ідеї для облаштування на фото
Хто з чоловіків не хотів би порадувати свою кохану таким чудовим подарунком, як сучасна кухня? Питання риторичне, звісно. Але як будь-яке питання, його треба вирішувати, одного бажання мало. Відповідь на це питання, ви дізнаєтесь, прочитавши нашу статтю.
Якщо ви і ваша дружина хочете мати сучасну кухню, то само собою напрошується, який стиль сьогодні вважається сучасним. Питання має кілька відповідей, і одна з них у слові «модерн», що означає «сучасний». Про цей стиль, точніше, про кухню в стилі модерн, ми і розповімо в нашій статті.
Відмінність кухні модерну від кухонь інших стилів
Багатофункціональність
Головною особливістю кухні модерну є її розширена функціональність. Все в ній підпорядковане практичності та зручності. Тренд вже має свою історію та продовжує залишатися популярним і сьогодні. Багатофункціональність кухні модерн прихована за фасадами навісних та підлогових шаф, оскільки сьогодні будь-яка сучасна кухня немислима без кухонної техніки. Кухня у стилі модерн – тому приклад. Даному стилю характерна саме вбудована техніка, тому що свобода кухонного простору зі збереженням функціональності – понад усе для нього. Підвищена функціональність забезпечується за рахунок оригінальних механізмів та кухонних приладів.
Меблі, використовувані матеріали та її декор
Перш за все це використання таких матеріалів, як МДФ, покритого емаллю або плівкою, алюмінієвого профілю, скла, пластику у вигляді вставок між панелями. Втім, алюміній і скло можна зустріти не тільки як вставки. Дуже красиво і сучасно виглядають меблі, виготовлені з цих матеріалів
При цьому меблі практично не мають декоративних малюнків, в крайньому випадку це може бути «розмитий» структурований під дерево або метал малюнок.
Легке «фрезерування» поверхні меблів також характерне для кухні модерн. Даний варіант дизайну кухонних меблів підкреслює відданість стилю до строгості геометричних ліній.
Якщо ви зайдете на кухню модерн, то відразу впадуть у вічі конструктивні особливості її меблів.
Характерно, що навісні шафки кухонного гарнітура не мають, як правило, звичних ручок на дверцятах. Справа в тому, що навісні шафки гарнітура в стилі модерну мають вертикальний спосіб відкриття. При цьому в окремих конструкціях передбачено автоматичне відкриття дверцят, досить злегка натиснути на неї. Закриття її також здійснюється автоматично, натисканням на спеціальну кнопку.
Що стосується меблів для підлоги, то їй характерні висувні ящики, полиці, що часто мають оригінальний механізм їх відкриття. При цьому впадають у вічі їх розміри, які сильно відрізняються від звичних, класичних розмірів. Але, як кажуть жінки, місця на кухні ніколи не буває багато.
Декор кухні модерн
Декорування кухні, можна сказати, не відповідає звичному розумінню цього слова. Це скоріше майже невловима, витончена розкіш. Ніяких елементів помпезності та химерності.
Зазвичай це виражається через палітру кольорів інтер’єру. Монохромні кольори допоможуть вам чудово прикрасити приміщення кухні. Це може бути і меблевий гарнітур, і окремі поверхні стін, стелі, підлоги. Звичайно, найчастіше сам колір кухонного гарнітуру і є основною окрасою кімнати.
Найбільш затребуваними кольорами, їх відтінками є:
Білий та бежевий
Червоний та помаранчевий
Зелений та фіолетовий
Лояльність до інших стилів
Модерн цілком чудово поєднується з елементами інших стилів. Так кухня в стилі модерн цілком виглядає гармонійно при стельовій конструкції або підлоговому покритті, характерному стилю кантрі або візантійському. Але при цьому змішання стилів не відбувається.
Планування кухні модерн
Як уже говорилося вище, кухню в стилі модерн відрізняє, перш за все, її багатофункціональність, що поєднується з простотою та естетичністю. Тому, щоб не порушити цю особливість, слід подумати над плануванням кухні та можливими її варіантами.
Планування проводиться, виходячи з наявних розмірів кімнати. Стиль модерн універсальний, підійде для просторого приміщення, і для обмеженого простору. Для правильного планування кухонну кімнату слід розбити на зони.
Функціональні зони Сучасна кухня модерн передбачає наявність трьох основних функціональних зон:
- приготування їжі. У неї зазвичай входять плита та духова шафа.
- обробна. Складається з обробної стільниці та мийки. Іноді мийка входить в зону приготування їжі, але в жодному разі не знаходиться ближче 60 см від варильної плити.
- зберігання продуктів. У неї входить холодильник і безліч різноманітних шаф, відкритих полиць.
Кутове планування
При невеликій кухонній кімнаті найоптимальнішим варіантом є кутова розстановка меблів гарнітура. Варто відзначити, що цей варіант планування найпопулярніший, тому що дозволяє легко реалізувати основну концепцію стилю — функціональність, практичність та оптимальність інтер’єру.
У свою чергу, цей варіант планування має на увазі два види розташування меблів – Г-подібний та П-подібний.
Г-подібне розташування – найуніверсальніше. Гармонійно вписується в будь-яку конфігурацію кімнати, забезпечуючи оптимальну компактність і функціональність меблів.
П-подібне розташування має аналогічні плюси, але гарнітури такого виду не дуже вписуються в невеликому приміщенні, оскільки з’їдають пристойний простір, займаючи місце відразу біля трьох стін. Комфортною таку кухню не можна назвати. Хоча поняття «невеликої кімнати» у кожної людини своє. Цілком можливо, що ваша «невелика кімната» цілком підійде і для П-подібного меблевого гарнітура, головне, щоб відстань між паралельно розташованими меблями складала прийнятну для вас величину (фахівці рекомендують не менше двох метрів).
Острівне планування
Для студійного, тобто просторого приміщення найкраще підійде острівний варіант планування. Даний варіант передбачає розміщення робочої зони, в яку входять варильна плита та мийка, в центрі кухонного гарнітура, розташованого біля стін Г-подібно або П-образно. У стін зазвичай розташовують обробну та їдальню зони. Таке поєднання зон кухні та їдальні є безперечним плюсом цього виду планування, але одночасно і її, певною мірою, мінусом — потрібна значна площа (понад 30 кв.м).
Освітлення кухні модерну, в принципі, мало чим відрізняється від освітлення інших сучасних стилів. Різноманітні варіанти освітлення допомагають зробити комфортною роботу з приготування та їди, якщо кухня об’єднана зі їдальнею. Характерно використання світильників, вбудованих у стелю, та світлодіодного підсвічування, вбудованого в кухонний гарнітур.
Не забуті і звичайні підвісні світильники, прості за формою та змістом.
Розкішні люстри цей стиль не приймає, У крайньому випадку, вони можуть бути присутніми, але мати оригінальну геометричну форму.
Декоративне освітлення таємничого кольору додасть вашій кухні елементи фантастики, яка сьогодні популярна. Є дуже оригінальні варіанти. Як видно з одного наведеного фото, можна красиво підсвітити навіть покриття для підлоги. Одним словом, красиво та практично.
Не варто забувати і про природне освітлення кухні. Воно має бути помірним. Для регулювання його інтенсивності існує безліч способів, природно, сучасних.
Найдешевшим і практичним способом є використання штор – жалюзі, рулонних та римських, які гармонійно впишуться в інтер’єр кухні.
Якщо ви, прочитавши цю статтю, вибрали кухню в стилі модерн, значить, ви — людина, що йде в ногу з часом, любить в інтер’єрі простоту форм, геометрію ліній та функціональність його елементів.