Хвойні рослини у ландшафтному дизайні: ідеї для сучасного двору
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Хвойні рослини у ландшафтному дизайні: ідеї для сучасного двору


При оформленні оригінального декоративного саду на ділянці заміського будинку все частіше перевага надається хвойним деревам та чагарникам. Це тим, що вічнозелені рослини зберігають свіжість і привабливий вигляд протягом усього року, надають ландшафту особливу «родзинку». Крону цих рослин легко стригти та формувати з неї різні фігурні композиції. Крім декоративних функцій, хвойні мають цілющі властивості: вони наповнюють повітря особливим ароматом і фітонцидами.

У ландшафтному дизайні при використанні вічнозелених рослин важливо враховувати їх зростання, форму листяної частини, палітру кольорів, щоб уникнути монотонності ділянки. Хвойні дерева і чагарники додають у ландшафт нові відтінки і кольори, створюють теплу, трохи казкову атмосферу декоративного саду, що сприяє філософським роздумам.

Хвойники чудово поєднуються з усіма оздоблювальними будівельними матеріалами, штучними та натуральними:

Різноманітність форм крони хвойних дерев та видів чагарників дозволяє створювати оригінальні садово-паркові композиції, де можна використовувати природні та штучні елементи ландшафтного декору. Скульптура, невелика водойма, кам’яні брили або величезний старий пень на тлі вічнозелених дерев та чагарників створять оригінальний парковий ансамбль та підкреслять природну первозданність.

Скульптура ведмедя

Дуже ефектно виглядають композиції з об’ємного темного каменю на тлі крихких дерев, наприклад кипарисовика або туї звичайної:

Вогонь у центрі

За допомогою хвойних рослин на невеликій ландшафтній ділянці можна створити міні-парк в англійському чи французькому стилях. Для цього важливо створити різні геометричні форми рослин, які гармонійно поєднувалися б у ландшафті. Кулясті форми чагарників у поєднанні з конічними або колоноподібними формами кипарису або туї в дизайні ландшафту створять атмосферу англійського або французького парків:

Дуже оригінально виглядатимуть квітучі чагарники, що чергуються з вічнозеленими посадками, які допоможуть зберегти привабливий вид ділянки в різні сезони, навіть коли обпадуть суцвіття та листя.

Ліс у мініатюрі, де хвойні чудово уживаються з рослинами інших видів, ще один неординарний спосіб ландшафтного дизайну. У такому разі вічнозелені рослини краще висаджувати ярусами, чергуючи світлі та темні відтінки хвої, округлі та пірамідальні крони. Це підкреслить своєрідну ритмічність дизайну:

Високі хвойні дерева (ялина, модрина, кедр) з розлапистою кроною створюють гарну тінь. Тому якщо ділянка має невелику площу, висаджувати їх краще біля огорож:

Багато сортів туї та кипарису, завдяки своїй формі та досить щільній кроні, можуть виконувати функцію живоплоту:

або служити обрамленням паркових алей:

Якщо ділянка розташована на схилі, найпрактичнішим і найоригінальнішим рішенням буде його оформлення у вигляді каскаду терас, розташованих ярусами. На нижньому рівні можна розташувати чагарники ялівцю або карликові сосни. Акуратно підстрижені кущі у поєднанні з іншими рослинами стануть чудовим оформленням терас.

Кущі, що стелиться грунтопокровних сортів ялівцю (Вілтоні або Репанда), які перемежуються з іншими кущами, що в’ються і плетуть, створюють враження художнього безладдя і буяння природи. Одночасно є хорошим зміцненням схилів:

Патіо з вічнозеленими

Для облаштування затишних внутрішніх двориків патіо можна використовувати контейнерне озеленення з хвойниками. Такий вид декоративного оформлення дуже зручний, практичний та незамінний для невеликої території:

Круглий стіл

Ефектно виглядають патіо, розташовані на кількох ярусах терас. У такому варіанті хвойні рослини можуть розмежовувати ці зони: на верхньому рівні найкраще розташувати високі дерева, а на нижніх — карликові види туї або чагарники, що стелиться:

Крісла біля басейну

Хвойні рослини можна використовувати як основний елемент ландшафту або оригінального доповнення до нього. Важливо знати, що всі хвойники не переносять застою вологи в ґрунті, тому глинистий і важкий ґрунт потрібно перемішати з піском і доповнити хорошим дренажем. Також вічнозелені рослини потрібно удобрювати спеціальними видами підживлення для таких рослин. Правильний догляд забезпечить довге життя хвойним рослинам та привабливим виглядом декоративного саду.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *