Гарний інтер’єр ванної кімнати у стилі мінімалізм: 40 ідей дизайну
Одна назва «мінімалізм» вже говорить саме за себе — мінімум предметів і деталей, і максимум зручності, функціональності та користі. Цей стиль має на увазі мінімальну кількість відтінків і чіткі графічні форми, ну і, звичайно ж, порядок і чистоту. Ванна кімната не є винятком, вона оформляється за тими самими принципами, як і будь-яке інше приміщення. Причому навіть ванна самих маленьких розмірів здатна вразити наявністю простору, якщо вона витримана у стилі мінімалізм. Зазвичай інтер’єр ванної виглядає вкрай лаконічним з переважанням у ньому світлих відтінків, візуально збільшують простір, і навіть, присутністю простих форм.
Колірна палітра ванної в стилі мінімалізм
Найбільш ходові та «улюблені» для даного стилю кольори – це білий, чорний та сірий, причому у своєму поєднанні.
Наприклад, якщо стіна сіра, а по периметру стелі проходить темна обробка, то такий дизайн додає незвичайної виразності інтер’єру білої кімнати. Хоча і повністю білі або світлі інтер’єри ванних кімнат у стилі мінімалізм виглядають дуже ефектно. Для цього достатньо наявність буквально одиничних яскравих аксесуарів – це може бути картина або ваза.
Взагалі, існує правило, властиве даному напрямку — в дизайні інтер’єру не повинно бути більше трьох відтінків, причому ідеальним варіантом вважається наявність одного, максимум двох кольорів.
Наприклад, якщо інтер’єр ванної кімнати виконаний у бежевих тонах, то допускається наявність обрамлення коричневого кольору. Іншими словами, контраст темних та світлих відтінків можливий, але не обтяжений текстурами.
Сантехніка у стилі мінімалізм
Це тільки здається, що облаштувати приміщення в стилі мінімалізм — дрібниця. Все зовсім навпаки. Оскільки в даному випадку геть-чисто відсутні декоративні елементи, які зазвичай відволікають на себе увагу, складність підбору потрібних предметів у рази збільшується, т.к. буквально кожен предмет має бути ретельно продуманим. Сантехніка є важливим таким елементом, навіть змішувачі і крани – все важливе, буквально кожна деталь. Оскільки навіть кран здатний стати «родзинкою» всього інтер’єру загалом і задати тон. До речі, сьогодні асортимент включає найрізноманітніші змішувачі, як вбудовані в стіну, так і встановлюються прямо на раковину, низькі і високі, а головне — незвичайної форми, що запам’ятовується. І пам’ятайте — крани повинні мати незграбну, строгу, і разом з тим, витончену форму, але в жодному разі, не закруглену. В іншому випадку вся гармонія може бути порушена через лише один кран.
Продумуючи, якою саме буде сантехніка, слід врахувати, що в ідеалі це має бути спеціальне підвісне обладнання, а саме підвісні унітази, біде та раковини – особливо актуальне для приміщень з невеликими площами. Така сантехніка збільшує простір та надає йому обсягу.
Однак, професіонали в цій галузі радять уникати округлих форм, зупиняючи свій вибір на прямокутних або квадратних ванних, раковинах або душових кабінах.
Щодо того, що саме буде: ванна чи душова кабіна – тут все залежить від особистих уподобань господарів. Якщо власник житла — любитель гідромасажу або СПА-процедур, то, безумовно, йому більше до вподоби прийде акрилова ванна довільної форми. Якщо ж вибір впаде на користь душової кабіни, то не слід забувати про те, що вона повинна бути повітряною та гранично легкою у візуальному сприйнятті – вибір таких моделей на сьогоднішній день також надзвичайно широкий.
Найголовніша вимога до сантехніки – вона має бути незвичайною та нестандартною.
Оздоблення стелі, підлоги та стін у ванній кімнаті у стилі мінімалізм
Охарактеризувати стиль мінімалізм двома словами можна так: дорога простота. Точнішого визначення, мабуть, не знайти. Прості лінії та дорогий матеріал, наприклад, такий: світле дерево, камінь, метал, мармур, полірований граніт, скло, гладкий вапняк – все це властиво мінімалістській ванній кімнаті. Матеріали, що використовуються для обробки приміщення, повинні бути зносостійкими, привабливими та неодмінно високої якості. Однак, професійні дизайнери рекомендують використовувати відразу кілька матеріалів, комбінований варіант обробки, що включає оригінальне поєднання, а не зациклюватися на якомусь одному, хай навіть найдорожчому та розкішному матеріалі.
Ідеальний варіант, якщо стеля, підлога та стіни виконані в пастельних тонах. Це дуже важливий момент, т.к. саме в такому випадку можна досягти легкості сприйняття приміщення. Пастельні відтінки не привертають багато уваги і тому є оптимальними для обробки ванної кімнати. А ось привернути увагу можна за допомогою самої ванни або поздовжніх сходів на стінах, підкресливши тим геометрію, що застосовується в інтер’єрі.
Меблі в мінімалістській ванній кімнаті
Меблі в стилі мінімалізм не повинні мати зайвих деталей, повинні відрізнятися простими прямокутними формами і легко встановлюватися. Зазвичай вона буває вбудованою з метою вивільнення простору, що є найголовнішою відмінністю цього стилю. Цілком виключаються різні полички з численними шафками. А ось велике Дзеркало, Що також сприяє збільшенню простору, дуже буде до речі. Воно може бути абсолютно без обрамлення та навіть займати цілу стіну.
Освітлення у ванній кімнаті у стилі мінімалізм
Для цього приміщення освітлення має бути досить приглушеним, щоб не напружувало зір. Відмінно, якщо є спеціальні ніші – в них можна розмістити світильники. Дуже непогано організувати підсвічування над сантехнікою чи над дзеркалом – це створить додатковий затишок та комфорт.
Також можна використовувати точкові світильники.
Багаторівневе освітлення також вітається, т.к. Зазвичай приміщення ванної кімнати ділиться кілька зон.
Секрет успіху полягає…
На розробку вдалого дизайну мінімалістської ванної кімнати впливають п’ять складових:
- гармонія у поєднанні простих геометричних форм;
- наявність єдності оформлення та освітлення приміщення;
- використання для обробки наступних матеріалів: камінь, скло, метал;
- наявність ванни овальної чи прямокутної форми;
- повна відсутність зайвих аксесуарів та декору.