гід на вибір (70 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

гід на вибір (70 фото)



Як можна швидко освіжити набридлий інтер’єр кухні або створити в ній атмосферу свята? Простіше простого — достатньо постелити на стіл нову скатертину! Для тих, хто знаходиться в пошуку ідей для текстильного декору, хоче купити або пошити скатертина своїми руками, ми підготували велику добірку фото, що надихають, і 6-кроковий гід на вибір.

Вибираємо скатертину за 6 кроків

Скатертина — це прикраса столу, важлива деталь його святкового чи повсякденного сервірування та всього інтер’єру кухні. Вона приглушує звук приладів та захищає поверхню стільниці від побутових забруднень.

1. Визначаємося з призначенням скатертини

Залежно від того, для якої мети ви хочете придбати або пошити скатертину, залежить вибір матеріалу та її розмір. Скатертини можуть бути банкетними, весільними, декоративними або чайними, але так як ми говоримо про вибір скатертини на кухню, то тут всього 3 варіанти:

  • Повсякденні – з практичних тканин (про них поговоримо трохи нижче) та з невеликим звисом близько 20 см;

Повсякденна скатертина з бавовни, що ламінує

  • Святкові – святкові скатертини можуть бути просто ошатніми, а можуть бути тематичними, наприклад, новорічними чи дитячими. Їх може бути кілька в різних кольорах та фасонах, звис у них може бути 25-40 см, за бажання – у підлогу, як на фото нижче;

Святкові скатертини

  • Гостьова (чайна) – такий текстиль мати не обов’язково, але це дуже зручно, якщо, приміром, до вас прийде небагато гостей, яких можна буде посадити за стіл у складеному, а не розкладному вигляді.

Гостьова скатертина

2. Знаходимо оптимальний розмір

Перед походом в магазин або ательє виміряйте стільницю — у круглої вимірюваємо діаметр, у квадратної — довжину однієї сторони, в іншому випадку:

  • Довжину та ширину прямокутного столу;
  • Діаметр малої та великої овальної стільниці.

Тепер визначаємося, якої довжини звис вам потрібний. Він може змінюватись від 20 до 40 см – велика довжина підходить тільки для банкетних та декоративних столів, а менша – виглядатиме надто короткою.

Скатертина в клітинку Віші

Якщо ви купуватимете скатертину в магазині, то, щоб не помилитися з розміром, ви можете порахувати бажані параметри та пошукати максимально наближені до них готові моделі:

  1. Довжина стільниці + (довжина бажаного звису x 2) = довжина скатертини
  2. Ширина стільниці + (довжина бажаного звису x 2) = ширина скатертини

Якщо ви хочете пошити скатертина своїми руками, то потрібно до цих розрахунків додати і припуски, але про це поговоримо докладніше окремій статті.

3. Вибираємо форму

Тут все просто:

  • Для прямокутного столу підійде прямокутна скатертина, у крайньому випадку — овальна;
  • Для квадратного – квадратна чи кругла;

Квадратна скатертина в підлогу

  • Для овального столу необхідна овальна скатертина або прямокутна як на фото нижче;

Овальні столи, накриті прямокутними скатертинами

  • Для круглого столу – кругла скатертина або квадратна;

4. Вибираємо колір та дизайн скатертини

Колір скатертини залежить від ваших особистих уподобань, колірної гами інтер’єру кухні/їдальні, а також від того, чи хочете ви, щоб вона грала роль колірного акценту або, навпаки, врівноважувала яскраве сервірування та обстановку приміщення.

Скатертина в колір колірного оформлення інтер'єру їдальні

  • Ви можете зорієнтуватися на решту текстилю в кімнаті — штори, серветки, оббивка меблів, подушки;

Дизайн та декор скатертини залежить від мети її призначення та від стилю інтер’єру. Ось кілька порад:

  • Якщо вам потрібна «робоча конячка» на кожен день, то нехай тканина буде з неяскравим малюнком або візерунком, тому що занадто строката створить відчуття безладдя на столі;
  • Якщо ви хочете купити універсальну святкову скатертину, то вибирайте тканину базових кольорів – білу, кремову, бежеву, світло-сіру зі стриманим візерунком. Звичайно, найтрадиційніший і безпрограшний варіант – білий;

Біла прямокутна скатертина

  • Сьогодні в моді подвійні святкові скатертини на фото нижче, коли обидві тканини перегукуються або контрастують одна з одною за кольором та малюнком;

Подвійні скатертини

  • Враховуйте стиль інтер’єру. Так наприклад, на кухні в стилі прованс будуть доречні тканини в горошок або в клітинку «Віші», прості лляні, з мішковини або в’язані гачком як на фото нижче.

Скатертина в стилі прованс, в'язана гачком

скатертина в клітку

У стилі Шеббі шик доречні вишиті бавовняні або в’язані гачком скатертини з мереживом, воланами і рюшами, в квіточку або клітку, а для кухні у скандинавському стилі підійдуть яскраві тканини в смужку, з малюнками або написами, пошиті в техніці печворк і т.д.

Скатертина з геометричним малюнком у скандинавському стилі

5. Підбираємо матеріал

Для повсякденної скатертини потрібні практичні, легкі у догляді тканини:

  • Синтетична тканина — тканини з поліестеру легко прати, оскільки плями в них не в’їдаються, крім того, вони довговічні, тримають форму, не мнуться, не сідають, не вицвітають і коштують недорого. Але синтетика програє у зовнішньому вигляді натуральним тканинам, а головне – вона пожежонебезпечна, тому на такі полотна не можна ставити свічки та гарячий посуд.
  • Скатертина з тефлоновим просоченням – це сучасний гігієнічний, водонепроникний та вогнестійкий матеріал з бавовни, просоченої тефлоном. Тефлонова скатертина не схожа на клейонку, але також не боїться складних плям.

Однак на відміну від клейончатого матеріалу, тефлонової скатертини не страшна гаряча посуд або пліснява, так як тефлон покриває тільки бавовняні волокна, не забиваючи отвори між ними і дозволяючи полотну «дихати». Ще один плюс – вони часто мають оригінальний дизайн. Наприклад, ви легко зможете знайти скатертини в стилі прованс — в клітину, горох, під мішковину або льон. Тефлонова скатертина має і мінуси — це обмежений вибір (порівняно з натуральними тканинами) і невеликий термін служби тефлонового просочення, яке з часом пошкодиться і злізе.

Для святкового сервірування краще вибирати натуральні тканини:

  • Бавовна — Сідає після прання і недовговічний при щоденному використанні. Вибираючи розмір бавовняної готової моделі або тканини для пошиття враховуйте її усадку — додайте до довжини звису ще 10 см, тобто вона складатиме, наприклад, не 30 см, а 40 см.

Бавовняна скатертина

  • Льон — лляні скатертини традиційні, красиві, щільні, важкі, довговічні та дорогі. Скатертина з льону завжди виглядає благородно і стильно. Мінуси: сильно сідає після прання, складно відмивається і гладиться. Лляну тканину для пошиття або готову модель також потрібно купувати з урахуванням усадки, додавши до бажаної довжини звису 15 см. Зрозуміло, прати льон потрібно за температури 30 градусів.

Льняна скатертина

  • Мішковина — останнім часом цей джутовий матеріал набув великої популярності завдяки моді на стиль прованс, кантрі, лофт, індастріал, Шебі шик. З мішковини часто шиють весільні та святкові скатертини з воланами у рустикальному чи морському стилі.

Скатертина та раннер з мішковини

  • Шовк — Шовковий столовий текстиль — це урочистий і розкішний варіант, який гідний найвишуканішого і ошатного сервірування. Шовк довговічний, зносостійкий і вологостійкий, але дорого стоїть, примхливий у догляді і потребує обережного поводження.

Скатертини з шовку

6. Вибираємо додаткові аксесуари

За бажання ви можете доповнити скатертину серветками, підтарельниками або раннером, тобто вузькою скатертиною-доріжкою, що нагадує слов’янський рушник.

  • Ранер (доріжка, скатертина-бігунок) — кладеться або одна доріжка вздовж столу (можна без звису) або кілька поперек (зі звисом). У першому випадку на раннер викладаються страви, ваза з квітами та ін. У другому (фото нижче) – доріжки відіграють роль подтарельників.

Комплект зі скатертини та раннерів

  • Подтарельники — Можуть бути виготовлені з різних матеріалів — дерева, пластику, тканини, пробки. У тренді подтарельники зі сплетеного ротанга або бамбука, як на фото нижче.

Комплект зі скатертини та підтарельників

Фотогалерея ідей

А тепер представляємо вам добірку ідей та фото красивих скатертин у різних стилях – від «провансу» до скандинавського.

  • Ідеї ​​декору скатертин своїми руками

Декор скатертини в клітку

Декор скатертини

  • Ідеї ​​шиття в техніці пэчворк

Скатертини печворк

Скатертини печворк
  • Ідеї ​​для в’язання скатертини гачком (гортайте вправо)
  • Ідеї ​​скатертин у квіточку, клітинку, смужку та горошок

Скатертини у квіточку

Скатертини у квіточку

Скатертини в горошок

Скатертини в клітку

Скатертини в смужку

  • Ідеї ​​дизайну з мереживом

Мереживні скатертини

Скатертини з мереживом

  • Ідеї ​​скатертини з воланами та рюшами

Скатертини з рюшами

  • та інші цікаві ідеї

Ідеї ​​подвійних скатертин

Ідеї ​​дизайну скатертини

Скатертини з вишивкою та принтом

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:50 Середня оцінка: 4,76 із 5)
гід на вибір (70 фото) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *