Прикраса стін
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Фактурна фарба


Фактурна фарба – нові технології у дизайні стін

Фактурна фарбаТрадиційно вважається, що стіни у приміщенні мають бути поклеєні шпалерами. Однак сучасні технології та розробки в області декору стін не стоять на місці, і сьогодні магазини оздоблювальних матеріалів пропонують великий вибір різноманітних фарб. У статті докладніше буде розглянуто новий вид фарб – це фактурні фарби.
Фактурна червона: визначення поняття
Фактурна (або структурна) фарба – це фарба для декорування стін (різних типів поверхонь) в будь-якому приміщенні. За допомогою такої фарби можна створити поверхню з імітацією граніту, піску, шкіри, вельвету, шовку та ін.
Види та сорти структурної фарби
У будівельних магазинах можна знайти різні види цієї фарби:
— акрилова – в її основі акрилова смола, що підходить для будь-яких поверхонь, легко наноситься;
— силікатна — має силікатну основу, призначена для нанесення тільки на силікатну ґрунтовку каменю, гіпсу, цегли, бетону та ін;
— силіконова – у складі такої фарби – силіконова смола. Призначена фарба для нанесення на силіконову ґрунтовку, крім того, фарба характеризується великим терміном експлуатації;
— мінеральна фарба – це вапняно-цементна суміш, що вимагає розведення водою, найчастіше використовується для покриття зовнішніх поверхонь.
Серед сортів структурної фарби найпопулярнішими вважаються: рельєф, атакама, мізурі, марсельський віск.
Рельєф – акриловий полімер, з’єднаний з природним наповнювачем та кварцовою крихтою, простий у нанесенні, за допомогою рельєфу можна досягти різних ефектів.
Атакама — акрилова основа, з’єднана з металевим пігментом і кварцовим піском, за рахунок яких виходить оптичний ефект і незвичайне світловіддзеркалення, поверхня виглядає бархатистою.
Мізурі – акрилова основа, поєднана з модифікованим крохмалем. За допомогою цього сорту досягається як гладкий, і рельєфний ефект.
Марсельський віск – така фарба наноситься на два етапи: перший етап створює фактуру, другий – нанесення воску. Ефекти, що досягаються марсельським воском — кора, камінь, пробка.
Нанесення фактурної фарби
Для початку очищають стіну, на яку наноситиметься фарба, від старого покриття, потім вирівнюють її, замазуючи при цьому всі щілини, ямки, нерівності. Останній етап підготовки – ґрунтування стін.
Після того, як стіни будуть повністю підготовлені, можна наносити фарбу. Важливо звернути увагу на температуру в приміщенні, вона повинна бути не нижче за сім градусів за Цельсієм, інакше структура фарби стане густішою і її важче наносити на поверхню.
Для нанесення структурної фарби використовуються такі інструменти, як різні шпателі за розміром та застосуванням, валики, трафарети.
Технологія покриття стін фактурною фарбою: спочатку наносять шпателем перший шар, робити це потрібно так, щоб не було стиків, потім створюють потрібну фактуру, використовуючи при цьому валик, трафарет або тефлоновий шпатель. Коли структурна фарба повністю висохне, стіни фарбують у потрібний колір за допомогою водоемульсійної фарби.
Переваги та недоліки структурної фарби
Основна перевага фактурної фарби – вона є абсолютно нешкідливою для здоров’я людини, тому що в її складі немає розчинника. Наступна перевага – структурні фарби добре ховають невеликі недоліки поверхні, отже, немає потреби в ідеальному вирівнюванні стін. Крім того, такі фарби вологостійкі, тому поверхня легко миється.
До недоліків можна віднести те, що фарби потрібно досить багато, оскільки вона накладається жирним шаром.
Таким чином, фактурні фарби допоможуть зробити будь-яке приміщення красивим, сучасним та незвичайним.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *