фото, відео, схеми та креслення
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

фото, відео, схеми та креслення

Вбудована шафа-купе своїми руками

При організації житлового простору важливо продумати питання розміщення місць для зберігання. Особливо це стосується малогабаритних приміщень, власники яких не можуть дозволити собі змусити кімнату громіздкими комодами чи безмежною кількістю полиць. Більше того, сучасні меблі коштують недешево. Сьогодні ми розповімо про те, як зробити вбудовану шафу-купе своїми руками, тим самим вирішивши всі ці проблеми одним махом!

Переваги вбудованої шафи-купе

Шафи-купе – місце для зберігання із системою розсувних дверей. Ця, здавалося б, невелика особливість робить його функціональним, містким, зручним та компактним для невеликих приміщень.

Справа в тому, що розсувні двері економлять дорогоцінний простір, який зазвичай займають відкриті перегородки. Вони також надають зручний доступ до речей, дозволяють розмістити всередині полиці, вішалки, ящики, які комбінуються у комфортній послідовності, без страху порушити естетику.

Крім практичних властивостей, шафи-купе — це стильний елемент інтер’єру, який, за бажання, може стати яскравим акцентом завдяки дизайнерським рішенням, так і «злитися» з обробкою стін.

Існує кілька видів шаф-купе, залежно від розміщення. Серед них вбудовані мають низку переваг. По-перше, завдяки розташуванню в ніші вони практично не займають місця. По-друге, вони дозволяють створити цілісну композицію в інтер’єрі без порушення принципу практичності. По-третє, їх досить просто виготовити самостійно, адже як опорні перегородки виступають стіни.

Створюючи шафу-купе своїми руками, ви не тільки заощадите кошти і час, але і сконструюєте меблі, які ідеально підійдуть саме для ваших умов, підлаштовуючись під особливості стін, а також розміри ніші.

Як зробити вбудовану шафу-купе своїми руками
Як зробити вбудовану шафу-купе своїми руками

Розробка схеми шафи-купе

Жодна ідея не може бути реалізована без ретельно продуманого плану. Перш ніж приступити до складання шафи-купе, необхідно визначитися, яких розмірів він буде, що включає і як виглядає.

Виміри

Розміри майбутньої конструкції багато в чому залежать від висоти стель і площі самої ніші, в якій розташовуватиметься шафа. Вона має бути прямокутною, з прорізом близько 70 см — приблизно таку глибину мають полиці, адже за більшого показника буде складно дістати речі. Але ці деталі повинні бути вже на 10 см, з урахуванням розсувних дверей.

Ідеально, коли шафа купе монтується по висоті стель. Це зручно, тому що не доведеться турбуватися про скупчення пилу нагорі, а також дозволяє вмістити максимальну кількість речей за мінімальних витрат площі.

З огляду на загальні виміри конструкції необхідно визначитися з дверима. Ширина кожної перегородки не повинна бути більше 600 мм, інакше важкий елемент сильно тиснутиме на ролики і може статися перекіс.

Перехльост повинен становити приблизно 60 мм, за більш високих показників доступ до речей у шафі ускладнюватиметься.

Вбудована шафа-купе своїми руками - заміри
Вбудована шафа-купе своїми руками - заміри
Вбудована шафа-купе своїми руками - заміри

Наповнення

При проектуванні «начинки» шафи-купе орієнтуйтесь на свої потреби: кількість речей та їх власників, а також різноманітність. У сучасних комодах передбачені компоненти різного виду предметів: від постільної білизни до непотрібної електроніки. Для зручності створіть креслення, скуштувавши кілька варіантів.

Наповнення шафи-купе можна розподілити за простим принципом: верхній одяг убік, важливі дрібні предмети ближче, цінні в ящики, а сухий одяг вище. Наприклад, волога від пальта може перейти на інші речі, тому краще розташувати вішалки ближче до краю конструкції.

Постільна білизна не можна зберігати внизу — бруд від підлоги піднімається приблизно на 40 см, навіть у закритому просторі. Нижній відділ потрібно заповнити ящиками чи сітками для взуття. Прикиньте приблизно кількість речей у шафі заздалегідь, щоб спланувати розміри відсіків.

Вбудована шафа-купе своїми руками – наповнення
Вбудована шафа-купе своїми руками – наповнення
Вбудована шафа-купе своїми руками – наповнення
Вбудована шафа-купе своїми руками

Дизайн

Розробка зовнішнього вигляду шафи-купе – для багатьох найцікавіший та творчий етап. Тут слід враховувати, що йдеться про дизайн дверних фасадів, оскільки краси внутрішньої частини не видно.

Орієнтуйтесь на стилістику приміщення. Наприклад, класика любить шляхетні візерунки та різьблення, а ось сучасний стиль віддає перевагу лаконічним лініям та нестандартним рішенням. При мінімалізмі можна використовувати мотиви стін, приховуючи меблі з поля зору, а при лофті не боятися експериментів.

Принадність вбудованої шафи-купе в тому, що вона може бути непомітним або яскравим елементом інтер’єру. Оригінально виглядають фасади з цілими мистецькими композиціями. Але якщо кімната не має великої площі, дзеркальна поверхня допоможе візуально розширити простір.

Вбудована шафа-купе своїми руками.
Вбудована шафа-купе своїми руками.
Вбудована шафа-купе своїми руками.
Вбудована шафа-купе своїми руками.

Підготовка: матеріали та деталі

Не останню роль при створенні вбудованої шафи-купе своїми руками грають матеріали. Від них залежить довговічність, міцність та зовнішні властивості меблів.

Дерево, хоч і вважається чудовою основою для класичного інтер’єру чи провансу, але для внутрішнього наповнення розсувної шафи не підійде. Справа в тому, що в ніші буде вищий рівень вологості, який негативно впливає на натуральні матеріали. Але якщо такий варіант незамінний із низки причин, необхідно додатково обробити основу спеціальними засобами.

Ідеальний вибір — МДФ або ДВП. Ці види мають всі позитивні властивості деревини, при цьому більш стійкі до впливів навколишнього середовища. Вони зручні в роботі — легко пиляються, монтуються, дозволяють заощадити не лише кошти, а й сили. Невелика порада: рекомендується придбати ДВП середньої чи високої щільності, оскільки низька – надто нестійка.

А ось від гіпсокартону краще відмовитися — це непрактичний, важкий і тендітний матеріал, який точно не підійде для полиць.

Далі слід визначити, які деталі вам знадобляться під час збирання. Зазначимо, деякі елементи можна придбати у готовому вигляді: це стосується полиць або розсувних дверей. Можна звернутися до майстра, який виготовить їх за всіма правилами, а самостійно зайнятися тільки монтажем шафи. Але інші компоненти доведеться придбати у будь-якому разі – вони незамінні.

До таких предметів належать: роликові механізми для дверей та рейки для висувних ящиків, гвинти, монтажні штифти, опорні елементи, штанги для вішалок. Цей список може поповнюватись в залежності від ваших цілей.

Вбудована шафа-купе своїми руками - матеріали та деталі
Вбудована шафа-купе своїми руками - матеріали та деталі
Вбудована шафа-купе своїми руками - матеріали та деталі

Складання шафи-купе

Після ретельної розробки схеми шафи-купе та підготовки настав час перейти до найвідповідальнішого моменту — монтажу всіх деталей.

Ніша

Безперечно, отвір, в який встановлюється корпус шафи, необхідно попередньо підготувати до цього. Щоб стіни не припадали пилом, деякі воліють перекривати його пластом фанери або навіть обклеювати шпалерами. Але є й економніший варіант.

Для початку знімається старе покриття за допомогою гелевої змивки. Вона абсолютно безпечна для здоров’я. Після цього необхідно просочити поверхню водно-полімерним розчином ПВА. Цей процес займе кілька днів, тому що повторити процедуру рекомендується кілька разів, почекавши добу. Потім покриваємо перегородки акриловою емаллю. Готово – десятирічний захист гарантований.

Вбудована шафа-купе своїми руками - оздоблення ніші
Вбудована шафа-купе своїми руками - оздоблення ніші

Полиці

Час заповнити нішу місцями для зберігання. Зазначимо, що для вбудованої шафи варіанти кріплення полиць як у корпусних меблях будуть малоефективними, тому що зовні до боковин дістатися неможливо. Самостійно сконструювати спеціальний каркас складно, а ось застосування систем підвіски, що регулюється, здатне врятувати ситуацію.

Ще одне зручне рішення – кріплення сховищ на відрізки плінтуса, які підтримують полиці знизу. Загалом, визначившись із способом, монтаж внутрішніх складових шафи-купе не викликає проблем.

Вбудована шафа-купе своїми руками - кріплення полиць
Вбудована шафа-купе своїми руками - кріплення полиць
Вбудована шафа-купе своїми руками - кріплення полиць

Розсувні двері

Установка головної особливості шаф-купе – розсувних дверей – є найскладнішим етапом роботи. Вам належить встановити рольовий механізм таким чином, щоб він чудово справлявся зі своїми функціями, забезпечував легке ковзання, чітку фіксацію, а також не видавав сторонніх звуків.

Необхідно визначитися із вибором підвісу. Існує три види: нижня рейка, верхня та монорейка.

У першому випадку опорою служить нижня частина механізму, а верхня запобігає випаданню. Це найпоширеніший і найнадійніший вид. Монтаж здійснюється наступним чином: верхні та нижні рейки встановлюються в паж, піднімаються та регулюються до упору.

У другому випадку навпаки – опора йде на верхню частину. Таким чином, механізм не так сильно припадає пилом, не видає сторонні звуки. Але при неакуратному поводженні деталі можна легко пошкодити.

Третій варіант – це каретка з двома парами роликів. При цьому підвіс кожної стулки переміщається до іншої напрямної.

У підвіси встановлюються двері, перевіряються на працездатність — і все, вбудована шафа-купе готова!

Вбудована шафа-купе власноруч - монтаж дверей
Вбудована шафа-купе власноруч - монтаж дверей
Вбудована шафа-купе власноруч - монтаж дверей
Вбудована шафа-купе власноруч - монтаж дверей

Відео: Вбудована шафа-купе своїми руками

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.