Гарні дивані подушки в інтер'єрі вітальні: прикрашаємо дизайн кімнати.
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Гарні дивані подушки в інтер’єрі вітальні: прикрашаємо дизайн кімнати.


Важко сказати, коли людині вперше знадобилася диванна подушка. Швидше за все, це сталося після «винаходу» меблів, у той момент, коли звірячі шкіри вже не приносили нормального підходу. Дивані подушки, як і самі дивани, явно прийшли до нас з Близького Сходу, де традиційно і педантично ставляться до зручності та розкоші. Так, що появою подушок у наших будинках, ми завдячуємо турецьким яничарам, або персам. І на тому спасибі.

Дивани

Як же все-таки підібрати диванну подушку у вітальню, чи в хол? Насамперед, це залежить від розмірів приміщення та від стилю інтер’єру. Тільки правильно підібрані подушки зроблять кімнату затишною. Існує кілька різновидів диванних подушок. Всі вони зручні і досить практичні. Треба їх тільки підібрати за кольором та стилем.

Дивани подушки фото
  • Думки. Найбільш поширені. Бувають квадратними, рідше прямокутними, зазвичай невеликого формату від 200 до 400см. збоку.
  • Подушки-валики. Також поширений тип. Часто замінюють собою підлокітники диванів або крісел, а також підголовники ліжка. Часто вони виступають як доповнення до думок. Для кімнат добре підходять подушки-валики, у формі цукерок.
  • Круглі, турецькі подушки. Як відомо з назви, це подушки круглої форми, прилаштовані, досить пишні.
  • Чохли для подушок. Виготовляють із найрізноманітніших матеріалів. Зазвичай це тканина. Можна зустріти чохли: бавовняні, лляні, велюрові, шовкові, оксамитові, гіпюрові, з гобелену. Бувають і з синтетичних тканин, штучного чи натурального хутра, шкіри. Іноді зустрічаються в’язані чохли, і чохли клаптеві, комбіновані. Дуже своєрідно виглядають подушки з чохлами з різного матеріалу, укладені поруч, оскільки поєднання різних фактур завжди цікаво.

Крім диванів, декоративними подушками доповнюються і крісла та стільці, а також ліжка. Використовують їх і на поверхні підлоги, особливо часто в дитячих та ігрових кімнатах, та у кімнатах для відпочинку (своєрідний, східний чил-аут).

Напевно, не варто говорити, наскільки зручні подушки, і необхідні для комфорту, це очевидно. А ось як подушки впливають на стиль приміщення потрібно. Якщо подушки підібрані правильно, то вони і самі по собі можуть створити стиль, або хоча б стати візитною карткою вітальні, підкресливши вже існуючий стиль.

Це ставиться, як і до східним стилям, арабській і марокканському. У них будуть доречні не лише великі подушки з вишивкою та пензлями, а й безліч яскравих подушок різних соковитих кольорів.

Красиві подушки фото

Для інтер’єру в стилях ампір та класицизм чудовим доповненням стануть думки та валики з чохлами з гобелену, з бахромою та кистями. Вони добре поєднуються з абажурами, люстрами та канделябрами.

Стильні подушки

В інтер’єрах стилю мінімалізм гармонійними будуть невеликі шкіряні лаконічні думки.

Стильні подушки фото

Для гламурного інтер’єру, для підкреслення снобізму господарів гарними будуть подушки в чохлах з натурального хутра або тонкої шкіри. Для приміщення у стилі сафарі прекрасним доповненням стануть подушки з чохлами та шкіри, із зображенням диких тварин.

Акцентна роль подушок

Мало, яка річ, може розставити в інтер’єрах вітальні настільки яскраві барвисті акценти, як диванна подушка. До того ж вони, як правило, не дорогі, що є їх незаперечним плюсом. Їх навіть міняти не обов’язково, достатньо замінити чохли.

Подушки кантрі

Зрозуміло, що акцентні подушки «працюють» лише разом із тлом. Подушки яскравих кольорів, на нейтральному фоні будуть просто сяяти, а на яскравому фоні їх слід акцентувати за контрастом.

Сполучна роль подушок

Подушки часто використовуються для зв’язування різних предметів меблів різних кольорів. Якщо диван яскраво-червоний, а бежеві крісла, то доречно на диван покласти бежеві подушки, а на крісло червоні. Також можна зв’язати разом і різномасні стільці, пуфи, ліжка.

Подушки як доповнення інтер'єру

Як підібрати колір подушок.

Найпростіший, але не завжди прийнятний спосіб, це тон у тон. У звичайному інтер’єрі цей спосіб малопридатний через свою нудність. А ось у класичному стилі, він дуже доречний, оскільки підкреслює строгість, як й у мінімалізмі – стриманість.

Оригінальні подушки

Однотонність можна урізноманітнити, підібравши до подушок чохли, хоч і в тон меблів, але з малюнками чи вишивкою відмінного кольору. Можна зіграти і різниці фактур матеріалів. На велюровий диван укласти подібного кольору, але шовкові чи шкіряні подушки. Це має зробити композицію цікавішою. В інших стилях ефектно виглядатимуть контрастні подушки, що привертають до себе увагу. Але все ж таки колір подушок повинен з чимось гармонувати: з кольором штор, з абажурами, люстрами, вазами та ін.

Яскраві подушки

Майже завжди, прийнятними будуть подушки у двох кольорах: у чорному та білому. Вони можуть бути просто смугастими, з абстрактним малюнком або з малюнком під шкіру зебри. Особливо добре вони виглядатимуть у сучасних інтер’єрах. Можна використовувати і подушки двох кольорів, але головне не помилитись у поєднанні. Для фіолетового дивана доречні червоні та сині подушки, а для зеленого – жовті та блакитні.

Кольорові подушки

Для багатьох інтер’єрів підійде багатобарвність. Особливо це стосується віталень у марокканському стилі. Але в цьому випадку подушки потрібні великі, а чохли дуже яскраві.

Різнокольорові подушки

І, звичайно ж, можна експериментувати, з такими чудовими елементами оздоблення, як дивані подушки, всіляко комбінувати їх, пробувати нові матеріали для чохлів, урізноманітнити кольори. Експериментувати те саме що творити. А творчість завжди чудова.

Сучасні магазини-салони постачають так звані тканини-компаньйони. При купівлі тканини на штори, можна замовити тканину для подушок, що гармонує, або контрастує з нею. Те саме і зі шпалерами. Достатньо мати з собою невеликий зразок шпалер, і в магазині консультанти підберуть по ньому потрібну тканину для подушок.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *