Флораріум на фото + Майстер Клас Своїми руками [Идеи 2019]
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Флораріум на фото + Майстер Клас Своїми руками [Идеи 2019]


Декоративному оформленню будинку з кожним роком приділяється все більша увага. Такі предмети допомагають підкреслити вибраний стиль, наголосити на лаконічному дизайні або ж надати приміщенню особливу атмосферу. Не можна не відзначити, що все частіше як декор використовуються флораріуми. Виглядають вони приголомшливо красиво і дозволяють створити частинку пустелі або джунглів навіть у простій квартирі. Звичайно ж, вартість їх дуже висока, але за бажання можна зробити не менш привабливий варіант своїми руками.

45 6086 74 61 6492 97

Що таке флораріум?

Насамперед зазначимо, що флораріум – це ємність на кшталт акваріума, у якій вирощують невеликі рослини замість розведення рибок. Найчастіше такі конструкції мають незвичайну форму для забезпечення відповідного мікроклімату. Виглядає подібний декор неймовірно красиво, тому він легко прикрасить будь-яке приміщення.

52 53 59 62 7872 739067

Загалом виділяють три групи флораріумів. Пропонуємо розглянути більш детально кожен із них, щоб у процесі вибору не виникло складнощів.

Звичайно, найбільшою популярністю користуються конструкції акваріумного типу. Це означає, що як основа використовується звичайний акваріум з кришкою і підсвічуванням. Вважається, що це найзручніший і слушний варіант для створення самостійної екосистеми. Крім того, працювати з ним набагато простіше навіть новачкові.56 43415580 82 8444

У процесі створення другої групи флораріумів використовують різні скляні вази або навіть келихи. Існує велика різноманітність таких виробів, тому вибирайте найбільш підходящий до інтер’єру варіант. Але зважайте, що працювати з ними буде дещо складніше.

42 46 63 70 83 8569

Остання група флораріумів – пляшкова. Такі вироби завжди виглядають дуже ефектно та сучасно. Але на жаль, саме такий варіант є найскладнішим у виготовленні. Це пов’язано з тим, що через вузьке шийку досить складно садити рослини і доглядати їх. Тому обміркуйте цей момент перед покупкою.

50 68 88

Тим, хто вперше планує створити флораріум, радимо вибирати не дуже дорогі та об’ємні конструкції. Справа в тому, що навіть у найпростішому скляному посуді можна створити справжній шедевр. Адже багато залежить від вибраних рослин. До речі, саме цьому нюансу варто приділити особливу увагу. Звичайно ж, рослини можуть бути різними, але дуже важливо, щоб вони вимагали однакові умови і догляд. Тільки з урахуванням цих нюансів вдасться створити справді гарний, оригінальний флораріум своїми руками.

48 49 54 57 5889

Флораріум своїми руками: покрокова інструкція

Як говорилося вище, щоб зробити подібний декор в домашніх умовах можна використовувати різні скляні судини. Тому можна пошукати вдома слушний варіант. В даному випадку як основа буде простий акваріум невеликого розміру.

Також для роботи знадобиться:

 • дренаж;
 • мох;
 • грунт;
 • додатковий декор;
 • декор для поверхні (галька чи стеклярус);
 • рукавички;
 • пінцет;
 • пульверизатор із водою;
 • лійка.

10

Для початку добре миємо акваріум невеликого розміру та сушимо його. На дно насипаємо трохи дренажу. Це може бути пісок, бита цегла, декоративний пісок або щось інше. Злегка збризкуємо його водою. 11

Зверху насипаємо трохи ґрунту. За бажання в нього можна додати спеціальні добавки та добрива як своєрідне підживлення. Також розміщуємо мох та приступаємо до підготовки рослин. Тобто прибираємо жовте листя і трохи очищаємо його.

12

Акуратно за допомогою пінцету висаджуємо підготовлені рослини в акваріум. Поливаємо їх простою водою, використовуючи лійку або шприц.

13

Заповнюємо поверхню галькою або стеклярусом, також розміщуємо додатковий декор. У процесі важливо орієнтуватися на початковий задум і тоді флораріум виглядатиме дуже красиво.

14

Для другого майстер-класу будемо використовувати скляну конструкцію складнішої форми. Але саме за рахунок її композиція виглядає ще красивіше.

1

Також підготуємо:

 • грунт;
 • дренаж;
 • декоративні фігурки та камінці;
 • вода;
 • рослини.

2

Миємо скляну ємність і залишаємо її висихати. На дно викладаємо дренаж і рівномірно його розподіляємо як на фото. За бажання на цьому етапі можна додати декоративне каміння.
3

У невелику ємність насипаємо ґрунт і поливаємо простою водою. Це потрібно для того, щоб її трохи підготувати.

4 5

Перекладаємо підготовлену землю у скляну ємність. Робити це треба максимально акуратно, щоб не забруднити стінки акваріума.

6

Висаджуємо рослини, формуючи гарну композицію.

7 8

Додаємо цікавий декор у вигляді камінчиків або фігурок. За бажання можна використовувати навіть різнокольоровий пісок. Гарний флораріум своїми руками готовий!

9

Як зробити підвісний флораріум своїми руками

Підвісні флораріуми вважаються одними із найскладніших. Проте пропонуємо спробувати зробити такий варіант своїми руками.

15

Для цього нам знадобиться:

 • скляна ємність;
 • деревне вугілля;
 • рослини;
 • грунт;
 • дренаж;
 • додатковий декор;
 • ножиці;
 • лопатка;
 • пінцет;
 • обприскувач.

16

За потреби миємо ємність і добре витираємо її. На дно насипаємо дренаж у вигляді великого піску, керамзиту, гальки чи іншого матеріалу.

17

Поверх першого шару насипаємо деревне або активоване вугілля. Це потрібно для того, щоб запобігти появі плісняви.

18

Наступний шар – злегка вологий ґрунт. На цьому етапі можна навіть додати трохи кольорового піску. За рахунок цього композиція виглядатиме досить незвично.

19

Виймаємо рослини з горщиків та очищаємо коріння. Використовуючи пінцет, висаджуємо їх у флораріум.

20

Обприскуємо всі рослини простою водою і розміщуємо композицію у відповідному місці.

21

Флораріум: приклади оригінальних композицій

Насправді є безліч ідей оформлення флораріуму. Кожна з них виглядає по-своєму оригінально, тому підготували для вас фото-добірку найкрасивіших варіантів.75 76 77989910047 51 65 66 7179 81 87 91 93 94 95 96 Чудово красивий, оригінальний декор із рослин буде доречним у кожному будинку. І якщо у вас є бажання зробити його власноруч, то обов’язково спробуйте. Будьте впевнені, що результат вас приємно здивує.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *