Фреска на стіну - 90 фото, ідеї декору та дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Фреска на стіну — 90 фото, ідеї декору та дизайну

Фреска на стіну (90 фото): ідеї декору

Фреска визнана однією з найпопулярніших технік розпису сучасних інтер’єрів, хоч і має багатовікову історію. Це відмінне рішення, яке дозволить надати приміщенню елегантності, шарму, своєрідного настрою та затишку. Технологією малювання по свіжому вапняному ґрунту розписували стіни ще в Стародавній Греції та Візантії, і до цього дня вона не втрачає актуальності. У нашій статті ми розповімо про те, як створюються сучасні фрески, які зображення стають найбільш популярними в різних інтер’єрах.

Техніки виконання

На відміну від колишніх часів, сьогоднішні технології пропонують великий вибір фресок, створених у різний спосіб. Крім ручної роботи, картини наносяться цифровими принтерами та іншим спеціальним обладнанням. Різноманітні та основи для нанесення. Звичайно, вибір матеріалу і техніки виконання безпосередньо впливає на вартість фрески, тому можна прикрасити свій будинок як дорогим, так і більш доступним твором.

Фреска на еластичній штукатурці

Розпис фресок на стіні штукатуркою є прародителькою всіх сучасних технологій. Ця техніка відома ще з давніх часів і не втрачає актуальності до сьогодні. Суть її у тому, що у поверхню стіни наноситься волога штукатурка, де формується малюнок. Оскільки матеріал сохне дуже швидко, всі роботи зі створення шедевра необхідно проводити швидкими темпами. Картина розписується фарбами, які поглинаються досить глибоко. При цьому зображення має стильну матову поверхню без відблисків і може зберігати свою первозданність століттями. Даний спосіб створення фрески вигідно приховує будь-які недоліки стін та чудово виглядає з будь-якої точки кімнати.

Фреска на стіну на еластичній штукатурці
Фреска на стіну на еластичній штукатурці

Фреска на полотні

Настінна фреска, виконана на полотні – добуток ручної роботи, який коштує зовсім не дешево. Технологія полягає у нанесенні на полотно спеціального складу, на якому натуральними пігментами формується зображення. Справжні майстри здатні зробити з картини справжній твір, штучно постаріти, завдаючи тріщин і шорсткості. Залежно від розмірів картини продаються у вигляді рулонів або в підрамниках, монтуються до стіни за допомогою клею. Недоліком фрески на полотні є знижена вологостійкість, тому її не вдасться помити. Щоб картина надовго зберігала свою первісну свіжість, її часто покривають воском.

Фреска на стіні на полотні
Фреска на стіні на полотні

Настінні фрески на флізеліні

Такі фрески можна назвати найбільш економним варіантом для великих площ. За зовнішніми характеристиками вони не поступаються картинам, створеним на полотні, проте вартість їх набагато менша. Велика фреска складається з окремих полотен, куди наносяться зображення спеціальним принтером. Фрагменти кріпляться до стінової чи стельової поверхні клеєм, призначеним для подібного типу шпалер, при цьому зберігається цілісність картини, оскільки шви зовсім невидні.

Настінні фрески на флізеліні
Настінні фрески на флізеліні

Фреска на полотні, що самоклеїться

Фреска на самоклеючій основі має велику схожість з текстурними шпалерами. Роль вапняного грунту у разі виконує паста з урахуванням річкового піску, яку наноситься картина цифровим методом. Готове полотно приклеюється до стіни і має бездоганний вигляд лише в тому випадку, якщо поверхня є абсолютно рівною. Фреска на самоклейці досить тонка, тому якщо на поверхні стіни або стелі є горбики та нерівності, то вони обов’язково проступлять, і картина втратить свою привабливість. Така техніка доречна в сучасних інтер’єрах, оскільки штучно зістарити її неможливо.

Фреска на стіну на полотні, що самоклеїться.
Фреска на стіну на полотні, що самоклеїться.

Фреска на твердій основі

Фреска може бути виконана на жорсткій основі. За зовнішніми даними вона мало не поступається полотновим творам, проте важить набагато більше. Подібні картини виконуються, як правило, у невеликому форматі.

Фреска на стіні на жорсткій основі
Фреска на стіні на жорсткій основі

Кракелюр

Фрески, виконані із застосуванням техніки кракелюр, чудово підійдуть до інтер’єрів, оформлених під старовину. Твори виконуються із застосуванням декоративної штукатурки, до складу якої входить мармурова крихта. Завдяки цьому компоненту на закінченій картині утворюється імітація дрібних тріщин, що досить стильно виглядає у старовинних інтер’єрах.

Фреска на стіну - Кракелюр
Фреска на стіну - Кракелюр

Стилі фресок

Фреска є досить значущим елементом інтер’єру, який не тільки підкреслює, але іноді формує стиль приміщення. Так, класичний напрямок в інтер’єрі вдало підкреслять фрески на стелі та стінах, виконані на полотні, кракелюровій основі, еластичній штукатурці. Це можуть бути репродукції світових шедеврів, натюрморти, витончені зображення кольорів, що обрамлені білими або золотими рамками.

У сучасних інтер’єрах (лофт, модерн, хай-тек) доречні цифрові фрески на стінах як абстракції, архітектурні елементи, міські пейзажі, геометричні ансамблі з переходами кольорів.

Нотки сходу найкраще підкреслять традиційні пишні орнаменти, що надають витонченості та смаку, а також зображення сценок з флорою та фауною. Прованс, з його духом милого французького села, доповнять холстові фрески на стінах, що зображують усі принади заміських околиць — суничні луки, лавандові поля, трави. Зображення старовинних вуличок навіяють дух романтизму.

Фреска на стіну - Стилі фресок
Фреска на стіну - Стилі фресок

Сюжети для фресок на стіну

Тематика фрески на стіні відіграє важливу роль в оформленні інтер’єру. Якщо спочатку картини були зображеннями античних героїв, сценки з Біблії, історичні панорами, то на сьогоднішній день вибір сюжетів значно різноманітніший. Серед найпоширеніших можна виділити такі:

Краєвиди – можна сміливо назвати найбільш популярними зображеннями, оскільки картини природи чудово вписуються у будь-який стиль інтер’єру. Для зон відпочинку, як правило, вибирають картинки, що зображують поля та водоймища, оскільки вони сприяють релаксації. Пейзажну настінну фреску можна піднести як подарунок;

Натюрморти – гарний варіант для кухонь, віталень чи суміщених планувань. Для інтер’єрів, оформлених з елементами розкоші, можна придбати фреску-натюрморт, на якій зображені предмети старовинного посуду, наприклад, глеки, чаші, кубки та інше;

Портрети зустрічаються рідше, проте здатні внести в інтер’єр певне натхнення, якщо встановити фреску-портрет, наприклад, імператора в робочому кабінеті. Для вітальні можна підібрати простіший формат, де відображена весела компанія. В цілому, набуваючи такої фрески, необхідно звертати особливу увагу на емоційний стан людини, зображеної на портреті;

Абстракції характерні для інтер’єрів, оформлених у сучасних стилях. Тут відсутній сюжет, основне значення приділяється кольору, тому важливо, щоб він не викликав неприємних емоцій. Сині, зелені тони сприяють зняттю емоційної напруги, а червоний може спровокувати агресію. Найчастіше фрески-абстракції на стіні виступають акцентним елементом;

Орнаменти – здатні чудово прикрашати кімнату, не привертаючи до себе надмірної уваги. Вигадливі візерунки притаманні інтер’єрам, оформленим в етнічних напрямках, а також у строгих стилях.

Сюжети для фресок на стіну
Сюжети для фресок на стіну
Сюжети для фресок на стіну

Ідеї ​​для різних кімнат

Вибір зображення на фресці залежить від загального стилю інтер’єру та смаку власника квартири. Все ж таки, щоб картина гармонійно вписувалася в інтер’єр, варто дослухатися деяких рекомендацій дизайнерів.

Фреска в інтер’єрі вітальні

У кімнаті, призначеної поєднувати в тісному колі близьких і друзів, нерідко можна зустріти фрески на стінах із зображеннями природи, які завжди чудово сприймаються свідомістю. Однак існує багато інших варіантів, вибір яких залежить від стилю інтер’єру. Тут цілком можуть бути доречні зображення красивих архітектурних будівель, міських площ і цілих панорам, сюжетні композиції, що передають дух певної епохи, або ж найнесподіваніші абстракції в сучасному дусі.

Фреска на стіні в інтер'єрі вітальні
Фреска на стіні в інтер'єрі вітальні

Фреска в інтер’єрі спальні

У спальні має панувати обстановка умиротворення, тому не варто розглядати варіанти з портретами чи зображеннями мегаполісів. Краще зупинити вибір на пейзажних фресках на стінах, класичних сюжетах з античної історії.

Фреска на стіні в інтер'єр спальні
Фреска на стіні в інтер'єр спальні

Фреска в інтер’єрі кухні

Для кухонного простору чудово підійдуть зображення міських та заміських пейзажів, складні орнаменти, незвичайні тематичні принти. Особливо доречно тут виглядатиме картина-натюрморт, що пробуджує апетит. Якщо обідня зона розташована вздовж глухої стіни, можна розмістити тут фреску, що зображує вид із вікна на навколишню природу. Такий варіант сприятиме максимальному розслабленню.

Фреска на стіні в інтер'єрі кухні
Фреска на стіні в інтер'єрі кухні

Фреска в інтер’єрі дитячої кімнати

Фреску в кімнату дитини необхідно вибирати, виходячи з її віку та статі. Маленьким дітлахам, безперечно, сподобаються зображення казкових героїв. Дівчаткам, напевно, сподобаються казкові королівства з принцесами, а хлопчаки будуть у захваті від теми морських подорожей. Підлітків більше зацікавлять зображення міських вулиць, мегаполісів чи абстракцій.

Фреска на стіну в інтер'єрі дитячої кімнати
Фреска на стіну в інтер'єрі дитячої кімнати

Фреска в інтер’єрі передпокої

У невеликому приміщенні передпокою краще розташувати фреску на стіні у світлих тонах. Це може бути красивий краєвид з перспективою, що викликає приємні емоції та розширює візуально простір, зображення старовинних вуличок та міст.

Фреска на стіну в інтер'єрі передпокою
Фреска на стіну в інтер'єрі передпокою

Фрески на стіну.

У фотогалереї ми зібрали різноманітні приклади розміщення настінних фресок в інтер’єрах кімнат. Сподіваємося, вони допоможуть і Вам обрати найбільш вдалий варіант для декорування власного житла. Приємного перегляду!

Фрески на стіну.
Фрески на стіну - фото
Фрески на стіну - фото
Фрески на стіну.
Фрески на стіну - фото
Фрески на стіну - фото
Фрески на стіну.
Фрески на стіну - фото
Фрески на стіну - фото
Фрески на стіну.
Фрески на стіну.
Фрески на стіну.
Фрески на стіну - фото
Фрески на стіну.
Фрески на стіну - фото
Фрески на стіну - фото
Фрески на стіну.
Фрески на стіну - фото
Фрески на стіну.
Фрески на стіну.
Фрески на стіну - фото
Фрески на стіну.
Фрески на стіну.
Фрески на стіну.
Фрески на стіну.
Фрески на стіну - фото
Фрески на стіну.
Фрески на стіну - фото

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *