Гарні та оригінальні фіранки для кухні: оформлення вікон
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Гарні та оригінальні фіранки для кухні: оформлення вікон


При створенні сучасних інтер’єрів немає другорядних деталей і непотрібних дрібниць. Іноді трапляється навіть так, що на перший план виходять саме ті аксесуари, яким спочатку не надається особливого значення. Це повною мірою стосується оформлення віконного отвору на кухні.

Фіранки на кухні
Виразні шторки

Декілька міфів про кухонні фіранки

Сучасні дизайнери повністю спростовують цю думку. Справді, були часи, коли фіранки майже повністю вийшли з моди – їх витіснили різноманітні жалюзі видів. Однак зараз спостерігається зворотна тенденція — на зміну офісним шторам знову приходять симпатичні шторки, і затишні завіси по-домашньому.

Зовсім ні. Таке оформлення віконних отворів на кухні та в їдальні вже давно не вважається ознакою поганого смаку та прозаїчності. Більше того – багато сучасних напрямків дизайну пов’язані з використанням аксесуарів, що створюють у будинку комфорт та почуття захищеності.

Ця помилка теж дуже легко спростовується. Навіть якщо в магазині готових текстильних виробів не знайдеться кухонних фіранок, що відповідають вашим смаковим уподобанням та особливостям віконного отвору кухні, можна оформити індивідуальне замовлення на пошиття виробу в майстерні або спеціальному салоні.

Насамперед, звичайно, міркуваннями практичності та зручності використання.

Завіси в інтер'єрі кухні

У приміщеннях, призначених для щоденного приготування їжі, будуть зовсім недоречні текстильні вироби, виготовлені з:

  • важких драпірованих тканин;
  • легкозаймисті зразки;
  • погано відпрацьованих і дуже світлих матеріалів.
Інтер'єр сучасної кухні

Крім того, вибрані завіси повинні поєднуватися із загальним стилем кухні (або їдальні). Погодьтеся, що вироби з «сільським» колоритом виглядатимуть досить безглуздо в приміщеннях, оформлених на кшталт таких напрямків, як hi-tech або loft.

Білі фіранки в інтер'єрі

Найкраще зупинитися на виробах із натуральних матеріалів, наприклад, лляних. Завіси із синтетичних тканин (легкий тюль) більше підійдуть для просторих кухонних приміщень, у яких плита знаходиться на значній відстані від вікна.

Багатобарвні штори

При оформленні кухонь-їдалень можуть використовуватися навіть об’ємні драпіровані штори з ламбрекенами. Цей елемент дизайну не лише прикрасить простір, а й дозволить змінити пропорції кімнати.

Стильний інтер'єр кухні

Текстиль для оформлення кухні: найпопулярніші варіанти

Такі вироби зазвичай виготовляють із тюлю або легких натуральних матеріалів. Ними можна оформляти віконні отвори навіть у невеликих приміщеннях. Тканинні завіси надають кухонній зоні ні з чим незрівнянного затишку, створюють відчуття комфорту. Найчастіше за допомогою такого виду текстилю оформляють кухні, а також столові в стилі прованс та кантрі.

У цих кухонних шторах тканина поділяється на секції-фестони (звідси назва). Французькі фіранки використовують у різних випадках. Ними оформлюють як традиційні, так і сучасні інтер’єри кухонних зон. Одне «але»: цей вид завіс не рекомендується використовувати в дуже маленьких приміщеннях.

Французькі фіранки на кухні

Такий варіант оформлення віконних отворів підходить для багатьох стилів. Витончені французькі завіси чудово виглядають на кухнях, оформлених відповідно до віяння провансу, кантрі, бароко, і навіть модерну.

Фестонові занавести

Штори «по-французьки» дозволяють надати віконному отвору вигляду арки, а також зробити його асиметричним. Нижня частина фестонових фіранок нерідко декорується стрічками, бусинками або вишуканою бахромою.

Строкаті фіранки на кухні

Римські штори

Ці фіранки складаються з численних поперечних секцій. Усередині кожного елемента приховано за планкою. Завдяки злагодженому підйомному механізму тканина піднімається нагору і лягає рівними складками.

Римські штори на кухні

Цей варіант дуже зручний при декоруванні віконних отворів у маленьких кухонних приміщеннях – скрізь, де не рекомендується розвішувати широкі та важкі портьєри. Римські штори дуже прості у використанні.

Вишуканий вигляд кухні

Багатосекційні завіси можна назвати універсальними, оскільки немає стилю, з яким би вони не поєднувалися. Римськими шторами оформляють кухні різного напрямку — від авангарду до класики.

Ще одна ідея наостанок

Є ще один спосіб оформлення кухонного простору, який підійде для тих, хто не боїться сміливих рішень у дизайні. За допомогою виразних фіранок-ширм, зшитих із щільної натуральної тканини, можна прикрасити (або приховати) деякі кухонні зони, наприклад, простір під раковиною.

Яскрава ширма на кухні

А якщо вибрати для пошиття шторок матеріал яскравого забарвлення, що поєднується з кольором фіранок на вікні, інтер’єр стане не тільки стильним, але і гармонійним.

Строката фіранка-ширма

Ось які вони – сучасні фіранки, які використовуються для прикраси кухні. Які з них вибрати? Вирішуйте самі. Що б ви не віддали перевагу – інтер’єр кімнати все одно зміниться на краще.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *