Фартух для кухні з мозаїки (70 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Фартух для кухні з мозаїки (70 фото)

Фартух для кухні з мозаїки: 70 фото-ідей

Робоча зона заслуговує на особливу увагу при оформленні кухні, так як вона найбільше схильна до негативного впливу. Тут панують найбільш складні кухонні процеси, які супроводжуються підвищеною температурою, варильною поверхнею, що випромінюється, вологістю і забрудненням не тільки стільниці, а й сусідньої стіни. Важливо вибрати гідний практичний матеріал, який не тільки захистить стіни, а й виконає роль чудового декору. Мозаїка – один з найпопулярніших видів оздоблення фартуха, який чудово справляється зі своїми функціями. У нашій статті ми розглянемо різні види мозаїки та ідеї оформлення робочої зони в сучасних стильних інтер’єрах.

Особливості мозаїки: плюси та мінуси

Мозаїчне полотно виготовляється з часток різних матеріалів, які потім наносяться на спеціальну основу. Найбільш популярними на сьогоднішній день є скляна та керамічна мозаїка, можливі також варіанти використання різнокольорового каміння, смальти, дерева. Будь-який з цих матеріалів дозволяє створювати унікальні панно, що мають масу переваг, наприклад:

— Безліч колірних рішень, завдяки чому можна підібрати мозаїчний фартух під будь-який колір кухні, зробити перехід від нижнього ярусу до верхнього у двоколірному гарнітурі або створити яскравий акцент у приміщенні;

— Стійкість до будь-яких зовнішніх впливів – мозаїка має підвищену волого- та жароміцність, здатність протистояти будь-яким хімічним речовинам, кислотам, внаслідок чого спрощується прибирання;

— Можливість легкого відновлення у разі пошкодження малюнка;

— Високі художні можливості — наявність у складі дрібних фрагментів дозволяє створювати різні декоративні малюнки від простого візерунка або орнаменту до складної складної композиції;

— Довгий термін експлуатації – мозаїка вважається одним із найбільш довговічних матеріалів, який не втрачає своїх якостей роками, а іноді й десятиліттями;

— Придатність матеріалу для оформлення будь-яких архітектурних особливостей: маленьких виступів, зламів, кутів, незначних деталей.

Незважаючи на масу своїх переваг, мозаїка все ж таки таїть і деякі недоліки. Насамперед це стосується множинних швів, які вимагають акуратного затирання. Постійний догляд за швами може стати для когось досить трудомістким заняттям. Оформлення фартуха з мозаїки буде коштувати значно дорожче, ніж оформлення кахлем, причому йдеться не про ціну матеріалу, а вартість роботи фахівців, без яких вам не обійтися в цій кропіткій справі. Набагато спрощує завдання робота з мозаїчними матрицями, що є панелями розміром 30х30 см, на які нанесений шар матеріалу.

Потрібно врахувати, що мозаїка викладається на бездоганно рівні стіни, що також вимагатиме додаткових зусиль та фінансових витрат. Якщо вас не лякають ці складності, розглянемо які види мозаїки можна використовувати для облицювання фартуха на кухні.

Фартух для кухні з мозаїки - Особливості мозаїки, плюси та мінуси
Фартух для кухні з мозаїки - Особливості мозаїки, плюси та мінуси

Дизайн мозаїки

Однією з переваг матеріалу виступає його різноманіття. Насамперед, це стосується розмірів частинок – тесерів, що становлять полотно. Найбільш дрібні мають розміри 1х1 см, а найбільші – 10х10 см цілком можна порівняти з керамічною плиткою. Крім квадратних форм, тесери можуть бути у вигляді ромбів, трикутників, кіл або ламаних елементів. Використовуючи різні поєднання, можна створювати найрізноманітніші шедеври в робочій зоні.

Вибираємо колір

Як і будь-який сучасний оздоблювальний матеріал, мозаїка має багато колірних рішень. У деяких випадках вона навіть перевершує інші види облицювання робочої зони своїми барвистими комбінаціями та малюнками. Найбільш поширеними можна назвати такі види інтерпретацій кольорів, як:

1. Моноколор. В даному випадку мозаїчне полотно викладається з елементів, що мають однаковий розмір та колір. Таке оформлення чудово підходить до сучасних інтер’єрів у дусі мінімалізму, а також перенасичених яскравими фарбами.

2. Градієнт. Відмінна риса — прямокутні тесери, які немов розтягнуті вздовж робочої поверхні. Перетікання відтінків створює оригінальні візуальні ефекти, розширюючи чи піднімаючи площину фартуха.

3. Мікс. Для оформлення фартуха вибирається один лідируючий колір, і кілька його півтонів, можлива присутність нейтральних білих та чорних вкраплень для створення візерунка. Кухонний фартух у такому виконанні стане значним декором приміщення у будь-якому стилі, якщо правильно підібрати чільну тональність. Він внесе деяку динаміку і «розворушить» лаконічність інтер’єру.

4. Панно. Відмінний варіант для поціновувачів картин та візерунків. Мозаїка є готовим комплектом матриць, з яких складається певне зображення. Такий вид обробки вимагає неспішного укладання, проте цей недолік цілком виправдовується чудовим зовнішнім виглядом.

Слід зазначити, що від вибору кількості та яскравості кольорів мозаїчних матриць нерідко залежить їхня вартість. Найбільш економічний варіант — моноколор, технологія виробництва якого не настільки складна як в інших варіантах, наприклад у випадку з панно.

Дизайн фартуха для кухні з мозаїки.
Дизайн фартуха для кухні з мозаїки.
Дизайн фартуха для кухні з мозаїки.

Види мозаїчних матриць

Якщо ви бажаєте спростити процес оформлення мозаїки, не турбуючись з кропітким монтажем кожного окремого елемента, можна вибрати найкращий вид мозаїчної матриці. Розрізняють кілька типів, які відрізняються принципом з’єднання тесерів і кріпленням до поверхні. Найбільш зручним способом укладання мають панелі на основі полімерної сітки. За часом, витраченому працювати і витраті клею – це найбільш економічний варіант. Крім того, сітка є свого роду арматурою, яка не дає розпадатися елементам.

Існують матриці на паперовій основі, на яку тесери наклеєні лицьовою стороною. Після поклейки мозаїки на фартух папір просто знімається.

Самоклеючі панелі схожі з двостороннім скотчем, для монтажу не знадобиться додатковий клеючий склад. Такі полотна чудово фіксуються до пластикових і скляних поверхонь фартуха, але зовсім непридатні для оштукатурених площин.

Є також матриці з полімерними перемичками, які видаляються у процесі укладання. Однак такі сполуки визнані ненадійними, тому подібні матриці не мають великого попиту.

Дизайн фартуха для кухні з мозаїки - Види мозаїчних матриць
Дизайн фартуха для кухні з мозаїки - Види мозаїчних матриць

Ідеї ​​оформлення фартуха для кухні з мозаїки

На сьогоднішній день сировиною для виготовлення мозаїки виступають різні матеріали, але потрібно врахувати особливі умови кухні, де є підвищена вологість і перепади температур. Крім того, перебуваючи в робочій зоні, оздоблення постійно піддаватиметься забрудненням, тому необхідно вибирати покриття, яке добре миється. Крім практичних характеристик, варто врахувати стиль інтер’єру – адже облицювання фартуха є одним із складових дизайну кухні, який має виглядати гармонійно.

Кераміка в оформленні фартуха

Даний вид – мініатюрна подоба всім нам звичного кахлю, але ціна значно відрізняється у більшу сторону. Це незамінний тип для кухонь, оформлених у східній тематиці, хоча якщо правильно підібрати палітру і тип покриття, можна підібрати керамічну мозаїку під будь-який інший стильовий напрям. Для скандинавського та сільських напрямків підійде робоча стіна з матових мозаїчних клаптиків, що імітують плитку «Печворк», а прикрасою мінімалістичного інтер’єру стане градієнтна мозаїка сіро-бежевих відтінків.

Ідеї ​​оформлення фартуху для кухні з мозаїки - Кераміка в оформленні фартуха
Ідеї ​​оформлення фартуху для кухні з мозаїки - Кераміка в оформленні фартуха

Скляна та дзеркальна мозаїка

Скло – найбільш затребуваний матеріал у сучасних інтер’єрах. Незважаючи на ідентичність складу, мозаїка відрізняється від скляної плитки вищими показниками міцності завдяки маленьким розмірам тесерів. Розрізняють кілька основних видів, таких як:

Мозаїка із однорідного (венеціанського) скла, що складається з окремих маленьких блоків. Фрагменти можуть бути однотонними або строкатими, мати у складі блиски, фрагменти фольги та інші декоративні вкраплення;

Смальта – пресоване скло, яке в процесі обробки набуває вигляду однорідної кольорової суміші. До складу входять оксиди різних металів (мідь, залізо, срібло), завдяки чому мозаїка має незрівнянно гарний вигляд, переливаючись відтінками із внутрішнім свіченням. Це чудовий варіант для розкішних класичних інтер’єрів. Міцність матеріалу настільки велика, що його можна використовувати для оформлення поверхні підлоги;

Дзеркальна мозаїка – виглядає дуже привабливо та динамічно, ідеально підходить для ультрасучасного стилю хай-тек. Крім створення особливого ефекту, що відблискує, вона нерідко бере участь у коригуванні простору, роблячи його на візуальному рівні ширше. Шикарно виглядає комбінація дзеркальної та перламутрової мозаїки.

Ідеї ​​оформлення фартуха для кухні з мозаїки - Скляна та дзеркальна мозаїка
Ідеї ​​оформлення фартуха для кухні з мозаїки - Скляна та дзеркальна мозаїка
Ідеї ​​оформлення фартуха для кухні з мозаїки - Скляна та дзеркальна мозаїка

Оформляємо фартух кам’яною мозаїкою

Різноманітність забарвлень, форм і текстур кам’яної мозаїки дозволяє підібрати її для будь-якого стилю інтер’єру. У процесі виготовлення в структуру вноситься мінеральна та кам’яна крихта, включаючи мармурові, оніксові фрагменти, тому таке оздоблення претендує на статус елітних та має неабияку вартість.

Покриття буває абсолютно гладким або мати «навмисні» ознаки старіння, отримані в процесі піскоструминної обробки. Крихітна пошарпана цегла на фартуху підкреслить природність лофтової кухні, а мозаїка з полірованого мармуру гідно прикрасить будь-який респектабельний інтер’єр.

Ідеї ​​оформлення фартуха для кухні з мозаїки - Оформляємо фартух кам'яною мозаїкою
Ідеї ​​оформлення фартуха для кухні з мозаїки - Оформляємо фартух кам'яною мозаїкою

Фартух для кухні з мозаїки.

Підбиваючи підсумки, пропонуємо нашому читачеві відвідати фотогалерею, де зібрано безліч прикладів гарних фартухів для кухні з мозаїки. Тут ви зможете переконатися в тому, наскільки привабливим і невимушеним виглядає витончене оформлення маленькими плиточками робочої зони і почерпнути багато цікавих ідей. Приємного перегляду!

Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.
Фартух для кухні з мозаїки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.