Хочу зробити ремонт! Ванна кімната: планування та підготовка
Ванна кімната в сучасній оселі, це не просто місце, де можна помитися. Тут починається та закінчується наш день. Сюди ми поспішаємо, щоб відпочити та розслабитися після важкої роботи. Тому ванна кімната має приносити радість своїм зовнішнім виглядом. Водопровідна та каналізаційна системи, освітлення та опалення повинні працювати справно. Тоді кожне відвідування ванної кімнати даруватиме господарям заряд бадьорості та гарного настрою.
Заряд бадьорості весь день.
«Хочу зробити ремонт у ванній кімнаті» — каже людина, але як підступитися до ремонту — не знає. Ця стаття допоможе відповісти деякі питання, пов’язані з початковими етапами робіт – плануванням і підготовкою.
- Робити ремонт самотужки, або запросити професіоналів?
- Як підготувати приміщення під ремонт?
- Які матеріали можна використовувати у ванній кімнаті?
- У якій послідовності проводити ремонтні роботи?
Серія статей за загальною назвою «Хочу зробити ремонт. Ванна кімната» допоможе відповісти на ці та багато інших питань. Детальні інструкції, присвячені різним видам будівельних робіт, покажуть, що зробити ремонт у ванній кімнаті можливо і самотужки.
Коли варто шукати спеціалістів?
У якому випадку ремонт у ванній можна зробити своїми руками, а в якому не обійтися без фахівців? Капітальний ремонт ванної кімнати – справа не жартівлива. Демонтаж старих настінних та підлогових покриттів, бетонна стяжка, заміна ванни та раковини, все це потребує великої фізичної сили. Ці види робіт не додають ладу в будинку і займають чимало часу. У добрих фахівців така робота виконується швидше.
Деякі роботи потребують спеціальних навичок. Але всьому можна навчитися.
Деякі етапи ремонту потребують професійних навичок. Як вирівняти стіни? Як поміняти труби та підключити ванну до каналізації? Як провести електрику та встановити розетку? Принаймні деякі з цих питань можуть здатися складними господареві квартири. Якщо немає спеціальних умінь, потрібно бути готовим пробувати, експериментувати, котрий іноді переробляти. Підведемо підсумок. У яких випадках можна зайнятися ремонтом ванної кімнати самостійно?
- Якщо є достатньо часу та сил.
- Якщо хочеться заощадити кошти.
- Якщо є спеціальні навички та вміння.
- Якщо є готовність вчитися чогось нового.
А ось у яких випадках краще запросити бригаду спеціалістів.
- Якщо вільних грошей більше, ніж вільний час.
- Якщо дуже дратує бруд від ремонту у будинку.
- Якщо технічних навичок немає і бажання вчитися – також.
Можливий і третій компромісний варіант. Частину роботи зробити своїми руками, а частина – довірити професіоналам. Наприклад, обробка стін здається господареві роботою, з якою він впорається, а сантехніка та електрика – складною. Якщо запрошувати спеціалістів лише на окремі роботи, справи підуть швидше, а заощадити вдасться чимало.
Ванна кімната повинна тішити око та дарувати комфорт.
Визначаємося з дизайном та вибираємо матеріал
Хочеться, щоб ремонт у ванній кімнаті радував мешканців довгий час. Для цього на підготовчому етапі потрібно планувати не лише красу, а й зручність. Уявіть собі ванну своєї мрії. Що потрібно, щоб у ній було зручно? Важливо уявити кожну дрібницю. Де зберігатимуться засоби гігієни? Де розташується дзеркало? Чи потрібна розетка для фена чи електробритви? Як падатиме світло? Чим докладніше планування, тим зручнішим для господаря буде результат.
Вибираючи матеріал для втілення особистих дизайнерських ідей, не можна забувати про специфіку приміщення. Ванна — приміщення з підвищеною вологістю, і з цього треба виходити. Матеріали, що вбирають вогкість і притулок цвілі, можуть створити великі проблеми на довгі роки.
Тому не варто використовувати у ванній кімнаті дерев’яні конструкції. Наприклад, підвісний пластиковий або дзеркальний рейкова стеля потрібно кріпити не на дерев’яну решетування, а на конструкцію з оцинкованого залізного профілю. Вирішили вирівнювати стіни гіпсокартоном? Нехай він буде якісним та вологостійким. Чи спланували розетку на стіні? Потрібно вибирати ту, що має захист від вогкості.
Пластикові панелі — найкращий матеріал для ванної.
Весь матеріал, який використовують для обробки ванної кімнати, має легко митися. Місце для чистоти саме має бути бездоганно чистим.
Сучасні оздоблювальні матеріали вирізняються небувалою різноманітністю. Багато хто з них спеціально призначений для вологих приміщень. Так для підлоги легко підібрати кахельну або керамогранітну плитку. Багатий вибір кахельної плитки для стін теж дасть простір ідеям. Іноді для обробки стін використовують пластикові панелі. Цей матеріал має багато позитивних якостей. Він цілком підходить для ремонту ванної. Пластикові стелі складають гідну конкуренцію рейкові стелі з металу. Вони мають дзеркальне покриття та виглядають стильно.
Продумати все до дрібниць, скласти план та списки необхідних матеріалів потрібно для того, щоб далі діяти без відволікань. Особливо це важливо, якщо, під час ремонту у ванній кімнаті, господарі змушені проживати у квартирі. Якщо план визначено, можна розпочинати демонтаж.
Хороший інструмент полегшить роботу з демонтажу.
Демонтаж старого оздоблення та обладнання
Підготувати ванну кімнату під капітальний ремонт — це означає звільнити її від усього, що в ній знаходиться. Якщо планується заміна всієї сантехніки, ремонтувати підлогу та стіни буде зручно. Ситуація ускладниться, якщо вирішено не змінювати, наприклад, ванну. В цьому випадку демонтаж старої плитки на стінах потрібно робити акуратно, закривши ванну плівкою. А робота з ремонту підлоги вимагатиме зайвих зусиль та технологічних хитрощів.
Приміщення звільняється з меблів. Знімаються дзеркала, світильники та інші аксесуари. Демонтується ванна та раковина. Щоб уникнути неприємного запаху, каналізаційну трубу слід закрити. Пластикову трубу – спеціальною заглушкою, а стару чавунну – ганчіркою.
З підлоги знімається покриття до бетонної плити. Стару стінову плитку теж потрібно зняти. Робити це зручно молотком та зубилом чи перфоратором. Стару фарбу (якщо стіни були пофарбовані), обов’язково треба прибрати. Не робити цього можна тільки якщо вирішено облицьовувати стіни пластиком. Те саме можна сказати про стелю. Під підвісну конструкцію крейду та фарбу можна не видаляти. Достатньо зняти те, що відшаровується.
Демонтаж – робота трудомістка. Коли все закінчено і вивезено сміття, можна створювати нову ванну кімнату. Тепер зрозуміло – назад дороги немає. Описати кожен вид робіт зі створення краси від підлоги до стелі ми постараємось у цій серії статей. Вони поєднані назвою «Хочу зробити ремонт. Ванна кімната».