оздоблення стелі
Дизайн кухні 14 кв. - Оздоблення стелі

Декор та текстиль

Для кухні 14 кв. рекомендується підбирати помітні декоративні елементи, враховуючи індивідуальні смакові уподобання та стилістичне спрямування, яке використовується в дизайні. Урізноманітнити інтер’єр можна за допомогою таких деталей: настінний годинник, фотографії та картини, декоративні тарілки та сервізи, вироби зі скла, вази з квітами.

Через перепади температури та підвищену вологість, краще відмовитися від кімнатних рослин. Використання текстилю має бути помірним. Віддавайте перевагу синтетиці, вибираючи штори, тому що вони вбиратимуть вологу і запах їжі, а ще неминуче брудниться. Найкраще, якщо фіранки будуть короткими.

Дизайн кухні 14 кв. - Декор та текстиль
Дизайн кухні 14 кв. - Декор та текстиль

Меблі для кухні 14 кв.

Найбільш поширеним способом планування для кухні такої площі є кутова. Цей варіант допомагає економити вільний простір та організувати інтер’єр максимально зручно для господині, тому що всі робочі поверхні розташовані у зоні досяжності.

Лінійний спосіб планування вважається одним із найпопулярніших. Він акцентує увагу на центрі кімнати, що дозволяє підібрати оригінальний стіл та стільці.

Дворядне планування – це зручний варіант організації кухонного простору, коли інші, зокрема, кутовий план не підходять. Якщо кімната витягнута за формою, то краще розташувати шафи та холодильник на одній стороні, а плиту та робочі поверхні – на протилежній.

Острівний метод планування передбачає розміщення столу в кімнаті, який виглядає чимось на кшталт «острова». Саме на ньому роблять головний акцент, такий стіл підходить і для приготування їжі, і для їди.

Щоб розширити простір, можна об’єднати кухню з приміщенням, що примикає до неї. Таким чином, ви зможете організувати їдальню з м’якими меблями. Також можна встановити барну стійку. Даний варіант є актуальним для власників невеликих квартир у панельних будинках.

Дизайн кухні 14 кв. - меблі
Дизайн кухні 14 кв. - меблі
Дизайн кухні 14 кв. - меблі

Освітлення

Як відомо, наявність яскравого освітлення дозволяє зорово збільшити площу будь-якої кімнати. У сучасній кухні можна встановити вбудовані світильники або масивні темні плафони – все залежить виключно від вашого смаку та загальної концепції інтер’єру. Розмір кімнати дозволяє поділити її на зони за допомогою освітлення.

Пам’ятайте, що джерела світла повинні знаходитись у кожній з функціональних зон, але ви не зможете обійтися без центрального освітлення (на стелі може бути навіть кілька освітлювальних приладів одночасно).

Над робочими поверхнями, де готують їжу, світло має бути найбільш яскравим. В оформленні кухні найчастіше використовують підвісні світильники, які допомагають розсіяти світловий потік на всю площу кухні.

Дизайн кухні 14 кв. - Висвітлення
Дизайн кухні 14 кв. - Висвітлення

Дизайн кухні 14 кв. — Фото

Більше варіантів оформлення кухні площею 14 кв. можна побачити у нашій фотопідбірці. Ми зібрали приклади оригінального дизайну в різних стилях. Надихайтеся!

Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото
Дизайн інтер'єру кухні 14 кв. - фото

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *