гарний дачний будиночок своїми руками на фото
Дача — це мрія більшості городян, які втомилися від постійної метушні мегаполісу. Дача — можливість вирватися на природу для повної єдності з нею, а також шанс провести час зі своєю родиною на пікніку або за шашликами. Купити земельну ділянку зараз неважко, але для справжнього комфортного відпочинку необхідно зайнятися будівництвом будиночка.
Зараз зовсім не обов’язково ганятися за престижними будинками, будуючи палац, адже здивувати зараз цим важко. Набагато цікавіше створити невеликий, але затишний та атмосферний будиночок, їхати з якого не захочеться. Ретельно попрацювавши над створенням та оформленням дачного будинку, можна спорудити місце для фізичного та морального відпочинку. Збудувавши дачний будинок своїми руками, можна втілити в ньому всі свої мрії та дитячі фантазії щодо створення ідеального місця відпочинку.
Вибір оптимального місця
Якщо зайнятися будівництвом будинку на земельній ділянці, то необхідно дотримуватись загальноприйнятих правил забудови, тому не варто поспішати рити котлован для фундаменту раніше часу. Відповідно до правових актів будинок повинен розташовуватися відповідно до таких вимог розташування:
- не ближче п’яти метрів від вулиці;
- не менше трьох метрів від проїжджої частини;
- відстань до сусідньої будівлі – 3 та більше метрів.
Тепер потрібно приблизно подивитися, що вийде, тому що за цим слід ретельно стежити. Якщо місце будівництва припало на низину, потрібно шукати альтернативний варіант, так як в ямі ставити будинок не можна. Поставивши будинок у низині, можна приректи його на постійні затоплення від талих і дощових вод. В ідеальному випадку потрібно знайти місце на височині, найкраще у північно-західній стороні земельної ділянки. Якщо рельєф місцевості рівний, доведеться споруджувати дренажну систему.
Варіанти успішних проектів
Можна звести невеликий будиночок, але це не означає, що він буде не зручним. Маючи в розпорядженні невелику площу, можна вміти правильно нею розпорядитися таким чином, щоб усі необхідні кімнати були присутні в будівлі. Веранда – один із обов’язкових атрибутів дачного будинку, адже там родина проводитиме всі свої посиденьки.
Найпопулярнішим варіантом дачного будиночка є одноповерхова будова з горищем. Цей варіант давно перевірений часом і має подальшу перспективу розвиток. За допомогою горища можна відмовитись від будівництва додаткових господарських будівель. До будинків такого типу часто пристосовують відкриті тераси, на яких можна чудово провести час влітку, облаштувавши їх як столові на свіжому повітрі.
Побудувавши мансарду можна збільшити корисну площу будиночка, при цьому не потрібно спорудження другого поверху, вистачить того, що дах буде модифікований і трохи піднятий нагору. У такому разі найкраще спальні розташувати на другому поверсі, а перший залишити під кухню та вітальню.
Також оптимальним варіантом буде будиночок у стилі ганьби-тік. Актуальною залишається і тема з будинками-близнюками. На земельній ділянці ставляться два будиночки, один із яких є зменшеною копією другого. Такі будинки особливо популярні для тих, хто любить відпочивати великою компанією, адже можна меншу частину віддати під гостей, при цьому не обмежуючи один одного.
Дачний будиночок із бруса
Відмінний варіант для будівництва дачного будиночка, так як це економічно вигідно, крім цього при будівництві такої споруди не потрібні глобальні роботи. Крім того, він буде екологічно чистим, а отже, всередині нього завжди буде комфортно. Однак, незважаючи на це, є суттєва вада – складність будівництва. Саме тому навряд чи вдасться збудувати його самостійно, доведеться вдатися до допомоги професійних будівельників.
Кам’яний дачний будинок
Дачний будиночок, збудований з каменю – непосильна розкіш. Природно, що це найміцніший і довговічніший варіант, проте він і найдорожчий. Варто він того чи ні вирішувати тільки тому, хто бажає зайнятися будівництвом власного дачного будиночка для відпочинку всією родиною. Як матеріал може використовуватися:
- цегла;
- газо- та пінобетонні блоки;
- черепашник;
- природний камінь.
Самостійно та швидко збудувати такий будинок практично неможливо. Якщо не затягувати будівництво на десятки років, залишивши на ділянці незрозумілу споруду, слід звернутися до фахівців (мулярів), які зроблять роботу за господаря в рази швидше.
Збірна конструкція
Останнім часом ці будиночки перестали бути непривабливими та нудними, адже тепер виробники пропонують оригінальні архітектурні будови на один або два поверхи з покращеним плануванням. Будувати такий будинок – одне задоволення. За фактом це оригінальний і великий конструктор, збирати який легко, а спеціальних навичок і знань не потрібно.
Позитивним моментом стане, що тут уже передбачено системи комунікації, включаючи:
- електропроводку;
- системи вентиляції та кондиціювання;
- водопровід.
Завдяки цьому новачок уникає різних помилок, що були б можливі і зможе звести будинок своїми руками. Також тут є вбудовані:
- кухня;
- ванна кімната;
- кімната для відпочинку.
Завдяки тому, що тут є електрика та опалення, використання будиночка можливе навіть узимку. Наповнивши будинок необхідною сантехнікою та меблями, можна сміливо в нього переїжджати і жити в будь-який зручний час або на постійній основі.
Каркасний будинок
Каркасні дачі є малобюджетним варіантом, побудувати який можна самостійно. Технологія будівництва проста, а значить, можна впоратися самому. Хоча, іноді все ж таки доведеться задіяти ще пару вільних рук, але для цього не треба наймати фахівців, достатньо попросити про допомогу 1-2 друзів. Якщо вплутатися в будівництво з головою, то вже через 2-3 тижні будиночок буде повністю готовий.
Будівництво каркасного будинку своїми руками
Фундамент
Якщо він був залитий минулими господарями, то пощастило і залишається лише скоригувати необхідний периметр за стовпчастою технологією. Колишній фундамент потрібно захистити, для цього потрібно навколо нього вирити траншею в глибину на півметра і нанести на стіни фундаменту гідроізоляційний склад, а потім обкласти гідростеклоізолом.
Якщо ж фундамент закладається з нуля, необхідно ділянку для будівництва очистити від родючого ґрунту, перемістивши його на місто, щоб використовувати раціональним чином. Замість землі слід засипати пісок, після чого можна копати рів, заливаючи його необхідним матеріалом. Застиглий фундамент потрібно гідроізолювати та покрити гідросклоізолом. Для цокольного перекриття у фундаменті робляться продухи для анкерів зі шпильками (9-12 штук). Цоколь потрібно робити із цегли, висота його становить 1 метр.
Після того, як етап з фундаментом буде пройдено, необхідно зайнятися збиранням цокольного перекриття, найкраще це робити за схемою «платформа», що виконується з брусів або дерев’яних балок.
Стіни та їх висновок
Стіни збираються на поверхні готової підлоги, модулі потрібно фіксувати до нижньої частини брускової обв’язки. Каркасні стіни досить габаритні, тому краще не встановлювати їх самостійно, а попросити допомоги товаришів, щоб це зробити колективно. Загальний час монтажу всіх стін будиночка – 1 тиждень. Тут головне правильно з’єднати кутові зони з поперечними обв’язками та надійно їх зафіксувати шипами чи скобами. Після того, як стіни були поставлені, необхідно зайнятися зміцненням каркасу за допомогою розкосів та підкосів, що відіграє немалу роль.
https://www.youtube.com/watch?v=NiyZhSrBkIQ
Дах
Конструкція даху каркасного будинку полягає в кроквяній системі та покрівельній частині, до складу другої включають:
- чорнове покриття;
- шари паро- та гідроізоляції;
- декоративне покриття.
Кроквяну систему треба збирати за ретельно розробленим проектом, висота горища – 1,5 метра. Оптимальна форма покрівлі – 4-ох скатна, час встановлення даху – 5-7 днів.
Обшивка стін
Каркас будинку потрібно обшити дюймовою дошкою. Для того, щоб надати конструкції додаткової надійності частину обшивки кріпитись під кутом. Найдорожчий варіант – використання замість дощок цементно-стружкових плит. Обшивочні роботи слід починати з фасаду, продовжувати бічними стінами та завершувати задньою частиною будинку.
Після цього слідують завершальні роботи з екстер’єру дачного будиночка, які включають:
- покрівлю;
- виведення труб та димоходів;
- монтаж конькового аератора;
- облицювання та декор стін;
- фіксація облицювальних панелей.
Якщо поставити собі за мету і стрімко до неї йти, то вже через 3-4 тижні можна буде милуватися своєю готовою роботою у вигляді власного дачного будиночка, збудованого своїми руками. Тепер можна зайнятися внутрішніми роботами і наповненням інтер’єру на свій смак. Тут можна втілити всі свої ідеї та бажання, наповнивши будиночок оригінальними меблями, стильними декоративними штучками та іншими речами, що видадуться необхідними.