Головні помилки під час планування відкритого житлового простору
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Головні помилки під час планування відкритого житлового простору


Відкрите планування – один із найпопулярніших способів вирішення житлового простору сьогодні. Таке планування передбачає відмову від перегородок і дверей, часто кімнати об’єднуються, і в результаті ми отримуємо одне велике приміщення, яке виконує кілька функцій.

Найяскравіший приклад – це кухня, об’єднана з вітальнею, де також нерідко розташовується ще й зона їдальні.

Відкрите планування не дарма має попит, адже воно дуже зручне, виглядає сучасно, робить приміщення візуально і фактично більш просторим. Але є деякі складності. Такий інтер’єр не завжди виглядає красиво і затишно, його буває складно декорувати, крім того, можуть виникнути і суто побутові складності, наприклад, коли запах їжі з кухні потрапляє у вітальню. Щоб всього цього уникнути і бути впевненим в ідеальному результаті, краще заздалегідь дізнатися, які можуть бути помилки і як їх уникнути.

001_home-design (1).jpg

Отже, перша помилка – відсутність зонування. Навіть якщо приміщення одне, необхідно виділити функціональні зони, наприклад, кухню, їдальню та місце для відпочинку. Як це зробити? Дизайнери радять використати такий принцип: обставляйте кілька окремих «кімнат», навіть якщо між ними немає стін. Так, наприклад, щоб виділити вітальню, можна просто поставити диван у середину кімнати, спинкою до кухні. Доповніть цей прийом килимом для підлоги і торшером поряд з диваном, і зона відпочинку візуально відділена.

002_home-design.jpg

Друга помилка стосується декорування відкритого простору. Це змішання в одному інтер’єрі розрізнених стильових елементів, наприклад, активних аксесуарів з різних напрямків. Це стосується і колірної палітри, і матеріалів. Все ж таки таке планування вимагає візуальної єдності, кімната повинна сприйматися як щось цілісне. Тому краще вибрати загальну колірну та стильову концепцію та не переборщувати з декором.

003_home-design (2).jpg

Третя часта помилка — непродумана система освітлення. Світло відіграє важливу роль у будь-якому інтер’єрі, але у відкритому просторі це питання одне з найважливіших. Заздалегідь, ще перед початком ремонту продумайте, де розташовуватимуться всі світильники і куди зручніше вивести вимикачі.

004_home-design (3).jpg

Ще одна дуже поширена ситуація: ви поєднали кухню та вітальню, і кухня в цьому новому плані вже не виглядає так красиво. Можливо, доведеться замінити кухонний гарнітур, купивши лаконічніший і сучасніший, але іноді досить внести невеликі зміни, наприклад, перефарбувати фасади та доповнити їх новою фурнітурою.

005_home-design (4).jpg

Нерідко виникає спокуса купити в нове планування масивні, об’ємні меблі. Здається, тепер місця так багато, що нарешті можна дозволити собі все. Насправді ж величезний диван або кілька великих крісел швидше з’їдять простір, ніж зроблять його затишним і красивим. Щоб уникнути цієї помилки, краще заздалегідь скласти план розміщення меблів, це можна зробити на папері або в спеціальній програмі. Враховуйте, що між великими об’єктами має бути місце для зручного переміщення.

006_home-design (5).jpg

Ще одна часта помилка полягає в тому, що ми не сприймаємо новий, відкритий простір як щось ціле і починаємо працювати з кожною зоною як з окремою кімнатою. Нерідко можна побачити і таку ситуацію, коли, переїхавши в нову квартиру, людина створює такий самий інтер’єр, як у старій, там, де було традиційне, закрите планування.

Почніть із бази, яка об’єднає всю площу великої кімнати. Для цього можна, наприклад, пофарбувати всі стіни в один тон, краще взяти бежевий, кремовий, світло-сірий або білий відтінок. Далі можна продумати, якими кольоровими акцентами прикрасити кожну зону. Дуже ефектно виглядає використання одного і того ж кольору, але в різних відтінках, наприклад, синього та блакитного або сірого та темно-сірого. Така схема одночасно позначає стильову єдність приміщення та м’яко розмежовує різні його ділянки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *