Газова духова шафа - шпаргалка для покупця з 7 кроків (фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Газова духова шафа — шпаргалка для покупця з 7 кроків (фото)Газова духова шафа нагрівається від пальників, а електрична – за допомогою інфрачервоних нагрівальних елементів.

Що краще – газова чи електрична?

Спочатку давайте з’ясуємо, у яких випадках краще вибрати газову духову шафу, а в яких — електричну.

У чому газова духова шафа виграє?

 • Економічність використання – головна перевага, адже газ коштує відчутно дешевше за електрику.
 • Сама газова духовка коштує трохи дешевше за електричну.
 • Просте та звичне всім управління з найнеобхіднішим набором функцій.
 • Смак страв, приготованих під газовим грилем, наближається більше до страв, приготованих на вугіллі.
 • Якщо на вашій кухні слабка електропроводка, то газова духова шафа — найкращий і іноді єдино правильний варіант.
 • Конструкція газової шафи проста, тому — і її обслуговування легше, і він ламається рідше.

І все ж є причини, з яких електричні духові шафи сьогодні затребувані більше газових.

У чому газова духова шафа програє?

 • У дешевих моделях газових духовок немає функції конвекції, а отже, їжа в них пропікатиметься нерівномірно і пересмажуватиметься знизу. Електрична духова шафа рівномірніше розподіляє тепло.
 • Сьогодні більшість духовок оснащено функцією електрозапалювання та газ-контролю, тому ймовірність витоку газу мінімальна. І все-таки, зовсім виключити такий ризик не можна.
 • Якщо газова шафа може нагріватися максимум до 230°C, то електрична – до 300°C, що актуально, якщо ви часто готуєте, наприклад, піцу.
 • Газова духова шафа повільніше прогрівається до потрібної температури.
 • У електричних духовок набагато більше функцій та програм. Наприклад, деякі електродуховки можуть розігрівати або розморожувати продукти в режимі мікрохвильової печі і навіть готувати в режимі пароварки.

Дивіться також: Як вибрати електричну духову шафу за 9 кроків

Покрокова шпаргалка для покупця

Крок 1. Визначтеся, яка вбудована шафа вам потрібна – залежна чи незалежна?

Вбудована газова духова шафа, як і електрична, може бути залежною і незалежною. За функціоналом вони не відрізняються, у чому ж різниця і що краще на практиці?

 • Залежні моделі – коли духовка вбудована прямо під панель, вони пов’язані проводами і мають загальну панель управління. Цей варіант вигідний у тому випадку, якщо ви плануєте вбудувати духовку під варильну панель, тоді ви не переплачуватимете за можливість незалежного підключення. Але складати такий комплект потрібно з урахуванням сумісності техніки і в одного виробника, а значить вибір буде обмежений і складний.

Залежна газова духовка

Важливо: насправді, на ринку представлений дуже маленький вибір залежних газових шаф і сумісних з ними газових варильних панелей, а скласти комплект з електричної панелі і газової духовки і зовсім неможливо.

Порада: якщо у вас є діти, вибирайте залежну духову шафу з функцією блокування та захисту від дітей.

 • Незалежні моделі – такі газові шафи мають більший попит, тому що вбудувати їх можна у будь-якому місці та на будь-якій висоті, наприклад, на рівні грудей як на фото нижче, що набагато зручніше, а для дітей – безпечніше.

Незалежна духова шафа в інтер'єрі кухні

Незалежні духовки складніші в установці, коштують дещо дорожче, зате їхній вибір — більше, що важливо, адже асортимент газових шаф і так невеликий у порівнянні з електричними.

Крок 2. Виберіть розмір та об’єм

Висота і глибина практично у всіх газових духових шаф, що вбудовуються, приблизно однакова, варіюватися може тільки їх ширина: 45 см, 60 см, 90 см. Об’єм повнорозмірних камер варіюється від 56 до 74 л, об’єм компактних печей — від 27 до 45 л.

Яку газову духову шафу підійде для вашої родини потрібно вирішувати виходячи з кількості її членів, їх потреб, частоти приготування та розмірів кухні:

 • 45 см – вузькі духовки маленької кухні і маленької сім’ї з 2-3 чоловік, але приготувати у них великі страви неможливо;
 • 60 см – стандартна ширина для великих та середніх кухонь. Такі духовки універсальні, місткі та підходять для великої сім’ї з 5-6 осіб;
 • 90 см – підходять для великої родини, просторої кухні або для тих, хто дуже любить готувати. На фото нижче представлено духовку саме такої ширини.

Газова духова шафа шириною 90 см

Крок 3. Підберіть духовку з дизайну та кольору

Кухня виглядає набагато краще, коли вбудована газова духова шафа має передню панель, що підходить за кольором та стилем до вашого гарнітуру. Втім, вибору кольорів у стандартних духовок небагато. Основні кольори – це сріблястий, чорний та білий.

 • Сріблястий – найуніверсальніший колір фасаду, впишеться у будь-який інтер’єр;

Газова духова шафа із сріблястою передньою панеллю

Біла газова духова шафа в стилі ретро

 • Чорний – передня панель такого кольору може підтримати інтер’єр контрастної гами кольорів або доповнити кухню в темних кольорах.

Чорна газова духова шафа з сріблястою передньою панеллю

Крок 4. Чи потрібна вам конвекція?

Функція конвекції в газовій духовці

Рекомендуємо не відмовлятися від моделей із цією функцією. Газова духова шафа з конвекцією має вентилятор, розташований у задній стінці шафи, що забезпечує циркуляцію теплого повітря по всій духовці. Таким чином, страви рівномірно запікаються, що для газової духовки з одним нагрівальним елементом дуже важливо. Крім того, функція конвекції дозволить вам готувати на двох деках одночасно.

Крок 5. Який гриль краще – газовий чи електричний?

Сучасні газові духові шафи найчастіше мають функцію гриля. Незважаючи на те, що духовка працює на газу, гриль у ній може бути електричним. У чому ж різниця та який гриль краще – газовий чи електричний?

 • Газовий гриль більше наближений до умов смаження на вугіллі. Але до нього потрібно пристосуватися, вчасно перевертати їжу та підбирати потрібну температуру.

Газова духова шафа з газовим грилем

 • Електричний гриль – зручніше у використанні, тому що рівномірніше розподіляє жар, і ви можете задати йому точну температуру, але за смаком приготовлені за його допомогою страви дещо програватимуть стравам, що засмажені за допомогою газових пальників.

Крок 6. Зверніть увагу на печі із функцією самоочищення

У деяких сучасних моделях газу є дуже корисна практично функція — каталітична самоочищення. У таких духовках лопаті вентилятора та стінки внутрішньої камери містять у покритті каталізатор, що розм’якшує та руйнує харчові залишки. Після того, як функція перестане працювати, на поверхнях залишиться пухкий наліт, який без проблем зітреться вологою губкою. Проте ефективність каталітичного очищення зберігається лише протягом 5-7 років, та був різко падає. Втім, при необхідності, внутрішні поверхні є знімними та замінними.

Крок 7. Переконайтеся, що в моделях, що сподобалися, є корисні доповнення і відсутні непотрібні

Духова шафа на газі може мати обов’язкові та додаткові функції.

Обов’язкові опції:

 • внутрішнє підсвічування – воно має рівномірно і добре освітлювати їжу, щоб ви могли зайвий раз не відкривати камеру та випускати з неї тепло;

Освітлення в газовій духовці

 • газ-контроль – завдяки йому подача газу автоматично припиняється, якщо полум’я з якихось причин згасає;
 • електрозапалювання – у сучасних моделях він найчастіше автоматичний, коли іскра запалюється поворотом ручки. Але зустрічаються моделі і з ручним запаленням, коли для запалення пальників потрібно натиснути кнопку випуску іскри і при цьому провернути ручку. Майте на увазі, що кнопку електрозапалювання потрібно утримувати кілька секунд до того, як газ запалиться — що не дуже зручно, але виправдане з точки зору безпеки.

Додаткові та бажані функції:

 • телескопічні напрямні — не обов’язкове, але бажане доповнення. Такі напрямні являють собою торцеві вставки в полицях камери (фото нижче), які дозволять вам перевіряти готовність їжі, притягуючи лист руками без прихваток;

Газова духова шафа з телескопічними напрямними

 • захист від дітей – від випадкового включення та зміни режиму готування;
 • додаткове скло – їх кількість може варіюватися від 1 до 4. Чим більше скла у дверях, тим краще теплоізоляція приладу, а отже, і страва швидше приготується, і небажаного нагрівання техніки та меблів не станеться;
 • існують сучасні моделі, де газові пальники розташовані нелінійно, а «підковою» або круговою.

Постскриптум про виробників

Якщо ж говорити про виробника, то традиційно найкращі газові духовки випускають італійські компанії, у той час як у електричних пальмах першості віддана німцям.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:71 Середня оцінка: 4,44 із 5)
Газова духова шафа - шпаргалка для покупця з 7 кроків (фото) Завантаження…

Докладніше про те, як вибрати газову духову шафу дивіться у наступному відео:

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.