ідеї для дизайну інтер’єру на фото
Якщо раніше все робили ремонт квартир виключно власними силами, то тепер для цього існує безліч спеціалізованих фірм з висококваліфікованими фахівцями, які зроблять будь-які види робіт якісно та швидко. Потрібні лише фінанси. Звичайно, і сьогодні деякі роблять ремонт своїми руками, але це, як правило, з метою економії коштів. Якщо ви задумали здійснити ремонт квартири або будинку, то перш за все слід визначитися з тим, що саме ви хочете, якого результату хочете досягти і що конкретно бажаєте бачити у своєму будинку. Для цього найкраще, звичайно, звернутися за допомогою до фахівця-професіонала, що працює у відповідній фірмі, який зможе спеціально для вас розробити індивідуальний дизайн, допоможе правильно продумати всі деталі та вибрати необхідні будівельні матеріали.
Що таке чудовий ремонт?
Насамперед, гарний ремонт має на увазі гарний дизайн інтер’єру. Для цього необхідний повний перелік усіх ремонтних робіт та послуг. Крім цього, слід скласти кошторис витрат із обов’язковим попереднім обговоренням усіх витрат та строків виконання. Таким чином, найголовнішими виходять дві речі: розроблений дизайн-проект і складений кошторис витрат. Адже гарний ремонт потребує особливо ретельної попередньої підготовки. Дизайн-проект має бути складений таким чином, щоб був зрозумілий як робітникам, так і власникам житла, де проводитиметься ремонт, з урахуванням усіх побажань та можливостей замовника. Чому й бажано звернутись із цим питанням у відповідну фірму, де з вами працюватиме професіонал.
Взагалі гарний ремонт — це не така вже й фантастика, як може здатися на перший погляд. Адже сьогодні існує настільки величезний вибір сучасних оздоблювальних матеріалів, що навіть простий домашній майстер цілком зможе зробити те, на що раніше знадобилося б спеціальне обладнання та технологія. Сьогодні гарний ремонт у квартирі чи будинку під силу абсолютно кожному – необхідний лише чіткий та продуманий план дій.
Складаємо дизайн-проект
Для цього вам слід бажано в легкій і невимушеній формі спробувати описати вашому дизайнеру всі ваші фантазії та побажання щодо того, яким вам бачиться інтер’єр вашого житла, якщо, звичайно, ваша власна професія не відноситься до дизайну житлових приміщень (інакше було б набагато простіше, просто ваші ідеї давно б вже перекочували на аркуш паперу або в комп’ютер). При цьому, не забувайте про те, що слід враховувати побажання всіх членів сім’ї, які проживатимуть у будинку. Тільки тоді в ньому оселиться справжнє щастя.
Продумайте все до дрібниць, які предмети меблів вам бачаться в тому чи іншому приміщенні, чи потрібен вам, наприклад, камін для того, щоб у холодну пору року збиратися біля нього зі своїми рідними та близькими чи друзями, загорнувшись у теплий плед, з келихом вина .
А можливо вам потрібний акваріум з рибками? Чи натяжні стелі з нічним зоряним небом, щоб спостерігати за мерехтливим небосхилом? Ідей дуже багато. Що саме потрібно вам – вирішувати лише вам.
І пам’ятайте – якщо не буде складено дизайн-проект, результат може вийти дуже плачевним і, крім розчарування, нічого не викликати. Тому що в дизайні враховується практично все, аж до кількості шурупів. А у випадках необхідності особливо якісного виконання здійснюється і авторський нагляд. Іншими словами, дизайнер або архітектор уважно звіряє те, що виходить з тим, що має вийти згідно проекту, який розглядається, як справжнісінький документ, спираючись на який був складений докладний кошторис. Тобто. все просто – якщо не буде проекту, не буде й кошторису, а отже, не вийде й гарний ремонт. Прийміть це як основне правило.
Переходимо від проекту до справи
Складання дизайн-проекту є лише однією частиною ремонту, яких у цьому процесі є кілька. Це і укладання плитки, і встановлення натяжних стель, навіть послуги електрика і водопровідника. Від якісного виконання всіх цих частин залежить загальний рівень ремонту. Саме тому рекомендується звернутися до фахівців з великим досвідом, якщо самі не дуже компетентні у всіх цих областях. Професіонали, крім того, що допоможуть уникнути дорогих помилок, ще й зроблять роботу в максимально короткі терміни.
Отже, у вас на руках дизайн-проект та кошторис. Тепер ваше завдання, використовуючи ці документи, закупити необхідні оздоблювальні матеріали. Якщо немає коштів закупити матеріали повністю, слід придбати для початку першочергові. Запам’ятайте друге правило — спочатку робиться стеля, потім стіни і тільки потім підлога. Не слід займатися підлогою тільки тому, що ви, наприклад, придбали хороше покриття для підлоги, т.к. Після виконаних робіт зі стелею, навіть можливо, що підлогу доведеться заново перестилати. Тому чітко дотримуйтесь послідовності, тоді не буде зайвих витрат.
До речі, купувати матеріали бажано або у великих магазинах, або супермаркетах, але тільки не на ринках. Тим більше, що в першому варіанті можливі і доставка до будинку, і всілякі знижки, а в другому — жодних гарантій на якість продукції, що купується.
У такому випадку насамперед захистите все цінне, що є в будинку поліетиленовою плівкою, навіть якщо ви поки що вирішили тільки занести будівельні матеріали в будинок. Не варто псувати навколишнє оточення, повірте, краще заздалегідь все передбачити. Коли всі матеріали вже закуплені та перебувають у будинку, а цінні речі захищені плівкою, зверніть увагу ще раз на дизайн-проект. Чи немає у вас випадково якихось свіжих ідей? Якщо є, хочемо вас розчарувати — це доведеться залишити до наступного разу, бо необхідно чітке дотримання всіх інструкцій дизайнера, які складені спеціально для робітників і сприятимуть якісному та швидкому ремонту. Тобто. вам потрібно лише робити те, що написано, а самодіяльність тут ні до чого, якщо, звичайно, ви не хочете, щоби результат вас розчарував.
Отже, починаємо зі стелі, поверхня якої має бути гладкою та чистою. Якщо відшаровується стара фарба, її потрібно позбутися. А також всі наявні вади у вигляді тріщин і горбів усунути (зачистити, загрунтувати, вирівняти шпаклівкою, висушити і т.д.). Тепер можна приступати до фарбування, яке найзручніше робити валиком — в такому випадку легко видаляються надлишки фарби, та й скрізь розбризкані краплі фарби згодом не знадобиться відмивати.
Далі переходь до стін. Шпалери бажано вибирати якісні. Для цього можна проконсультуватись у продавця-консультанта у магазині. Добре, якщо малюнок не потрібно буде підбирати, обклеювання буде набагато простіше. Попередньо потрібно позбавитися старого шару шпалер, при необхідності вирівняти стіни (для цього є спеціальні суміші). Після остаточного просушування вже на чисту стіну можна наносити листи шпалер, ретельно розправляючи їх при цьому, щоб уникнути утворення бульбашок. Звичайно, у напрямку зверху вниз. За бажання кут між стелею і стіною можна оформити, наприклад гіпсовою ліпниною або декоративним паперовим або стельовим плінтусом, можна з барвистим принтом.
Як підлогове покриття у всі часи найкращим варіантом був паркет, благо сьогоднішні виробники роблять все для того, щоб паркетні покриття прослужили десятиліттями і при цьому зберегли гарний первісний зовнішній вигляд. Загалом, треба сказати, укладання підлог – це дуже відповідальний етап. В іншому випадку, якщо неправильно укласти підлогу, весь ефект від натяжних стель і поклеєних шпалер просто зведеться нанівець. А виправити помилки – це байдуже, що почати ремонт заново. Тому найкраще відразу зробити все правильно, ретельно дотримуючись всіх наявних правил.
Закріпимо головні правила, що ведуть до успішного ремонту:
- гарний ремонт обов’язково вимагає складання докладного дизайн-проекту;
- за наявності повного пакета документації можна досягти суттєвої економії на будматеріалах, а також скоротити час ремонтних робіт;
- все цінне у будинку обов’язково необхідно захистити, т.к. пил проникне куди завгодно, і буде вкрай прикро після закінчення ремонту викидати ще цілком придатні меблі (на жаль, такі випадки не рідкісні)
- приступаючи до ремонту, суворо дотримуйтесь проекту, щоб досягти максимальної ефективності від ремонту
Корисні поради, які допоможуть вам у процесі ремонту
Ніколи не слід забувати про те, що всі предмети, що знаходяться в інтер’єрі, обов’язково повинні гармоніювати між собою та відповідати як за стилем, так і за кольором.
Якщо ви хочете розмістити в інтер’єрі картини, то вони обов’язково повинні підтримувати загальне тло і підкреслювати атмосферу вашого житла, а не сваритися один з одним, створюючи безлад кольорів, форм і стилів на стіні і в усьому приміщенні — це слід враховувати при їх виборі.
Створюючи загальний інтер’єр (якщо ви не єдиний власник квартири, і з вами проживають ще інші члени сім’ї), обов’язково потрібно враховувати уподобання та переваги всіх інших людей. Також бажано уникати особливо химерних елементів, що кидаються в очі, при декоруванні інтер’єру, інакше вони будуть викликати неприємні емоції та відчуття, створюючи в будинку дискомфорт.
Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні хоромів і у вас є дефіцит житлової площі, в такому випадку не варто захаращувати житло непотрібними меблями, які використовуються від разу до разу, слід більш раціонально підійти до цього питання. До речі, килими також створюють відчуття тіснішого і темнішого простору, до того ж збирають купу пилу, що може призвести до шкідливих побутових комах.
Ще така порада – перед тим, як почати в кімнаті ремонт, необхідно підлогу покрити тонким шаром мильного розчину, який готується так: 1 л води + 20-30 г мила. Коли підлога висохне, рекомендується застелити її папером. Робиться це для того, щоб у разі попадання на підлогу фарби вона потім легко відмилася простою водою. Також, при фарбуванні поверхонь, що знаходяться вище за рівень плеча, фарба неминуче стікає на ручку кисті. Для цього слід взяти старий гумовий м’ячик (маленький) та розрізати його навпіл. У центрі однієї половинки слід зробити надріз і просмикнути в нього ручку пензля, яку згодом у кілька шарів міцно обв’язати мотузкою або дротом для того, щоб кожух не зміщувався вниз.
Якщо необхідно візуально зменшити висоту стель, слід фарбувати їх у темніші щодо стін тону. Також кімната здаватиметься нижче, якщо обклеїти її шпалерами з горизонтальними смугами. І відповідно навпаки — стелі здаватимуться вищими, ніж вони є, якщо пофарбувати їх у білий колір, а краще з легким блакитним або іншим холодним відтінком.
Стіни можна фарбувати або обклеювати без фільонок до самої стелі, використовуючи малюнок з вертикальними смугами теплих відтінків – ефект буде той самий.
Та й насамкінець порада, як візуально зменшити габарити приміщення. Для цього необхідно застосовувати насичені, теплі або темні відтінки для стін або наклеїти шпалери з великим малюнком. Якщо кімната вузька і довга, то поздовжні стіни мають бути світлішими, а поперечні темнішими. У маленьких приміщеннях не бажано розміщувати темні меблі та вішати темні штори чи килими.