Фальш-панелі для кухні – 25 фото, гід на вибір та монтаж
Фальшпанелі для кухні використовують, коли потрібно приховати якусь ділянку в оздобленні, наприклад, гофри повітровода або цоколя гарнітура. Давайте розберемося, які матеріали та дизайни підійдуть для кухонних фальш-панелей, уточнимо питання встановлення та ціни.
Коли потрібні фальш-панелі
Фальш панель для кухні може:
- Замінити кухонний фартух;
- Закрити гофр від витяжки;
- сховати непотрібні ніші або комунікації;
- Задекорувати ніжки меблів;
- Прибрати щілину між меблевими шафами та стінкою;
- Прикрити нішу чи відстань між шафами;
- Допомогти у створенні системи декоративного освітлення;
- Візуально вирівняти поверхню.
Нижче наведено фото-приклади застосування фальш-панелей на кухні.
Отже, основне завдання фальш-панелей – маскування. Але завдяки ним стіни на кухні можуть перетворитися і на акцентну деталь інтер’єру, адже багато фальш-панелі декоруються за технологією фотодруку. А це означає, що лицьову сторону матеріалу може прикрашати не тільки імітація плитки, але й вид нічного Нью-Йорка або водоспад, що сяє бризками.
Матеріали для фальш-панелей
Фальшпанелі для кухні — це спеціальні обробні плити, декоровані з одного боку. Для їх виготовлення використовують такі матеріали.
Натуральна деревина
Екологічний, красивий, довговічний матеріал, який також підлягає реставрації. Правда на кухні він не дуже практичний, тому що боїться перепадів температур та вологості, гострих предметів та частого чищення. Найчастіше для обробки фартуха та цоколя використовують панелі зі шпонованого МДФ із восковим покриттям.
МДФ, ламіноване ДСП
Легко монтуються та відрізняються підвищеною декоративністю, можуть імітувати будь-які фактури або мати фотодрук. Довговічність таких конструкцій залежить від міцності верхнього захисного шару. Найнадійніші варіанти – з лакуванням або акриловим покриттям.
Скляні панелі
Практичні, пожежобезпечні, дозволяють експериментувати з підсвічуванням, не руйнуються від вологи. Скляні панелі виготовляють з акрилового, силікатного, полікарбонатного, загартованого скла та триплексу.
- Для обробки фартуха найбільше підійдуть панелі зі скла «триплекс» та загартованого скла. Так як вони абсолютно безпечні навіть у розбитому вигляді, міцні та не бояться тепла (у тому числі від газової плити).
Скло може бути прикрашене фотодруком або візерунками, отриманими піскоструминною обробкою.
На фото нижче можна побачити приклад маскування гофри скляною панеллю з підсвічуванням.
Процес встановлення фартуха скинали своїми руками, можна побачити в наступному відео.
Пластикові фальш-панелі
Найдоступніші за ціною, практичні, вологостійкі, легкі у догляді панелі, їх можна легко монтувати своїми руками і розрізати на невеликі деталі. Пластик імітує будь-які матеріали, наприклад, камінь, цегляну кладку або плитку «кабанчик», Але все ж таки не достовірно.
До речі, в Ікеї можна купити пластикові настінні панелі Фастбу під плитку з одного боку, і з однотонною поверхнею з іншого. Це означає, що ви зможете легко змінювати дизайн фартуха за настроєм. Кріпити до стіни настінні панелі від Ікеа потрібно за допомогою спеціальних профілів.
Метал
Металеві панелі найчастіше виготовляють із нержавіючої сталі. Для кухонного фартуха краще використовувати матові поверхні — на них не так видно розлучення від води. Часто металевими панелями обробляють лише ділянку за плитою.
Штучний камінь
Він може імітувати фактуру спила мармуру, граніту і навіть виробних каменів, а може являти собою грубу скелю необробленого природного матеріалу. Відмінно підходить для обробки фартухів у тон стільниці.
Правила вибору дизайну
Залежно від свого призначення або ваших побажань фальш-панелі можуть відігравати роль акценту в інтер’єрі або, навпаки, не привертати увагу, копіюючи сусідні поверхні.
- Як акцентний декор використовують панелі з фотодруком, однотонні, але яскравого кольору або панелі, що імітують екзотичні породи дерева, н-р, зебрано.
- Щоб фальш-панель вийшла нейтральною, її потрібно підбирати в тон сусідніх поверхонь, наприклад стільниці, фасадів кухні або стіни. В іншому випадку, ви можете вибрати універсальні відтінки та фактури — «під дерево», білий, сріблястий металік, а також матове або прозоре скло.
Також візьміть до уваги такі підказки:
- На темних поверхнях пил і розлучення помітніші, ніж на світлій або строкатій.
- Строкаті та яскраві стінові панелі, наприклад, з фотодруком, бажано використовувати за умови лаконічного інтер’єру.
- Якщо ваша кухня маленькаДля обробки робочої зони варто вибрати панелі світлих відтінків. Вони не зменшать простір і відображатимуть світло.
Основні способи монтажу
Фальш-панелі на кухні можна кріпити як стаціонарно, так і з розрахунком на періодичні зміни, демонтаж або відкриття-закривання.
- Стаціонарне кріплення
Кріпити панелі можна на саморізи, силікон або клей. Кріплення на саморізи дозволяє надійно зафіксувати панель у потрібному місці та при необхідності демонтувати її. Місця кріплень прикрашають круглими заглушками. Монтаж за допомогою клею або силікону можливий, якщо стіна рівна.
- Не стаціонарне кріплення
Цей спосіб хороший, коли закривають комунікації, наприклад, гофру або труби, щоб завжди був доступ до них. У цьому випадку матеріал може фіксуватися на магнітах, що дозволяє легко знімати її при необхідності. Інший спосіб — кріплення за допомогою профілів, в які вставляється фальш-панель. Збирається «стінка» за принципом шип-паз із блоків або використовується один цільний модуль. Потім ця стінка «вкочується» між рейками, а всі стики, що виникли, закривають кутками або декоративними накладками.
Звичайно ж, перед тим як кріпити матеріал, потрібно підготувати стіну: вона може бути не ідеально рівною, але без великих дефектів і перепадів. Досить оштукатурити основу, дочекатися її висихання, а потім приступати до наступного етапу.
Докладніше про кріплення стінових пластикових та МДФ-панелей можна дізнатися у наступному відео.
Читайте також: