гарний екстер'єр клумби на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

гарний екстер’єр клумби на фото


Будь-яка ділянка передбачає хоча б невелику кількість рослин. Більшість власників присадибних територій вважають за краще оформляти більшу їх частину різною зеленню, квітами або розбивати цілі сади. Дуже популярною декоративною рослиною для облагородження території стала астильба.

Бузкові квіти астельби

Астильба відноситься до високодекоративних культур. Використовувати її можна навіть на заболочених територіях, тому дизайнери ландшафту все частіше використовують її для своїх проектів.

Рідними країнами цієї незвичайної садової прикраси вважають Китай та Японію. Ще кілька сортів можна виявити в Росії, США та Кореї. На початку ХХ століття дизайнери почали використовувати астильбу для ландшафтного дизайну.

Оригінальний вид рослині надають пухнасті волоті, з яких складаються суцвіття. У рідному природному середовищі налічується близько 30 видів. Для декору використовують близько десяти з них. Крім того, фахівці з селекції виводять нові сорти з використанням вже наявних. Для оформлення дизайну саду використовуються:

  1. карликові;
  2. низькорослі;
  3. середні;
  4. Високорослі види.

Крім цього ознаки рослини поділяються на групи за часом цвітіння. Ранні сорти розпускаються у червні. Пізноквітучі розпускаються наприкінці сезону. Існують і гібриди із середнім терміном цвітіння. Вони цвітуть у середині літа.

Кореневище у квітки дуже сильне. Воно ділиться на велику кількість коренів, які сягають глибоко в ґрунт. Рослина навіть без суцвіть виглядає привабливо весь сезон. Цьому сприяють оригінальне розтин листя і червоні живці. Цвітіння такої рослини має дуже гарний вигляд. Суцвіття, що складаються з дрібних кольорів, зазвичай забарвлюються у відтінки червоного або залишаються білого кольору. Різноманітність кольорової гами виникла з початком виведення селекціонерами нових сортів.

Ця рослина добре підійде для дизайну саду або присадибної ділянки, оскільки не потребує щорічної пересадки. Корінь рослини здатний перенести зиму під снігом. А його верхня частина щороку відмирає і сезон відростає знову. Серед сортів, які добре використовуватимуть для ландшафтного дизайну, можна назвати:

  1. астильба китайська (Astilbe chinensis);
  2. астильба Тунберга (Astilbe thunbergii);
  3. астильба японська (Astilbe japonica) та інші.

Найкраще місце для посадки астильби на ділянці — це місце в півтіні, насичене перегноєм і зволожене. Основним аспектом вибору такого місця має стати освітленість та можливість ефективного поливу рослин. Якщо такого місця на ділянці немає, можна посадити квітку на сонці. При цьому завжди потрібно стежити за достатньою кількістю вологи у ґрунті під рослиною. Результатом такого розташування буде яскраве буйне цвітіння, але протягом набагато меншого часу.

Корисною властивістю астильби є здатність своїм потужним коренем заглушувати зростання бур’янів. Таким чином, місце навколо квітки не потребує прополювання. Крім цього чудовою окрасою саду будуть навіть висохлі суцвіття, тому що після закінчення цвітіння вони не опадають, а зберігаються на кущі.

Деякі зусилля доведеться докласти, готуючи рослину до зими. Для збереження кущів їх потрібно добре замульчувати. Це необхідно, навіть незважаючи на відносну морозостійкість астильби. Для збереження від морозу молодих кущів достатньо вкрити їх ялиновим лапником. Також можна використовувати спеціальний матеріал, створений спеціально для цього.

Один кущ можна використати до п’яти років на одному місці. Ще корінь, що не здеревів, потім можна ділити на кілька частин і садити знову в іншому місці. Процес розмноження може проходити і насіннєвим шляхом. Провесною під плівку засіюють насіння рослини і вже через два тижні з’являться перші сходи. Наприкінці весни їх можна буде пересадити в ґрунт для подальшого зростання.

Багато рослин чудово уживуться з астильбою. Для гармонійного вигляду сусідні рослини повинні мати вертикальний габітус і ланцетове листя. Добре виглядає поєднання з великим листям. Серед відповідних рослин:

  1. іриси;
  2. роджерсії;
  3. лілійники;
  4. манжетки;
  5. хости;
  6. бадани;
  7. папороті;
  8. анемони;
  9. дзвіночки;
  10. аквілегії.

Для весняного періоду, коли у астельби ще не з’явилося листя, порожнечу можна заповнити цибулинними культурами. Це можуть бути сцили, рябчики, тюльпани, нарциси та інші.

Декоративні чагарники теж відмінно гармонують із кущами астильби. Такі комбінації добре виглядають на альпійських гірках, у міксбордерах та біля різних водойм.

Велике гладке листя інших рослин створить необхідний контраст з листям астильби. Незвичайна форма та різноманіття кольорів дозволить створювати незвичайні комбінації для декоративного оформлення ділянки. Завдяки тому, що рослина може рости від 8 см до 2 м нагору, можна створювати багаторівневі композиції.

Астильбою можна оформляти ділянки, декоровані у будь-якому стилі. Вона впишеться до японського саду. Окремі кущі вигідно виділяються на тлі невеликих хвойних рослин, що несуть декоративну функцію. З цієї рослини можна створити розділові перегородки та оформляти ними бордюри. Квіткові клумби також можуть вигідно підкреслити оригінальність астильби у ландшафтному дизайні. Найкраще рослина вписується у ландшафт регулярного стилю.

Важливим фактором, що робить таку квітку популярною серед дизайнерів, є її універсальність та невибагливість. Деякі сорти зберігають свої зів’ялі суцвіття ще довгий час. Вони можуть стати незвичайною прикрасою для саду в холодну пору року. Простота посадки та розведення теж є перевагою. А стійкість до паразитів та хвороб дозволять не витрачати багато часу на додаткові операції з догляду за рослиною.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *