Фінішне фарбування стін та стель
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Фінішне фарбування стін та стель


Для грамотного фінішного фарбування стін та стель під час ремонту квартири необхідна наявність та дотримання кількох умов:

  • якісна фарба, що відповідає призначенню приміщення,
  • малярський інструмент,
  • попередня підготовка поверхонь,
  • знання тонкощів малярських робіт.

Розберемо ці умови докладніше.

1. Якісна фарба

Вибір фарби

  • Досвідчені майстри рекомендують для стін і стелі використовувати водорозчинну акрилову фарбу. Така фарба дуже популярна завдяки своїм численним перевагам: при фарбуванні не має сильного запаху, екологічна та безпечна, швидко сохне, стійка до впливу вогню та сонячних променів, легко миється. Для ванних кімнат вибирайте фарби для вологих приміщень підвищеної зносостійкості із фунгіцидними добавками.
  • Основне питання – вибір потрібного кольору. Спеціалізовані магазини пропонують широку палітру, але якщо відповідно до дизайнерського рішення вам потрібен оливковий, бірюзовий або теракотовий – доведеться придбати базу та відповідний пігмент.
    База – це прозора, напівпрозора або біла основа фарби, яку легко розфарбувати у будь-який потрібний відтінок шляхом додавання особливого пігменту. Змішування виробляє машина для квітів, наявна в будівельних супермаркетах. Колір можна вибрати за шкалою RAL (більше тисячі відтінків) або каталогами виробників.
  • При виборі кольору слід враховувати наступні моменти: при висиханні фарба трохи світлішає; фарба виглядає по-різному при природному та штучному освітленні; на сприйняття кольору впливають розміри кімнати. Тому ми рекомендуємо зробити «пробу» – пофарбувати ділянку стіни близько квадратного метра для отримання загальної вистави.

2. Малярний інструмент

Малярний інструмент

  • Для роботи знадобиться малярський інструмент та ємності: кисті, валики, відро з ґратами, лоток. Для того щоб дістати до стелі корисною допомогою стануть драбини і телескопічна ручка для валика.
  • Валік та довжину його ворсу підбираємо в залежності від етапу фарбування. Для першого етапу та ґрунтовки з шорсткою поверхнею використовуємо валик з довгим ворсом. Для основного етапу, коли стіна вже гладка – валик із ворсом середньої довжини. Для заключного етапу (делікатне фінішне фарбування) нам знадобиться валик із найкоротшим ворсом.

3. Підготовка оброблюваних поверхонь

Підготовка поверхні під фарбування

  • Щоб фініш виглядав ідеально – важливо попередньо підготувати поверхню стін та стелі. Стіни та стеля вирівнюємо, штукатуримо, шпаклюємо, шліфуємо, ґрунтуємо.
  • Очищаємо поверхні від пилу та інших забруднень. Для цієї мети в теплу воду додаємо концентрат миючого засобу та щіткою, змоченою в отриманому розчині, очищаємо стіни та стелю.

4. Тонкості малярних робіт

Фарбування стін

  • Попередня підготовка до фарбування полягає у захисті того, що фарбуванню не підлягає. Розетки та вимикачі обертаємо малярським скотчем. Для захисту покриття підлоги застилаємо його захисною плівкою. Плівку фіксуємо стрічкою, що самоклеїться, або малярним скотчем. Рулони розкочуємо внахлест, проклеюючи стики також за допомогою малярського скотчу. Систему опалення, радіатори закриваємо поліетиленовою плівкою, фіксуючи її скотчем до стіни. Міжкімнатні двері теж слід ретельно підготувати: коробку обклеюємо малярським скотчем, щілини зашпаровуємо герметиком.
  • Підготовка фарби до початку малярських робіт полягає у її ретельному перемішуванні у банку. Тяжкий пігмент, що осів на дно, повинен рівномірно розчинитися в загальному обсязі. Підготовлену фарбу переливаємо в спеціальне малярське відерце по ширині валика. Пластикові грати, що входять в комплект, дозволять економно і акуратно набирати фарбу на валик. Іншим варіантом спеціальної ємності для валика є пластиковий лоток із рифленим майданчиком. Працюючи валиком, залишаємо на рифленому майданчику надлишки – фарба витрачається дозовано.
  • Перший етап – ґрунтуємо стіни та стелю. Це зміцнює поверхню, знижує її поглинаючу здатність, покращує зчеплення з фарбою, забезпечує її економну витрату.
  • Другий етап. Наносимо фарбу по периметру стін, широкі смуги наносимо біля плінтуса та стелі. Для фарбування використовуємо плоску кисть. Вигнута ручка полегшує роботу. Наприклад, їй зручно фарбувати стіну за радіатором та в інших важкодоступних місцях. Профарбовування внутрішніх кутів приділяємо особливу увагу. Для зручнішої роботи ви можете придбати або зробити самостійно круглий валик. Для цього шубку валика надягаємо на колесо з ручкою. При фарбуванні верхньої частини стіни використовуємо драбину. Прискорення роботи в приміщеннях з високими стелями сприяє телескопічна ручка валика, яка може бути висунута на довжину близько трьох метрів.
  • Третій етап. Після нанесення контурів фарби по периметру стін зафарбовує внутрішнє поле. Для цього працюємо валиком. А) Проводимо смугу по стіні зверху донизу, акуратно, не допускаючи, щоб краплі потрапляли на підлогу. Б) По проведеній смузі малюємо зигзаг. В) Зигзаг зафарбовуємо вертикальними лініями, просуваючись рівномірно вздовж стіни. Кожна попередня смуга має бути перекрита наступною.
  • Починаємо фарбування стін та стелі від вікна з урахуванням напрямку світла. Важливо не допустити виникнення кордону між фарбою, яка висохла та свіжонанесеною. Просуваємось від вікна у напрямку дверей. Біля дверей фарбування робимо знизу вгору вздовж лівої стійки, потім простір над дверима і далі зверху вниз уздовж правої стійки.
  • Для розрахунку необхідної кількості фарби застосовуємо наступний принцип. Розраховуємо площу стін (за вирахуванням віконних та дверних отворів) та стелі. Витрата фарби на квадратний метр вказана на упаковці. Цей показник множимо на площу фарбування та множимо на два (за кількістю разів фарбування). Додаємо до 30 відсотків на непередбачені витрати.

Фарбування стелі

Якість фінішного фарбування стін та стелі залежить від підготовки поверхонь, первісного їх кольору та професіоналізму маляра. Для досягнення найкращого результату рекомендуємо звертатися до перевірених фахівців, таких як працюють у будівельній компанії «ТопДом».

Матеріали на тему

Ви можете використовувати атласне дерево, евкаліпт, чорне дерево, але, крім породи, важливий також спосіб обробки. Фарбування, лакування, розпис, патинування.

Знесення стін цегляних (в цеглу). кв.м. 7,5. 5. Знесення стін бетонних (міжкімнатних перегородок завтовшки 8-9 см). Фарбування стін в/д фарбою валиком.

  • Порядок ремонту та оздоблення квартир

Шліфування та лакування штучного паркету та палубної дошки, укладання пробкового або іншого покриття (якщо буде необхідно), фінішне фарбування стін та стель.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *