Фартух на кухню з пластику – огляд матеріалів, 50+ фото, гід на вибір та монтаж
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Фартух на кухню з пластику – огляд матеріалів, 50+ фото, гід на вибір та монтаж



Пластиковий фартух гарний тим, що дозволяє оновити інтер’єр кухні супер-швидко, бюджетно та без бруду. Єдина умова — пластикова панель не може сусідити з газовою плитою (хоча і це можна виправити). В іншому ж, це відмінна «робоча конячка», термо- і вологостійка, легка у догляді та установці.

Пластиковий фартух з фотодруком

Втім, пластик пластику відрізняється як за ціною, так і за експлуатаційними характеристиками. Сьогодні ми розглянемо три види пластикових фартухів для кухні:

  • З АБС-пластику;
  • З полікарбонату;
  • З ПВХ.

Варіант 1. Пластиковий фартух із АБС

Цей вид пластикового фартуха є гнучкими і легкими листами з полімерного матеріалу, названого абревіатурою трьох мономерів Акрилнітрилу, Бутадієну і Стиролу.

Кухонний фартух з АБС-пластику

Фартух АБС

розміри: Фартух з АБС-пластику продається в листах шириною 60 см, завтовшки 1,5 мм або 2 мм і завдовжки 3 або 2 метри. Багато фірм можуть виготовити фартух нестандартних розмірів та конфігурацій, наприклад, висотою 77см або 120 см у зоні витяжки.

Дизайн: Фартух із пластику АБС найчастіше оформляється фотодруком, а тому зовні він дуже схожий на скляний фартух-скіналі. Зображення вибирають із каталогу фірми-виробника або наносять принт замовника. Потім картинку покривають жаростійким глянсовим або матовим лаковим покриттям. Інший варіант дизайну пластикового фартуха – з металізованим дзеркальним покриттям.

Кухонний фартух із АБС пластику

Фартух із АБС-пластику в стилі шеббі шик

Кухонний фартух з АБС

Особливості монтажу: Панелі з АБС-пластика найчастіше монтуються на рідкі цвяхи для полімерів. Також їх можна встановити за допомогою спеціальних настінних профілів або прикрутити на шурупи.

  • Для установки фартуха з АБС-пластика підходять не всі рідкі цвяхи, а ті, що призначені для полімерів.

Плюси:

  • Доступність — Ціна однієї панелі довжиною 3 м становить близько 2000 руб., Що набагато нижче вартості фартуха зі скла, МДФ або плитки. Крім того, кухонний фартух з АБС-пластику дозволяє заощадити на доставці та установці.
  • Міцність на удар та вигин.
  • Стійкість до появи дрібних подряпин.
  • Гнучкість, за рахунок якої фартух легко встановлюється навіть на неідеально рівну стіну, а також криволінійну.
  • Завдяки своїй гнучкості та легкості фартух дуже простий у транспортуванні — Лист достатньо згорнути в рулон і принести додому самостійно.
  • Простота встановлення — Пластиковий фартух можна швидко і без бруду встановити своїми руками (на рідкі цвяхи).
  • АБС-пластиковий фартух не боїться вологого прибирання з агресивними засобами для чищення і легкими абразивами.
  • Декоративністьможливість нанести на панель будь-яке зображення або дзеркальне покриття.
  • Термостійкість — матеріал витримує жар до 80 градусів, не виділяє токсичних речовин при горінні та плавленні.

Недоліки кухонного фартуха з АБС-пластику:

  • АБС-пластик не підходить для обробки фартуху кухні з газовою плитою, оскільки від тривалого нагрівання та високих температур деформується. Матеріал витримує нагрівання до 80 градусів і лише короткочасне нагрівання при температурі 90-100 градусів.
  • Слабкі торкання ножем не страшні пластиковому фартуху, але, якщо зачепити поверхню з силою, то подряпина або скол з’являться на ній неминуче.
  • АБС-пластик вицвітає на сонці.
  • Не витримує контакту з ацетоном та розчинниками.
  • Якщо стіна-основа дуже крива, то пластмасовий фартух може лягти хвилями.
  • Термін служби АБС-панелі невеликий і становить близько 3-5 років, залежно від навантаження.

Дивіться також: Як вибрати плитку для фартуха: 12 нюансів та огляд популярних форматів

Варіант 2. Фартух з акрилового скла (полікарбонату, оргскла)

Фартух з акрилового скла – це недорога, але при цьому більш ударостійка та легка альтернатива загартованому склу та скинали. Зовні полікарбонат практично не відрізняється від силікатного скла — він такий же гладкий, блискучий і прозорий.

розміри: Товщина акрилового скла становить 3-4 мм, ширина – 60 см, стандартна довжина однієї панелі може становити 3 або 2 метри.

Дизайн: Фартух з акрилового скла найчастіше оформляється фотодруком, але він може бути кольоровим (однотонним) або просто прозорим.

Прозорим полімерним склом можна захистити забарвлені або оформлені шпалерами стіни та навіть розвішані фотографії, вирізки з журналів, листи та листівки.

Скляний фартух - декор своїми руками

Ідеї ​​саморобного дизайну прозорого фартуха з полікарбонату

Що стосується монтажу, встановити акриловий фартух своїми руками під силу будь-кому, але все ж таки робота вимагає акуратності, тим більше що листу властиво згинатися. Отвори під розетки та кріплення робляться «пір’ям» у кілька підходів. При необхідності розміри листа можна підкоригувати шліфувальною машинкою. До стіни акриловий фартух встановлюють за допомогою спеціальних кріплень для скла та дзеркал або за допомогою алюмінієвих профілів.

Плюси фартуха з акрилового скла:

  • Акрилове скло прозоріше за звичайне скло;
  • Невисока вартість порівняно зі скляним скиналом – від 5 т.р/кв. м;
  • Удароміцність (зламати і тим більше розбити пластиковий фартух з полікарбонату практично неможливо!), міцність на вигин;
  • Не вицвітає під прямим сонячним промінням;
  • Пожежобезпечний — полікарбонат не спалахує навіть при відкритому вогні, натомість він плавиться, не утворюючи при цьому токсичних речовин;
  • Можна встановити самостійно.

Мінуси:

  • У категорії кухонних фартухів із пластику. акрилове скинали – найдорожчий матеріал.
  • Акриловий фартух не терпить прибирання з абразивами та агресивними засобами для чищення.
  • Не рекомендується використовувати біля газової плити.

Дивіться також: Гід на вибір штучного та натурального каменю для обробки фартуху.

Варіант 3. Фартух із ПВХ

Якщо вам потрібне суперекономічне та швидке рішення, скажімо, для обробки фартуха кухні дачного будинку або орендованого житла, то пропонуємо розглянути стінові панелі з полівінілхлориду. Фартухи з ПВХ бувають двох форматів: листового та рейкового (у вигляді вагонки).

розміри: Найпоширеніший формат панелей — 950x480x3 мм, вагонки — 3000x100x10 мм, 3000x100x12, 5 мм, 3000x195x12 мм та інші.

Дизайн: Панелі продаються з готовим дизайном — з візерунками і картинками, нанесеними методом офсетного друку (малюнок + захисний лак). Також ПВХ фартух може імітувати натуральні оздоблювальні матеріали, наприклад, цегляну кладку, мозаїку, шкіру, камінь та ін. Покриття ПВХ-фартуха може бути глянсовим (у ламінованих панелей) або матовим.

  • Зносостійкість глянсових панелей трохи вища за матові.

Фартух із ПВХ-пластику в інтер'єрі

Особливості монтажу: Кухонний фартух їх ПВХ встановлюють на клей, рідкі цвяхи або шурупи. За бажанням ПВХ-вагонку можна укласти як вертикальними рядами, так і горизонтальними.

Плюси ПВХ-фартуха:

  • Легкість та швидкість установки своїми руками;
  • Невисока ціна — 160-300 руб. / кв. м.

Мінуси кухонного фартуха із ПВХ:

  • Низька стійкість до механічних пошкоджень та стирання.
  • З часом вицвітає та жовтіє від впливу сонячних променів та засобів для чищення.
  • Низька термостійкість: деформується при температурі вище 80 градусів, легко спалахує, при горінні НЕякісний ПВХ може виділяти токсичні речовини.

4 поради щодо вибору пластикового фартуха для кухні

Порада 1. Купуючи пластиковий фартух, переконайтеся, що він має сертифікат якості і придатний для обробки стін кухні, тобто як мінімум не виділяє токсичних речовин (у тому числі при горінні/плавленні), має волого- та термостійкість.

Порада 2. Термін служби будь-якого пластикового фартуха можна істотно продовжити, якщо в зоні плити додатково встановити прозорий скляний екран (поверх фартуха, як показано на фото нижче). Так ви збережете панель від жиру та бруду і, відповідно, від збирання та миючих засобів. Окрім того, скляний екран зможе захистити пластик від відкритого вогню газової плити.

Пластиковий фартух зі скляним екраном за плитою

До речі, про газовій плиті. Вважають, що пластиковий фартух з нею несумісний, проте це не зовсім так. За бажанням ви можете встановити плиту на відстані 15 см від фартуха або встановити скляний екран, як ми вже зазначили вище.

Порада 3. Найчастіше пластикові панелі прикрашаються фотодруком — візерунками, текстурами, красивими фотографіями або малюнками. Такий яскравий дизайн потрібно вибирати набагато уважніше, ніж звичайну плитку або МДФ, інакше фартух зробить інтер’єр незграбним і швидко набридне. Ось два головні принципи, якими варто керуватися:

  • Кухонний фартух повинен перегукуватися з колірною гамою та стилем інтер’єру в цілому. Так, наприклад, колір панелі можна підібрати в тон фасадів гарнітура та/або інших елементів обстановки, скажімо, тон штор або шпалер.

Боїтеся помилитися з кольором та дизайном? Вибирайте фартух нейтрального кольору, наприклад, білого, світло-сірого або бежевого, можливо з простим рослинним або геометричним принтом (ромбами, смужками, клітини). А ось темних квітів варто уникати — на їх фоні буде помітна навіть найменша порошинка або крапля води.

Білий пластиковий фартух

  • Чим складніший, детальніший і багатобарвніший інтер’єр кухні, тим лаконічнішим повинен бути дизайн фартуха. Якщо стіни обклеєні яскравими шпалерами з малюнком або фасади гарнітура прикрашає позолочене різьблення, то фартух краще вибрати однотонний або з непомітним малюнком.
Лаконічний дизайн фартуху

Лаконічний дизайн кухонного фартуха із пластику

Якщо ж кухонний гарнітур і інтер’єр оформлені мінімалістичноТо пластиковий фартух можна і потрібно вибрати яскравий.

Фартух з фотодруком

Порада 4. Бажаєте мати можливість змінювати дизайн фартуха за настроєм? Це можливо з двостороннім фартухом з АБС-пластику або ПВХ, встановленим не клейовим способом, а за допомогою настінних профілів. Двосторонній фартух можна придбати в ІКЕЕ або замовити в деяких майстернях, а профілі продаються в будівельних гіпермаркетах і в тій же ІКЕЄ.

Фартух ІКЕА

Пластиковий двосторонній фартух ІКЕА

Монтаж пластикового фартуха своїми руками

Щоб встановити фартух із пластикових панелей, листів або вагонки своїми руками, потрібно зробити такі дії:

  1. Визначаємось з габаритами фартуха – він повинен бути таким, щоб заступати за стільницю на 1-3 см, а ось по висоті від стільниці до навісних шаф він може бути будь-яким – безпосередньо до рівня шаф, трохи заходити за них чи бути нижче. В останньому випадку потрібно добре загерметизувати стик між листом і стіною і прикрасити видимі торці молдингом;
  2. Розкраюємо пластикові панелі, листи або вагонку за допомогою ножівки із дрібними зубами. Деякі панелі розрізаються звичайним різаком, як показано на фото нижче.

Розкрій пластикового фартуха

  1. Фіксуємо панель на стіні. Це можна зробити трьома способами:
  • Експрес-спосіб: просто приклеїти пластик до стіни на рідкий клей, який наноситься на стіну та на панелі з відстанню між смужками клею приблизно 15 см. Цей спосіб хороший, якщо панелі клеяться тільки на фартух, а не на всю стіну/стіни, в іншому у разі демонтаж буде проблематичний. Крім того, бажано клеїти панелі на основу, підготовлену в наступній послідовності: ґрунтовка, вирівнювання та закладання щілин штукатуркою до задовільного або гарного стану (до ідеалу можна не доводити), далі після висихання штукатурки знову наноситься ґрунтовка.
Пластиковий фартух - кріплення до профілів
  • Установка на шурупи: можна прикрутити фартух по кутах на шурупи.
  • Кріплення до металевих профілів: найкраще зробити фартух знімним, для цього потрібно прикрутити до стіни за допомогою тих же шурупів спеціальні металеві планки для настінних панелей як на фото праворуч. Вони дозволять вам легко змінювати фартух за потреби або бажання.

Фотогалерея

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:58 Середня оцінка: 4,31 із 5)
Фартух на кухню з пластику – огляд матеріалів, 50+ фото, гід на вибір та монтаж Завантаження…

https://www.youtube.com/watch?v=clAEE7MUfpM

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *