
Гарне оформлення вікон 2021: 100 фото
Зміст:
Таке поняття, як сучасне оформлення інтер’єру, включає не тільки масштабні або поверхневі ремонтні роботи, що стосуються облаштування того чи іншого приміщення. Вибір дизайну для віконних отворів у цьому випадку також має велике значення, адже вікно, по суті, можна назвати обличчям будь-якого приміщення, яке автоматично привертає увагу, може бути невід’ємною складовою загального інтер’єру або виступати головним акцентом. Тому грамотний підхід до розробки дизайну цієї частини приміщення дозволить перетворити кімнату та зробити її привабливішою. При цьому серед можливих способів оформлення вікон сьогодні дизайнери пропонують звернути увагу не тільки на звичні нам ідеї. Крім класичного використання штор, які, до речі, представлені в досить вражаючий асортимент, в інтер’єрі можна сміливо прикрашати вікна за допомогою різного виду жалюзі. Про те, як втілити в реальність ту чи іншу ідею оформлення, ми розповімо далі.
Оформлення вікон 2021: головні тренди на штори та жалюзі.
Дизайну штор у 2021 році приділяється чимало уваги, адже цей спосіб оформлення вікон вважається найпоширенішим і головна особливість новинок віконних полотен полягає у гармонійному поєднанні практичної та декоративної функції. Модні штори одночасно повинні доповнювати стиль інтер’єру і при цьому не виділятися на загальному тлі.
Господарям приміщень, що знаходяться на північній стороні, рекомендовано віддати перевагу видам штор, виготовлених з вуалі, фітину або кисеї, що відрізняється прозорістю, що манить, що дозволить сонячному світлу проникати всередину приміщення і створювати необхідну атмосферу легкості і легкості.
При облаштуванні вікон, що виходять на південь або у випадках, коли господарі воліють повністю ізолювати своє житло від проникнення цікавих поглядів, ідеальним рішенням стануть штори з матеріалів, що не пропускають денне світло. Виражатися подібне рішення може у використанні модного сьогодні блекауту або щільних сумішей.
Не менш оригінальним і супермодним рішенням у 2021 році вважається прикраса вікон шторами із щільного льону, з чітко вираженою природною фактурою, без яскравого забарвлення, орнаментів та зайвої обробки або застосування полотен з м’якого шовку дюпіоні.
Якщо ж перевага надається більш барвистим і вишуканим комбінаціям, то в цьому випадку слід придивитися до виробів зі спокійним геометричним орнаментом, варіантів з дрібними елементами ботанічного принта або штор з квітами, без доповнень у вигляді хитромудрих і складних візерунків.
Що стосується жалюзі, то в залежності від способу розташування планок, подібні вироби можуть бути горизонтальними або вертикальними, мати різну ширину пластин і виготовлятися з різних матеріалів.
Штори в оформленні вікон: види виробів
Як ми вже говорили, сучасні штори мають безліч різновидів, що відрізняються між собою не лише зовнішнім виглядом, а й конфігурацією та способами кріплення. Жалюзі в цьому випадку також відносяться до цього числа, але виділяються окремою групою і не менш приємно вражають своєю різноманітністю.
Класичні штори
Віконні штори подібного плану вважаються найпоширенішими та використовуються для оформлення інтер’єру кімнат у багатьох стилях. У більшості прикладів це асиметричні, прямокутні полотна, довжиною в підлогу, з рівними складками, які закривають всю площу віконного отвору. За бажанням класичні штори можуть прикрашатися фестонами, бахромою або прихватами.
Рулонні штори
Подібні конструкції на вікнах являють собою пряме полотно зі спеціальним обтяжувачем у нижній частині, пружинним, ланцюжковим або автоматизованим механізмом. У складеному вигляді такі моделі мають вигляд рулону і не займають багато місця. За будовою рулонні штори поділяються на касетні та відкриті, випускаються у різному кольорі та можуть доповнюватись різноманітними візерунками.
Римські штори
Моделі такого характеру, зовні трохи схожі на попередню пропозицію, але мають низку відмінностей. Полотно в римських шторах розділене на кілька секцій за допомогою вертикально розташованих смуг із твердого матеріалу, тому класичні вироби складені складаються зі складочок. У каскадних римських шторах такі складочки є навіть на відкритих полотнах. Подібний вигляд штор може складатися з двох частин і з легкістю дозволяє регулювати насиченість світла, що надходить у приміщення.
Японські штори
На батьківщині, у Японії, такі штори часто називають ширмами і використовують із гармонійного поділу приміщень на функціональні зони. А зовні подібні конструкції за більшим рахунком є вертикальними, прямими панелями, обтягнутими тканиною. У нижній частині такі моделі штор оснащені спеціальними обтяжувачами, які дозволяють полотну завжди перебувати в ідеально рівному, натягнутому стані.
Штори у французькому стилі
Сучасні штори, виконані у французькому стилі, як правило, оснащені роторно-ланцюжковим механізмом, який дозволяє регулювати довжину полотен, і в більшості прикладів прикрашені різними рюшами, мереживом та драпіруванням.
Австрійські штори
До певної міри, моделі австрійських штор, мають деяку подібність із французькими фіранками. Різниця в цьому випадку полягає в тому, що складочки на таких виробах з’являються лише при складанні полотен.
Італійські фіранки
Такі штори по праву відносяться до вигляду класичних і чудово підходять для оформлення віконних отворів. Однак, якщо класичні вироби дозволяють при необхідності повністю відкрити вікно, то в подібному прикладі полотна мають надійну фіксацію. Регулювання попадання денного світла в приміщення з таким віконним оздобленням відбувається за допомогою спеціальних підхватів або шнурів, що розташовані в нижній частині кожного полотна.
Кисею або штори-нитки
Вироби з такою оригінальною назвою мають такий же незвичайний вигляд і складаються, як правило, з ниток, що відрізняються за фактурою, переплетених між собою. Особливо шикарно виглядають штори-нитки, в яких додатково використовуються стеклярус або намистини.
Оформлення віконних отворів за допомогою жалюзі
Спосіб оформлення вікон за допомогою жалюзі вважається не менш оригінальною ідеєю. Головними перевагами використання подібних конструкцій є простота в експлуатації, практичність виробів, зручне регулювання інтенсивності влучення світла, а також цілком доступна вартість та широкий асортимент.
Виготовляються жалюзі з металу, пластику, дерева, бамбука та різної тканини, а залежно від напрямку розташування планок можуть бути вертикальними або горизонтальними, як ми вже згадували вище у матеріалі. І найцікавіше – такий спосіб оформлення може використовуватися як самостійний вид дизайну віконних отворів, а може поєднуватись із звичайними фіранками. При цьому довжина виробу може з точністю повторювати параметри стекол або майже діставати до підлоги.
Як ви змогли переконатися, способів оформлення віконних отворів безліч. І сьогодні ми розглянули лише деякі з можливих варіантів. Сподіваємося, що запропонований матеріал стане своєрідним гідом у світі дизайну і в майбутньому наші читачі зможуть легко втілювати в реальність свої власні ідеї.

