гарний гараж облаштування всередині на фото
Гараж – це своєрідне творче дітище для чоловіка. Часто він виконує відразу кілька функцій – і стоянки, і майстерні, і комори, і навіть місця відпочинку дружньої компанії. Облаштування гаража — суто чоловіче заняття, але, як і в кожній роботі, тут також є свої хитрощі та нюанси. Поговоримо про це детальніше.
Обробка стін
Підбираючи оздоблювальні матеріали для гаража, слід враховувати цільові особливості приміщення. Матеріали повинні бути негорючими, тому що в гаражі в першу чергу накопичуються пально-мастильні речовини, вологостійкими, стійкими до пошкоджень і не вбирають бруд. Що відповідає цим вимогам?
Вагонка із ПВХ. У гаражі з великою площею можна дозволити пластикові панелі з ПВХ. Подібний монтаж забирає близько 10 см простору, але завдяки такому запасу можна утеплити стіни гаража мінеральною вогнестійкою ватою.
Фасадна вагонка водонепроникна, екологічна, пожежостійка та презентабельна, але не має високої міцності. Однак, з іншого боку, з таким оздобленням вашій машині не загрожують подряпини. Для надання приміщенню колірної різноманітності чергуйте панелі з різними відтінками або використовуйте вагонку з нанесенням лаконічного принта.
Штукатурка. Розчин штукатурки із суміші піску та цементу згладжує видимі нерівності стін. Після затирання шорсткості необхідно нанести шар фасадної фарби. Якщо гараж дуже компактний і трохи вільного місця в ньому є лише навколо машини, спробуйте пофарбувати стіни фарбою пастельних, теплих відтінків – це візуально розширить межі приміщення. Однак у такому гаражі потрібно бути вдвічі акуратнішими, оскільки світлі поверхні швидко забруднюються.
Облицювальна цегла та плитка. На сьогодні це, мабуть, найкращий варіант для оздоблення. Такі матеріали довговічні та міцні, досить легко піддаються очищенню. Керамічна плитка має велику питому вагу, на відміну від облицювальної цегли, тому обробляти нею потрібно тільки міцні стіни, де є додаткове набивання арматурної сітки.
Є ще один нюанс для придбання цих матеріалів – це ціна. Дійсно, вартість такої обробки може суттєво «вдарити» по кишені. Але результат перевершить усі очікування. Наприклад, комбінація стін, оформлених під каркасну цеглу, і ефектне тематичне панно з розкішним автомобілем, викладеного дрібною плиткою, справить неймовірне враження на ваших друзів.
Оздоблення підлоги
Підлога в гаражах — саме та поверхня, яка завжди знаходиться в експлуатації. Тому він повинен постійно витримувати великі навантаження від автомобіля і важких предметів, що випадково випали з рук. При цьому на підлозі не повинно утворитися жодного сколу та тріщини. Вимоги до вогне- і стійкості до вологи, зрозуміло, перш за все. Зазвичай сучасна гаражна підлога багатошарова.
Маса, що самовирівнюється з бетону на піщаній основі з армованою сіткою у верхньому шарі і гідроізоляції – практичний і найбільш часто використовуваний варіант підлог для гаража.
Міцніше, але трохи дорожче за бетон тротуарна плитка на піщано-гравійній щільній подушці або дорожня бруківка. Для додаткової вологонепроникності бруківки застосовують імпрегнанти (спеціальні просочення, що мають водовідштовхувальний ефект).
Альтернатива бетонних сумішей – еластичні поліуретанові, епоксидні або акрилові смоли. Дуже стильно буде виглядати підлогова міцна плитка, викладена чорно-білими шашечками.
Щоб не було ковзання, плитка повинна бути трохи шорсткою. Краще не купувати плитку з якимось візерунком, тому що з часом він буде дуже затертий і виглядати зовсім не естетично.
Стелажі та полиці в облаштуванні гаража
Часто серед безлічі валіз, антресолей, велосипедів навіть ніде поставити машину, не кажучи вже про те, щоб посидіти ввечері в приємній дружній чоловічій компанії. Тому важливими деталями в облаштуванні гаража є не тільки підлога та стіни, а й стелажі та навісні полиці для зберігання інструментів, побутових предметів та автозапчастин.
Каркасний металевий стелаж, розташований уздовж стіни (а якщо дозволяє площа приміщення, то можна поставити і П-подібний стелаж для трьох стін), як вірний друг, допоможе відокремити необхідне другорядне. Але перш за все, слід провести ревізію речей, що накопичилися і тільки потім зробити точні виміри ширини, довжини і глибини конструкції.
Глибина стандартних конструкцій у будівельному магазині зазвичай до 1 метра, але цього найчастіше виявляється недостатньо, тому багато автолюбителів віддають перевагу стелажам на замовлення. У цьому випадку глибину потрібно визначати, виходячи з розмірів найбільшого розміру предмета, який стоятиме на полиці стелажу. Це може бути велика валіза, покришки і т.д. Щоб не накопичувалося багато бруду, пилу та вологи, краще просвердлити маленькі отвори в полицях. Так, інструменти не іржавіють і не припадають пилом.
Залишивши відстань між підлогою та нижньою полицею стелажу близько 30 сантиметрів, ви значно спростите вологе прибирання гаража, яке тепер не буде займати багато часу.
Збираючи каркасний стелаж, краще використовувати металевий куточок (30 на 30 мм) на з’єднаннях болтових або профільовану трубу. Звичайно, можна застосувати і зварювання, але це не завжди вигідно та зручно. Профілі з алюмінію під гіпсокартон також не підійдуть через свою недостатню міцність.
Відмінний матеріал для полиць – вологостійка фанера. Вона не вбирає вологу, міцна та довговічна. Для посиленого захисту фанеру можна розкрити лаком. Не варто робити полички стелажу занадто довгими, тому що фанера може прогнутися.
Звичайно, стелажі та полиці можна придбати у будь-якому спеціалізованому магазині, але така покупка обійдеться вам недешево.