Готичний стиль в інтер'єрі – домашнє середньовіччя
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Готичний стиль в інтер’єрі – домашнє середньовіччя


Готичний стиль в інтер'єрі – домашнє середньовіччя

Готика вражає уяву сучасної людини неповторною красою форм, змушуючи перенестися їх у світ фантазій та середньовіччя. Високі стрілчасті вікна, кольорові вітражі, химерні переплетення гостроверхих орнаментів та арок, гвинтові драбинки та відчуття містики та таємниці – ось так можна коротко охарактеризувати готичний стиль в архітектурі. Готика вражає уяву сучасної людини неповторною красою форм, змушуючи перенестися їх у світ фантазій та середньовіччя.

Даний стиль архітектури виник у період зрілого та пізнього середньовіччя, прийшовши на зміну романській епосі. Досить цікавим фактом і те, що термін «готика» позначав варварське мистецтво, принесене племенами готовий. Понад те, прибічники архітектури Стародавнього Риму ставилися щодо нього з презирством. Однак хоч як шанувальники романського стилю не противилися появі готики, незабаром цей стиль захопив усю Європу. І до цього дня шедеврами готичної архітектури захоплюються у всьому світі.

Найбільш яскравими зразками готики в архітектурі є собори та замки. Вони рясніють статуями, вітражами, анфіладами та мозаїками. Відчуття невагомої крихкості і суворої величі поєднуються в готиці дивовижним чином, і хоч-не-хоч споглядає цю красу людина починає відчувати себе в таємничій легенді, трохи лякаючій, але прекрасній казці. Одним із найчудовіших зразків готичної архітектури є Реймський собор у Франції: побачивши один раз, його неможливо забути. Велич, що минув крізь час, таїться під склепіннями візерункових арок.

Для готики характерні витягнуті, витончені форми, що немов прагнуть вгору, а також невідома до того часу каркасна складна система, що дозволяє зробити зведення більше. Популярний у готиці і листяний орнамент, що прикрашає колони, ребра арок та стель. Вікна в готичній архітектурі теж прагнуть вгору, вони вузькі, рясніють вітражами дивовижної складності та краси; іноді в соборах та замках можна побачити також круглі вікна. Двері, як і вікна, мають стрілчасту, витягнуту форму. Сама будівля – прямокутна, з безліччю конусоподібних деталей, веж і химерних статуй, що прикрашають фасад. Готична архітектура, незважаючи на всю свою ажурність, вважається суворою і важкою – не кожна людина змогла б довгий час перебувати серед такої пишноти. Але якщо вам близька атмосфера середньовіччя і містики, атмосфера замків і чорних анфілад, то цей стиль — для вас.

Оформлення інтер’єру
у готичному стилі

Багато людей, які вирішили оформити інтер’єр приміщення в готичному стилі, запитують: як умістити всю міць і велич готики на порівняно невеликій площі? Чи не буде такий стиль здаватися безглуздим і недоречним? Насамперед важливо, щоб господареві будинку чи квартири було комфортно. Недарма ж кажуть: «Мій дім – моя фортеця». І якщо готичний стиль у дизайн інтер’єру близький людині, то абсолютно неважливо, чи впишеться така «середньовічна» обстановка в сучасну міську буденність. Особистий комфорт – понад усе!

Тепер – про більш земне. Чи можна оформити квартиру в готичному стилі так, щоб були дотримані основні риси та ознаки даного напрямку, однак у більш стислих масштабах? Відповідь – можна! Найкраще для готичного інтер’єру підходять приміщення з високими стелями, оскільки їх можна зробити склепінними, а ребра каркасних арок – прикрасити різьбленими елементами. Звичайно, не обов’язково вигадуватись зі склепіннями та арками. Досить буде зробити акцент на орнамент, пущений по стелі, або ж на звичайні дерев’яні балки з нехитрою різьбленням — просто і зі смаком. Змінювати форму вікон також не обов’язково. Якщо вам хочеться, щоб навіть ця деталь відповідала обраному стилю, але не хочеться возитися, розбираючи вікна, то можна розписати скло вітражними фарбами, надавши їм вигляду справжніх вітражів. Однак слід пам’ятати, що в такому разі необхідно подбати про достатню кількість світильників, що підходять за стилістикою квартири, адже через фарби на склі світла буде набагато менше.

У приміщенні краще використовувати обробку з дерева: мереживні орнаменти і візерунки можуть прикрашати як стіни, так і елементи меблів. Іноді в інтер’єрі використовуються ковані деталі: загородження для камінів, ніжки столів та стільців, поручні сходів. Вони відрізняються все тією ж витягнутістю, стрілчастістю та витонченістю. Важливо пам’ятати і те, що в готичному стилі не вітаються надто яскраві кольори, що кричать. Однак це абсолютно не означає, що приміщення буде похмурим: навпаки, вміло підібране поєднання теплих та строгих тонів підкреслить красу стилю та говоритиме про почуття смаку господарів будинку.

Дивани, крісла, м’які стільці та ліжка повинні бути оформлені відповідно: оббивку необхідно вибрати красиву, але таку, що не викликає. Для «яскравої» готики підходять червоні, сині або фіолетові тони зі срібними вставками, для більш «м’якої» — бежеві, кремові, попелясті. Штори також повинні відповідати всьому інтер’єру: тканина для них краще підібрати важку, оксамитову. І звичайно, не можна забувати про декор: гобелени, статуетки, свічники, подушки на диванах… Доречно буде холодна зброя на стінах! Адже інтер’єр у готичному стилі переносить присутніх у середньовіччя: у високі замки, величні собори, легенди та гарні історії…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *