гарний дизайн навісів для заміського будинку чи дачі на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

гарний дизайн навісів для заміського будинку чи дачі на фото


Пергола є чарівним винаходом, який прийшов до нас ще з давніх-давен. Серед інших навісів пергола відрізняється своєю архітектурною формою. Вона створюється на кшталт коридору ажурного виду. Цей термін має італійське коріння і вже міцно влаштувався в ландшафтному дизайні. У перекладі з італійської та латинської це слово означає навіс або прибудова. Використовується садівниками, власниками дач, заміських будинків, котеджів, особняків тощо для захисту тераси або проходу від палючого сонця. Спочатку цей навіс був із кучерявих рослин, але згодом його стали робити з міцніших матеріалів: дерево, пластик і метал. Якщо подивитися на перголу зсередини, то видно, що вона не схожа на альтанку або грати для кучерявих рослин. Опору становлять секції арок, колон, стовпів, що повторюються, які з’єднані поперечними брусами і увиті рослинами. Зустрічаються два види перголи: що окремо стоїть і прилегла до будівлі. Також споруджують ці навіси для з’єднання павільйонів, парків, будівель та содових споруд.

 • Чарівність зелених рослин створять перголі потрібен настрій

  Пергола у квітах

 • Чим яскравіше і соковитіше рослини, тим цікавіше пергола

  Перголи та кольори

Застосування перголи

Ξ Найголовніше завдання – це захист від палючого сонця. У цьому затишному та затишному містечку приємно посидіти в літню спеку, насолоджуючись прохолодною тінькою. Дуже корисно мати перголу там, де є діти. Так як їм категорично не можна перебувати довго на відкритому сонці, а грати на свіжому повітрі дуже корисно, такий навіс стає просто незамінним.

Ξ Також цей навіс часто використовують як зону відпочинку для чаювання та іншого приємного проведення часу з друзями та сім’єю в прохолодному куточку серед природи. Можна збиратися з друзями на барбекю, шашлики, різні настільні ігри і при цьому радіти прекрасному краєвиду навколо, дихати пахощами саду і не перегріватися на сонечку.

Ξ І, звичайно, пергола виступає як опора для кучерявих рослин. За допомогою пергол створюються цілі витвори мистецтва — різноманітні квіти переплітаються, створюючи неповторний візерунок, і все це може тягнутися, як тунель, коридор або оточити вас казковим кільцем.

Опора для рослин

Ξ І просто для прикраси саду. Під таким навісом можна створити оранжерею, палісадники, розбити клумби або навіть зробити город.

Прикраса саду

Застосування перголи, взагалі, дуже різноманітне — одним подобаються невеликі навіси з гойдалками, іншим широкі, довгі, вузькі і таке інше. Все залежить від завдання, яке господарі покладають на свої навіси: для пікніків з гостями, для господарства, усамітнення, розведення палісадників чи квіткових оранжерів тощо. Тому й вигляд у кожної перголи свій. Але останнім часом стала актуальною побудова відразу кількох навісів з різними функціями. Їх можна поставити зовсім окремо, або з’єднати переходами, наприклад, під кутом. Відкрите небо чергуватиметься з навісами та створюватиме надзвичайні ландшафтні композиції.

Класифікація пергол

Можна класифікувати ці споруди за простотою чи складністю виготовлення. Сільські перголи, наприклад, виготовляються з дерев’яних колод або інших недорогих порід дерева і не відрізняються складністю конструкції. Для дачі це цілком оптимальний варіант. Для власників дворянських вілл, котеджів або садиб підійдуть перголи з дорогих порід дерева або кам’яних колон, до яких чудово підійдуть різьблені дубові перекладини.

Отже, крім вартості матеріалів, перголи класифікуються за такими ознаками:

Форма — віялоподібні, округлі, з зламами.

Матеріали – дерево, камінь, метал, пластик.

Варіант розміщення – споруди, що примикають до стіни, що окремо стоїть.

У кожної людини своє сприйняття життя та свої потреби. Тому поступово почали з’являтися типи навісів, які відповідають вимогам людей та їхнім бажанням.

 1. Тент. Пергола-тент має більш щільну верхню частину, призначену, як відомо з назви, захисту від сонця. Вона може прилягати до будівлі чи ні. Зручно використовувати для дитячого майданчика або автомобіля. Легко може замінити альтанку і стати ідеальним місцем для їди на свіжому повітрі — дуже корисно, між іншим. Тут завжди панує легка півтінь і м’який вітерець. Але від дощу така споруда не врятує, на жаль. Хоча, звичайно, заповзятливі люди можуть покрити верхню частину такої перголи брезентом або іншими водонепроникними матеріалами, і тоді можна сидіти та попивати улюблений чай, навіть у літній дощ.
 1. Ширма. Цей тип навісу дає таку необхідну багатьом усамітнення, зокрема і від сусідських очей. До того ж зручно за допомогою такої перголи поділити простір на зони. Наприклад, відокремити зону відпочинку від спортивної або місця для автомобіля.
 1. Тунель. Тут також назва говорить сама за себе. Тобто вся пергола має загальну спрямованість і найчастіше розміщується над стежкою чи доріжкою. Зазвичай такий тип навісу використовують для маскування, наприклад, городу, прибудов і так далі. Хоча може й у ролі прикраси.
 1. Піддашок. Тип такого навісу приїхав до нас з півдня, де є нормою практично до кожного будинку прилаштовувати цей навіс, який часто обвитий виноградом або іншими кучерявими рослинами, що створює необхідну тіньку з південного боку. Відповідно і в нас він виконує ту саму функцію – рятує від палючого сонця південну частину будівлі.

Є кілька основних принципів, які допоможуть раціонально і з користю прикрасити свій заміський будинок такою конструкцією, як пергола.

 1. Зовнішній вигляд навісу визначає те, як ви почуватиметеся під ним або навіть поруч з ним. Якщо пергола зроблена з важких, об’ємних матеріалів, з колонами і так далі, то її масивність буде пригнічувати. Тут важко буде посидіти спокійно та розслабитися. Така конструкція більше підійде для будь-яких господарських прибудов, для проведення галасливих вечірок або для басейну, особливо якщо атмосфера відповідна — теж масивна.

Масивна конструкція Велика пергола для великої ділянки

А от якщо довкола вас акуратний садок, а вам хочеться побути наодинці зі своїми думками, розслабитися або навіть похитатися на гойдалках і політати в хмарах, то тут треба споруджувати легку конструкцію, яка не матиме переважного впливу.

Невелика пергола для невеликої ділянки Легка конструкція

 1. Другий принцип говорить про сумісність габаритів навісу з розміром ділянки. Тут все дуже логічно, якщо територія маленька, то й пергола має бути маленька, велика ж тут просто захаращує весь простір. А на великій ділянці – велика пергола, інакше маленька загубиться.
 2. Незалежно від того, яка планується пергола – масивна чи легка – вона має бути міцною. Адже, по-перше, вона має значну висоту і весь час знаходиться на вітрі (радиться не перевищувати висоту 2,5 метра); а по-друге, кучеряві рослини чинитимуть свій тиск.
 3. Навіть якщо ви розраховуєте, що ваша пергола буде прикрашена зеленими рослинами, які повністю її обов’язують, не варто нехтувати усуненням можливо наявних вад. Адже взимку все це вийде назовні. Тому при конструюванні перголи переконайтеся, що вона абсолютно ідеальна з усіх боків.
 4. Як дерево, так і метал можуть постраждати від надмірної вологи та інших речовин. Тому дерев’яну прибудову необхідно регулярно і ретельно обробляти спеціальними антисептичними розчинами, які запобігають псуванню конструкції, як, до речі, і металеву від корозії.

Отже, незалежно від своїх переваг і бажань, ви завжди зможете підібрати або створити перголу самому на свій смак та лад. А, головне, що вона має таку кількість переваг, що вже важко уявити собі заміське життя без неї.

 • Будь-яка тераса стане затишніше, якщо на ній є пергола

  гарний дизайн навісів для заміського будинку чи дачі на фото

 • Пергола може мати додаткове освітлення чи вентилятор

  Комфорт

 • Це завжди затишок та комфорт

  Прекрасна тераса

 • «Оазис» в оточенні саду

  Дикий оазис

За допомогою перголи можна навіть внести частинку іншої культури на свою територію. Наприклад, за допомогою конструкції, виконаної у східному стилі, ви відчуєте себе трішечки мешканцем Піднебесної.

Дуже оригінальним варіантом є побудова перголи як частини будівлі. Тобто виходить щось на кшталт веранди, але замість даху перголу, замість стін дерев’яні колони та ґрати. Тобто ніякого скла і так далі. Підлогу можна, звичайно, зробити звичайним, як і у всьому будинку і навіть встановити камін. Це стане неповторним місцем для відпочинку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *