Глянцева кухня – 9 нюансів, які потрібно знати, та 75 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Глянцева кухня – 9 нюансів, які потрібно знати, та 75 фото



Яка кухня краще – глянсова чи матова? Від вибору оздоблення фасадів залежить не тільки дизайн інтер’єру, а й практичність приміщення та навіть його освітлення. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, в чому глянсовий гарнітур програє матовому, а в чому виграє, як вибрати кухню з блискучими фасадами, як її правильно доглядати і як краще спланувати дизайн інтер’єру з такими меблями. Також тут ви знайдете велику добірку фото для пошуку ідей та вдалих рішень.

Глянсова біла кухня у скандинавському стилі

Глянсова біла кухня у скандинавському стилі

Якщо коротко, то відповідь проста: матова обробка універсальніша і практичніша, зате глянсова — ефектніше виглядає, виграшніше вписується в маленькі і темні кухні і часто міцніше. Далі в таблиці ми детальніше розібрали, чим глянсова кухня краще за матову, і чим гірше.

Чим кращеЧим гірше
Гарно виглядає у сучасних інтер’єрах. Не підходить для кухонь у традиційних стилях.
Візуально «полегшують» громіздкі меблі, простір з глянцевими меблями здається повітрянішим і просторішим, що особливо добре для маленької кухні.І на матових і на глянсових поверхнях залишаються відбитки пальців, але на глянці вони помітні більше. Втім, це залежить від кольору: на білій глянсовій кухні слідів пальців практично не видно, на кольоровому тлі видимість середня, а ось на темних фасадах видно не лише відбитки, а й пил, розлучення від води, бруд та подряпини.
Поверхні, що відбивають світло, посилюють освітлення, що сприятливо для північних і темних кухонь.Глянцеві поверхні бликують, ними можуть відбиватися предмети, які є у приміщенні. Все це може дратувати та псувати інтер’єр. Як уникнути відблисків ми розповімо трохи нижче.
Глянцеве оздоблення хороше для темних меблів, оскільки робить їх менш похмурим і запобігає поглинанню світла.Неякісна блискуча плівка швидко дряпається.
Якісні блискучі фасади менше бояться вологи та механічних пошкоджень.Блискуча кухня зобов’язує до стриманого оформлення інтер’єру, оскільки сама по собі виглядає ошатно.
За рахунок своєї гладкості глянсові меблі легкі у догляді.Глянцева кухня може здаватися «пластмасовою», незатишною та навіть «офісною». На думку деяких дизайнерів, вона виглядає менш шляхетною і дорогою, ніж матова.
Матова кухня менше притягує пил, ніж глянсова.

Тепер пропонуємо дізнатися кілька практичних порад щодо вибору глянсової кухні та догляду за фасадами, а також кілька дизайн-підказок.

9 порад оформлення глянсової кухні

Порада 1. Найпрактичніша глянсова кухня — світла

Практичність глянсової кухні багато в чому залежить від її кольору. На світлих поверхнях глянсових (наприклад, білих, ванільних, кремових) пил, краплі води, бруд, сліди від пальців майже непомітні. Особливо практичний світлий глянець із ефектом перламутру чи дрібними кольоровими вкрапленнями.

Глянцева кухня

А ось кольорові глянцеві кухні вимагають більшої уваги – на них можуть бути помітні відбитки пальців. Втім, цього недоліку позбавлені фасади з кольоровим принтом та візерунками.

Кольорова глянсова кухня

Кольорова глянсова кухня

Темна глянсова кухня (чорна, темно-синя, коричнева, графітова, баклажанова) — це непрактичний варіант гарнітура, який тільки можна придумати. Темні поверхні самі по собі дуже маркі, а якщо вони ще глянцеві, то пил, розлучення від води, плями від їжі, подряпини та відбитки пальців помітні на них удвічі більше.

Чорна глянсова кухня у студії

Маленька чорна глянцева кухня

  • Глянцеві кухні темних кольорів підійдуть лише для тих, хто готує рідко та мало.

Дивіться також наш розділ: Колір кухні

Порада 2. Поєднуйте матові фасади з глянсовими, якщо сумніваєтеся у виборі

Якщо ви сумніваєтеся у виборі глянсової або матової кухні, то подумайте, щоб просто скомбінувати фасади з різним оздобленням.

  • Глянцеві фасади краще підійдуть для верхніх шаф, а більш практичні – для нижніх (особливо, якщо у вас є діти).
Матові фасади у поєднанні з глянсовими

Гарнітур з глянсовими та матовими фасадами

За таким самим принципом можна скомбінувати глянцеві фасади різних кольорів. Начіпні шафи можна зробити кольоровими або темними, а нижні тумби – менш маркими білими.

Чорно-біла глянсова кухня

Нижні шафи завжди брудняться більше верхніх, тому їх краще зробити світлими, а верхні – кольоровими чи темними

Порада 3. При виборі глянсової кухні дізнайтеся матеріал обробки

Вибираючи глянсову кухню, поцікавтеся, яким покриттям виконані її фасади. Від матеріалу обробки залежить ступінь блиску, ціна та зносостійкість гарнітура.

  • Акриловий пластик — Найміцніший, надійний, екологічно безпечний тип глянсового покриття. Акрил відмінно переносить високі температури, пар і вологу, згодом не вицвітає і найбільше блищить (рівень блиску 80 Gloss). Крім того, це єдиний тип пластику, що піддається повторній переробці. Але є один нюанс: акрилові фасади можуть бути лише глухими (прямими або радіусними), без будь-яких фрезерувань та фільонок. Тому, якщо ви хочете глянцеву кухню з шафами-вітринами, то для них доведеться вибрати скляні фасади з алюмінієвими рамками. Виглядати така комбінація може непогано і гармонійно, але вона дещо дорожчає меблі.
Високоглянцева кухня

Високоглянцева кухня з акриловим покриттям

  • HPL-пластик (паперово-шаруватий пластик високого тиску) — теж зносостійке покриття товщиною 0,3-2 мм і більше, але блищить трохи менше акрилу (70 Gloss), що добре, якщо не хочеться інтенсивного блиску. Глянцева кухня з покриттям HPL-пластиком, як правило, відноситься до низької та середньої цінової категорії.

На цьому фото представлено кухня Марія (модель Vector) із пластиковим покриттям.

  • Лак (поверх емалі) – лакована поверхня може мати практичний будь-який відтінок (доступно більше 700 тонів на палітрі RAL) та різні «спецефекти» на кшталт перламутру, металіку або хамелеону. Крім того, глянець лакованих фасадів може бути дуже сильним чи середнім. При цьому лаковані фасади дуже зносостійкі, не бояться впливу пари, води, спеки, УФ-променів, не вбирають жир, досить стійкі до дряпання. Теоретично за необхідності покриття можна перефарбувати. Фасади, покриті емаллю та лаком, на відміну, наприклад, від акрилових, можуть бути не тільки глухими, але фрезерованими та фільончастими. Як правило, лаковані фасади – найдорожчі.
  • ПВХ-плівка – найменше блищить (рівень блиску 60 Gloss), дешевше коштує (використовується у виготовленні бюджетних кухонь), більше схильна до подряпин, може деформуватися під дією високих температур (наприклад, у зоні плити).

Глянцева кухня, ПВХ плівка

Порада 4. Ідеальні стилі інтер’єру для глянсового гарнітура – ​​це скандинавський та еклектика (+ добірка фото)

Ось пара фото-прикладів еклектичних інтер’єрів кухонь із білими глянсовими меблями.

Біла глянсова кухня у сталінці

Інтер’єр білої кухні в інтер’єрі сталінки

А ось добірка фото для любителів скандинавського затишку.

Біла глянсова кухня у скандинавському стилі

Кухня у скандинавському стилі

Помаранчева глянсова кухня у скандинавському стилі

Кольорова глянсова кухня в інтер’єрі

Сучасна кухня глянцева

Також глянсова кухня добре виглядатиме в сучасному інтер’єрі. у стилі мінімалізм, хай тек та неокласика як на фото нижче.

Мінімалістична кухня

Білий глянсовий гарнітур

Гарнітур із радіусними глянсовими фасадами

Порада 5. Щоб кухня менше бруднилася, обладнайте гарнітур ручками

З одного боку, глянсова кухня без ручок гарна своєю чіткістю ліній, лаконічністю та легкістю прибирання. Але в той же час вона більше брудниться відбитками пальців! Ручки на фасадах допоможуть уникнути цієї проблеми. Головне, щоб їх дизайн був мінімалістичний відповідно гарнітуру.

Дизайн білої монохромної кухні

Глянсовий білий гарнітур із ручками

Порада 6. Поєднуйте глянцеві меблі з «контрастними» фактурами

Щоб інтер’єр кухні вийшов затишним, цікавим і менш «офісним», поєднуйте глянсові меблі з оздоблювальними матеріалами та декором з цікавою фактурою та краще за натуральне походження. Наприклад, глянець чудово уживеться з текстурним деревом, керамічною плиткою, цегляною кладкою, бетоном, металом, каменем, склом, хутром, шкірою.

Порада 7. Створіть розсіяне освітлення кухні

Освітлення кухні з глянцевим гарнітуром слід планувати особливо ретельно, адже поверхні, що відбивають, можуть посилити результат вдвічі. Крім того, правильне підсвічування потрібне для того, щоб зменшити кількість відблисків на фасадах.

Ось пара наших порад:

  • Усі світильники на кухні (стельові, настінні, вбудовані, трекові, меблеві) повинні мати розсіювачі, решітки антивідблиску, матові скляні екрани або плафони.
  • Ідеальна схема меблевого підсвічування: трекові світильники з розсіювачами, спрямовані прямо на фасади. У такому освітленні блискуча кухня виглядатиме ще ефектніше і красивіше.

Порада 8. Глянцева кухня виключає глянцеву стелю

Занадто велика кількість пластику та глянцю перевантажує інтер’єр, простір здається незатишним та надто кітчевим. Тому замість глянсової натяжної стелі краще вибрати матове або сатинове полотно.

Порада 9. Чистіть кухню ганчіркою з мікрофібри та склоочисником, антистатиком для глянцевих меблів

Доглядати за глянсовою кухнею просто — все, що вам потрібно, це м’яка тканина і нейтральний засіб для чищення. Ось кілька простих правил та рекомендацій:

  • Оскільки глянцевим фасадам властиво притягувати пил, їх бажано протирати спеціальним антистатиком для глянцевих меблів. Він створює тонку плівку, яка не дасть накопичуватися електричному заряду на поверхні, а отже притягувати пил.
  • Для протирання кухні найкраще використовувати ганчірки з мікрофібри або спеціальні вологі серветки. Так ви уникнете розлучень, подряпин або ворсинок на поверхні.
  • Щоб видалити з фасадів жир, достатньо використовувати звичайний засіб для миття посуду, а для застарілого жирного нальоту можна використовувати оливкову олію.
  • Для щоденного прибирання від пилу, відбитків пальців, слідів від води та бруду можна використовувати засіб для миття вікон на основі нашатирного спирту – він надасть блиску глянцевій поверхні, не залишивши розлучень.
  • Незалежно від матеріалу глянсового оздоблення, ніколи не використовуйте для чищення меблів засоби з абразивами, жорсткі щітки та губки.

Дивіться також: Як помити кухню від жиру та бруду – 11 рецептів для різних поверхонь

Фотогалерея

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:19 Середня оцінка: 4,79 із 5)
Глянцева кухня – 9 нюансів, які потрібно знати, та 75 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *