екстер'єр та дизайн ділянки, саду та двору на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

екстер’єр та дизайн ділянки, саду та двору на фото


Сад і гора вдалині
Здригнулися, рухаються, входять
У літній розкритий будинок

Витонченість, простота форм, вільний простір, гармонійний мінімалізм — Все це створює неповторний антураж японського стилю. Для нього характерні витончені та відкриті будівлі з дерева, легкі розсувні двері-перегородки з паперу чи бамбука. Головне для японців – близькість до природи, можливість зосередитися на своєму внутрішньому світі, споглядаючи прекрасні пейзажі.

Будинок з високим дахом

Особлива увага у створенні житла в Японії приділяється ландшафту. Своєрідне філософське значення набувають у ньому каміння та вода. Сад каміння – так називають садово-паркові зони в японському стилі. Основу такого саду складають композиції з необробленого каміння різної величини, структури, відтінків. Вода – символ очищення та захисту від злих духів – обов’язковий атрибут японського саду. Водойму можна спорудити у формі ставка або міні-водоспаду.

Садова хвіртка – своєрідний акцент такого міні-парку. Вони обов’язково повинні бути легкими, різьбленими, що пропускають світло, а з ним і філософську силу природи. Найбільш прийнятний варіант японської хвіртки – ґратчаста дерев’яна модель:

Щоб надати саду Характерні риси японського стилю можна використовувати огорожі з бамбука. Це дуже популярний в Японії оздоблювальний будівельний матеріал, що відрізняється довговічністю. Такий паркан органічно впишеться у стильний дизайн ландшафту

Бамбуковий паркан

Відомі японські альтанки – оригінальне оформлення зони відпочинку. Подібні споруди – цілком самостійний елемент заміської ділянки. Навколо такої альтанки можна оформити мініатюрний японський сад із доріжками та деревами бонсай:

Важливою частиною ландшафтного дизайну у японському стилі є садові доріжки. Для їх створення необхідно використовувати гравій або природне каміння. Відмінним варіантом мощення стежок може стати бетон, що має природний земний вигляд. Крім того, це досить міцний та практичний матеріал. Бетонні плити потрібно розділити простором із ґрунтом або гравієм:

Якщо суворо дотримуватися традицій будівництва японських будинків, то для будівництва потрібно створити каркас з дерев’яних крокв і опор, накритих скатним дахом:

Перед входом у будинок можна обладнати терасу із дерев’яним настилом. Зазвичай частина такої прибудови знаходиться просто неба, а частина – під навісом:

Дерев’яні будівлі недовговічні, тому в сучасних умовах найбільш практичним рішенням буде будівництво будинку з стилізованими окремими елементами декору японських будинків. Так, цілком європейську споруду можна доповнити деякими деталями у цьому східному стилі: оздоблювальні матеріали у відповідній колірній гамі, сад каміння в мініатюрі або розсувні двері:

Терасу невеликої площі можна оформити в японському стилі, використовуючи контейнерне озеленення з карликовими соснами, бамбуком або іншими рослинами, що вертикально ростуть:

Біла стіна та бамбук

Інтер’єр у стилі країни Вранішнього сонця

Для внутрішньої обробки житла в дусі Японії важливо дотримуватися принципу вільного простору. Жодних зайвих предметів не повинно бути: вони відволікають від зосередженості на важливих думках.

Головне в інтер’єрі японського стилю – розсувні двері-перегородки. Вони повинні бути легкими, відповідати кольоровій гамі всього приміщення. Такі двері повинні відкривати чудовий краєвид:

Відкриті двері та краєвид

Або служити способом трансформації внутрішнього простору, створюючи різні зони в одній кімнаті:

На підлозі можна використовувати циновки або спеціальне покриття, що імітує килимки із соломки. Нечисленні прикраси яскравих відтінків нададуть особливого шарму такому приміщенню. Це можуть бути картина, килим або м’які подушки:

З нечисленних меблів у традиційному японському житлі є лише дрібні столики. Для надання приміщенню особливої ​​атмосфери японського стилю можна використовувати легкі меблі з дерева та японські штори.

Для декору японському стилі слід виділити загальні характерні риси:

  1. підкреслюється витонченість та краса небагатьох елементів декору;
  2. використовуються натуральні матеріали для оздоблення: шовк, бамбук, рисовий папір, камінь;
  3. переважання неяскравих фарб природних відтінків молочного, білого, ванільного та бежевого з контрастним поєднанням чорного або темно-коричневого.

Японський стиль – це стриманість, прості та суворі форми, благородні матеріали та нероздільний зв’язок із природою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *