фото, особливості догляду, види та сорти
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

фото, особливості догляду, види та сорти


Яскрава та різноманітна троянда флорибунда була виведена на початку 20-го століття. Вона не одразу завоювала серця квітникарів. За деякими даними, цей сорт був виведений шляхом схрещування чайної троянди з поліантовим різновидом квітки.

Рожева пишність троянди флорибунда

Приголомшливі рожеві кущі

Назва рослини дослівно перекладається як «рясноквітуча», що найкраще описує зовнішній вигляд самої квітки. Етап цвітіння рослини майже припиняється. Крім того, в цей період від нього виходить приголомшливий аромат.

Поєднання двох відтінків в одній троянді

Бордюр із троянди флорибунда

Суцвіття характеризуються різноманіттям. Вони можуть бути махровими, напівмахровими чи простими. Сортів у рослини також дуже багато. Кожен із них характеризується своїм кольором, розміром та іншими особливостями.

Помаранчеві троянди флорибунда

Красиві відтінки троянд

Привабливо така рослина виглядатиме вздовж доріжок саду як на тлі зеленого газону, так і по сусідству з іншими яскравими квітами. Кущі можна використовувати для створення бордюрів або невеликих огорож. Багато шанувальників цього виду містять троянди як кімнатні рослини.

Рожеві кущі пишноквітучої троянди

Ніжно-рожеві квіти троянд

Специфічні особливості рослини

При схрещуванні отримана в результаті квітка, на думку багатьох садівників, реалізувала більшість кращих характеристик своїх предків. Рослина здатна добре протистояти грибку, легко переносить мороз, безперервно цвіте і справляє приголомшливий декоративний ефект.

Біло-жовтогарячі троянди

Помаранчеві троянди флорибунда

Такі зовнішні якості забезпечені тією особливістю, що одиничне цвітіння рослині майже властиве. На кущах суцвіття найчастіше збираються у букети із великих яскравих квіток.

Яскравий відтінок троянди флорибунда

Помаранчевий відтінок на квітках троянд

Кожна квітка окремо може досягати до 7 см у діаметрі. Є такі різновиди, які досягають до 10 см. Тонкий аромат рослини з’явився в процесі гібридизації і став його характерною рисою.

Яскраві квіти троянди флорибунда

Широкий асортимент розмірів кущів дозволяє використовувати рослину для оформлення ландшафтного дизайну. Цей факт робить роботу дизайнерів щодо створення неповторних садів набагато простіше.

Різні відтінки троянд на одній клумбі

Троянда флорибунда серед пишної зелені

Найменші карликові сорти можуть мати висоту до 30 см. При цьому високі різновиди можуть досягти 1 м заввишки.

Строкатий квітковий бордюр

Строкате цвітіння троянд

Різноманітність сучасних сортів троянди флорибунду

Величезна різноманітність сортів цієї троянди зробили її частою гостею в садах та на клумбах квітникарів. Зазвичай вибір зводиться до сорту, в якому поєднуються зовнішні якості з невибагливістю.

Ніжно-рожеві троянди

Ніжна квітка троянди

До списку найпопулярніших входять:

  • Ліллі Марлен;
  • Гелаксі;
  • Нікколо Поганіні;
  • Жоржетт;
  • Діадем;
  • Ніколь;
  • Самба;
  • Шокінг Блю;
  • Беніта та інші.

Яскрава жовта троянда

Поєднання кольорів в одній квітці

Ліллі Марлен (Lilli Marleen) характеризується яскраво-червоним цвітінням круглої форми. Квіти зазвичай досягають середнього розміру. Можна сказати, що цей сорт приносить своєму власнику найменшу кількість клопоту. Висота цього сорту сягає 75 см.

Троянда флорибунда в груповій композиції

Приголомшливе забарвлення троянди

Сорт Гелаксі (Galaxy) має незвичайну властивість — він здатний протягом усього цвітіння змінювати забарвлення в широкому спектрі. Максимальна висота кущів не перевищує 80 см. Рослина цього сорту росте розлогисто і має велике листя. Гелаксі здатний самостійно ефективно протистояти великій кількості хвороб.

Пастельні тони розифлорібунду

Кроваво-червоні троянди флорибунда

Звання «ідеальної троянди» удостоєний сорт Нікколо Паганіні (Niccolo Paganini). Великі суцвіття можуть складатися з 12 квіток соковитого червоного кольору. Пелюстки мають ніжну оксамитову поверхню. Висота такого куща досягає 80 см, при цьому кущ досить компактний із щільним листям. Такий сорт так само, як і попередній, демонструє приголомшливу стійкість у боротьбі із хворобами.

Яскраві червоні суцвіття троянд

Ніжні рожеві пелюстки

Сорт Жоржетт (Georgette) відноситься до високих кущів і досягає 1 м заввишки. Виглядає він розлогим і прикрашений яскраво-рожевими квітами. Усередині кожної квітки можна побачити жовту серцевину.

Строкате поєднання відтінків на пелюстках троянди

Ніжна біла троянда

На останніх етапах цвітіння пелюстки можуть набути блідого фіолетового відтінку. Сорт відзначають, як рясно квітучий і витривалий серед аналогічних. Такий сорт добре виглядає в групових посадках, хоча і як штамбова культура теж дуже непоганий.

Біла троянда, що розкривається

Біла квітка троянди флорибунда

Ніжна рожева квітка сорту Діадем має приємний тонкий аромат. Витончені квіти у кількості 7-10 штук складають чудові букети, здатні прикрасити будь-який садок. Найбільші представники цього сорту досягають 90 см заввишки. Вони добре виглядають на передньому плані у групових посадках.

Пишний рожевий кущ

Рожева куляста квітка

Кожен із видів у різні періоди часу були відзначені нагородами на різноманітних спеціалізованих виставках.

Білі суцвіття троянди флорибунда

Безліч пелюсток на квітці троянди

Особливості посадки троянди флорибунда

Посадка цього виду троянд відбувається як зазвичай навесні та восени. Найкращим для цього місцем буде сонячна частина саду, де спостерігається найбільша захищеність від вітру.

Свіжі квіти на кущах троянд

Червона квітка троянди, що розкрилася

У важкий і глинистий ґрунт перед посадкою необхідно додати компост та пісок. У ґрунт зі значним вмістом піску достатньо внести перегній та трохи глини.

Кольорові переливи на пелюстках троянд

Для посадки куща підійдуть ямки діаметром 40 см і з такою ж глибиною. У неї заливають воду і додають гірку землі та перегною.

Великі квіти троянд

Для того, щоб посадка з найбільшою ймовірністю увінчалася успіхом, необхідно на 30 хв. Помістити коріння саджанця в живильну рідину.

Пишний букет троянд

Біло-рожеві пелюстки троянди

Місце щеплення має бути на 2 см вище за рівень землі. При цьому коріння акуратно присипають землею і мульчують торфом та перегноєм.

Рожеве цвітіння троянди флорибунда

річний помаранчевий колір троянд флорибунда

Стандартний догляд за трояндою цього виду

Загалом доглядати за кущами троянди флорибунда нескладно. Взимку рослина здатна протистояти морозам, в інший час – шкідникам та хворобам.

Троянда флорибунда в рожевому кольорі

Бузкові троянди

Регулярне розпушування та мульчування забезпечить доступ до коріння куща всіх необхідних корисних речовин у достатній кількості.

Бузковий відтінок пелюсток троянд

Бузкові троянди флорибунда

Важливим етапом у процесі догляду за трояндою є обрізання. Проводити цю процедуру потрібно двічі на сезон навесні та влітку. Особливу увагу процедурі варто приділити навесні.

Кущі бузкових троянд

Яскраво-червоний бордюр з троянд

У цей час рослині надається необхідна форма, а пагони обрізаються відразу на 15 см. Це робиться після зимівлі або посадки кущів.

Пишне цвітіння червоних троянд

Обрізання літнього періоду покликане продовжити період цвітіння. Обрізка восени виключається, оскільки це може завдати непоправної шкоди рослині перед зимівлею. Ті рослини, які погано розвиваються, слід обрізати сильніше за інших.

Букет з трояндових троянд

Квітка троянди флорибунда в листі.

Перед тим, як укрити кущі троянд на зиму, потрібно видалити бутони, що не розкрилися, пагони, сухі квітки і листя. Також потрібно обприскати рослину бордоським складом. Сміття, що вийшло в результаті, потрібно спалити.

Помаранчево-жовті квітки троянд

Помаранчевий і жовтий кольори на пелюстках троянд

Щоб допомогти рослині перезимувати, потрібно засипати основу кущів землею та торфом на рівень до 25 см. Можна також для обробки використовувати мідний купорос.

Поєднання жовтої та помаранчевої в одній квітці

Ніжні відтінки на кущі троянд

Полив дуже важливий для будь-якої рослини. Кожен рожевий кущ потребує води. Під одну рослину потрібно лити не менше одного відра.

Букет рожевих суцвіть

Яскраво-червоні квіти троянд

Про недостатність поливу свідчить подрібнення квітів, припинення росту пагонів та листя. Лити воду краще увечері, щоб мінімізувати випаровування.

Строкате поєднання на пелюстках троянд

Яскраві поєднання на пелюстках троянд

Підживлення троянд відбувається влітку. На етапі зростання необхідно провести дві підживлення за допомогою азотного добрива та розчину коров’яку. Остання підгодівля проводиться наприкінці серпня. Для цього краще використати калійно-фосфорне добриво.

Розпускні бутони троянди флорибунда

Процес добрива починається з формування борозенок навколо куща та проливання їх водою. Після цього вноситься рідке добриво та ще раз проливається водою. Далі все це потрібно засипати землею.

Плавні лінії пелюстків троянди

Пишні квіти троянди

Щоб крона куща згодом розвивалася рівномірно, виробляється формування куща молодих рослин. Для цього на рівні четвертого листка рослину прищипують. Таким чином, кущ розвивається рівномірно та пропорційно.

Багате цвітіння троянд

Незвичайний колір троянд

Після першого цвітіння фахівці рекомендують видалити зів’ялі квіти. Зріз потрібно робити досить розвинену нирку приблизно над третім листом.

Білі троянди з жовтою серцевиною

Біла троянда, що розпустилася

Дрібна поросля від культурної рослини відрізняється великою кількістю шипів. Присутність такої порослі може послабити основну рослину, тому її потрібно вчасно видалити. Розвитку такої порослі сприяє погано ущільнений під час посадки куща ґрунт.

Білі пелюстки витонченої троянди

Оригінальне забарвлення троянди флорибунда

Незважаючи на нескладний догляд, троянда флорибунда вимагає достатньої уваги, за яку вона згодом винагородить свого господаря пишним та тривалим цвітінням.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *