Габаритні розміри кухонної стільниці - що потрібно знати перед покупкою
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Габаритні розміри кухонної стільниці — що потрібно знати перед покупкоюГабарити кухонної робочої поверхні потрібно визначати на етапі проектування. Це допоможе скласти грамотне креслення, а також точно розрахувати, скільки матеріалу буде задіяно при виготовленні гарнітура на кухні.

Як матеріал впливає розміри

Перше, від чого залежить розмір стільниці на кухні – це матеріал, що використовується. Кожен із можливих типів має свої стандартні габарити, виходячи з яких і визначають мінімальні чи максимальні розміри стільниці. Найбільш поширеними варіантами вважаються:

 1. Ламіноване ДСП (ЛДСП) – це чи не найпоширеніший матеріал для робочої поверхні, стандартна довжина якого – 3500 мм, а розмір по глибині – 60 см. Звичайно, таку стільницю можна й урізати, а ось наростити безшовно не вдасться.
 2. Робочі поверхні кухні можуть виготовлятися з ЛДСП методом постформування (постформінг). При механічних впливах вони дряпаються та деформуються.
  Стільниця постформінг - матеріали Ці вироби не можуть бути безшовними, які торці завжди закриваються торцювальними планками. А серед переваг таких стільниць – можливість легкої обробки та підрізування, оскільки в їх основі – ДСП-плита, відносна дешевизна та великий вибір із якісних поверхневих декорів. Товщина стільниці цього типу може бути 28 або 38 мм. У першому випадку максимальна довжина виробу становитиме 3050 мм, а у другому – 4100 мм. А ширина робочої поверхні за будь-якої товщини буде однакова – 600 мм.

Розміри стільниці постформінг

 1. Стандартний розмір листа кухонної стільниці з масиву дерева – товщиною 40 мм, шириною від 100 до 600 мм, завдовжки від 100 до 3000 мм. Хоча сьогодні деякі виробники можуть виготовити дерев’яну поверхню будь-якої довжини та нестандартної глибини та товщини, вартість таких варіантів розраховується індивідуально. В Ікеї популярні стільниці з масиву продаються у двох варіантах: 1260х606 мм та 2460х606 мм.

Габарити стільниці із масиву дерева.

 1. Вироби зі штучного каменю. Вони можуть виконуватися без стиків – навіть у кутовій робочій поверхні шви заповнюються клеєм, а потім шліфуються, у результаті стають зовсім непомітними. Крім того, цей матеріал практично не схильний до дряпання. У той же час штучний камінь погано піддається ручній обробці, та й коштує не дешево. Можна замовити виріб будь-яких габаритів у виробника, але стандартна ширина стільниці в даному випадку становитиме 600 мм, довжина – 2,4 м.

Розміри стільниці зі штучного каменю

 1. Натуральний камінь має стандартні розміри поверхонь – ширина не більше 600 мм, довжина – 750, 800 або 2400 мм.

Габарити стільниці з натурального каменю

Вам доведеться замовляти виготовлення стільниць, якщо планується встановлення кам’яних плит на кутовий або П-подібний гарнітур. Крім того, для монтажу такої робочої поверхні будуть потрібні професіонали, оскільки вона важка і складна в обробці.

Як правильно вибрати габарити

Стандартні розміри кухні утворилися виходячи з типових планувань кімнати з певними габаритами. Однак сьогодні можуть змінюватись буквально всі значення – це і висота стільниці від підлоги, і її довжина, і глибина. Вибираються ці параметри в залежності від таких факторів:

 • Властивості обраного матеріалу та особливості його кріплення;
 • Необхідна вам місткість кухонного простору — довжина, глибина, висота стільниці;
 • Ергономічність та зручність у використанні;
 • Естетичність – розмір поверхні та її висота від підлоги повинні відповідати загальним параметрам кухні.

Особливо важливими є фізіологічні параметри домочадців, тих, які активно користуватимуться кухнею. Так, висота розташування підлоги безпосередньо залежить від зростання людей.

Висота стільниці від підлоги та рекомендована глибина

При виборі габаритів стільниці на кухні враховується і функціональна організація простору – наприклад, для великої сім’ї підійде більш довгий та широкий (а отже, і більш місткий) варіант.

Зрозуміло, що стандартизовані кухонні гарнітури загалом і стільниці зокрема будуть дешевшими, ніж ті, які виготовляють на замовлення. А тому, ретельно складайте проект ще до покупки – можливо, і серед уже готових варіантів можна підібрати вдале рішення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:16 Середня оцінка: 4,44 із 5)
Габаритні розміри кухонної стільниці - що потрібно знати перед покупкою Завантаження…

https://www.youtube.com/watch?v=gzhINes-FVQ

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.