Екрани для батарей опалення (65 фото): види, гарні ідеї
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Екрани для батарей опалення (65 фото): види, гарні ідеї

Екрани для батарей опалення: 65 фото та ідей

Екрани для батарей щороку стають все більш значущим предметом інтер’єру. Якщо раніше вони застосовувалися, як правило, в громадських приміщеннях, то сьогодні, завдяки своїм чудовим декоративним якостям, стають стильною окрасою квартир і будинків. У цій статті ми поговоримо про те, якими можуть бути панелі, що закривають кімнатні батареї, а також способи їх декорування.

Призначення екранів для батарей

Сучасні екрани призначені для виконання багатьох функцій, а саме:

— Захист від випадкових ударів, оскільки опуклі ребра батарей можуть спричинити травму. Екрани нерідко встановлюють у приміщеннях з великим скупченням людей, у школах, поліклініках, спортзалах;
— Забезпечення нормальної та ефектної роботи батареї опалення;
— Захисту радіаторів від скупчення пилу та забруднень, що значно спрощує прибирання;
— Декоративна функція – величезна кількість способів прикраси екранів дозволяє зробити їх стильним доповненням інтер’єру.

Встановивши екран, що закриває непривабливий радіатор, можна повністю відмовитися від довгих штор, замінивши їх на сучасні рулонні або римські полотна.

Екрани для батарей опалення - Призначення
Екрани для батарей опалення - Призначення

Різновиди екранів для батарей

На відміну від колишніх часів, коли захист для батарей був простими металевими навісними панелями, сьогоднішні екрани мають набагато більшу різноманітність моделей. Весь асортимент можна класифікувати за двома основними ознаками: за типом конструкції та матеріалом виготовлення.

Залежно від конструктивних особливостей

Екрани для батарей умовно поділяються на кілька видів, відповідно до їх конструкції та способу застосування. Існують три основні види:

1. Плоскі панелі для радіаторів, втоплених в нішу. Такі екрани допомагають декорувати небажаний грубий вид батареї. Вони можуть бути навісними або у вигляді пересувної ширми. Екрани практично не займають корисної площі приміщення. Нерідко в стильних інтер’єрах можна зустріти полотна такої конструкції, доповнені малюнками або різьбленням, що автоматично перетворює їх на чудові прикраси;

2. Навісні панелі без кришок – здатні забезпечити максимальне поширення теплих потоків повітря у приміщенні;

3. Панелі, оснащені кришкою (короба) – найчастіше виготовляються із металу. Гарно виглядають екрани з хаотичною сіткою. Примітно, що такого роду екрани-короба можна використовувати ще й як оригінальну підставку, тумбочки. Купуючи екран у вигляді закритого короба, потрібно звернути особливу увагу на наявність якісних отворів, що забезпечують хорошу вентиляцію. Якщо панель має маленькі дірочки, не варто купувати такий виріб. У опалювальний сезон не рекомендується встановлювати будь-які предмети на кришку, щоб вона не перегрівалася і тепле повітря могло безперешкодно циркулювати.

Різновиди екранів для батарей опалення - Залежно від конструктивних особливостей
Різновиди екранів для батарей опалення - Залежно від конструктивних особливостей
Різновиди екранів для батарей опалення - Залежно від конструктивних особливостей

Залежно від матеріалу

Матеріал має велике значення для вибору екрану, тому що саме від його якісних характеристик залежить не тільки гарна подача тепла та надійний захист, але й декорування приміщення. Сировиною для виготовлення захисту для радіаторів є:

1. Метал. Відмінний матеріал, з якого виготовляють дешеві конструкції. У виробництві застосовується металевий лист, який фарбують у сталевий колір, а також нержавіюча сталь. Естетичний вигляд панель набуває за допомогою перфорації. Вперше такий виріб з’явився на світ у XIX столітті в Росії і до цього дня не втрачає актуальності, знаходячи нові риси дизайну. Метал забезпечує високу тепловіддачу, він легко миється, забезпечуючи водночас надійний захист. Металеві екрани можуть значно поліпшити конвекцію повітря, прискорюючи нагрівання приміщення. Нерідко такі моделі встановлюють в інтер’єрах у стилі мінімалізм, ганьби-тік, лофт.

2. Дерево. Цей екологічно нешкідливий матеріал наділений масою переваг. Насамперед варто відзначити високу тепловіддачу та естетичність, яка дозволяє панелям відмінно гармонувати з навколишнім оточенням. Дерево добре піддається обробці, тому екрани для батарей можуть мати найрозкішніший вигляд із елементами різьблення.

Використання різних порід дерев, а також застосування лакофарбових засобів допомагають виготовляти справжні шедеври. Велику популярність сьогодні набули панелі з ротанга, що володіють не тільки високими естетичними, а й характеристиками міцності. У плані простоти догляду краще вибирати моделі зі штучного ротанга.

Чудово виглядають плетені екрани у поєднанні з коробом із деревини або МДФ. Дерев’яний екран стане чудовим доповненням до класичного чи історичного інтер’єру, а також для затишних скандинавських кімнат, провансівських хорів чи приміщень в еко-стилі. Варто звернути увагу на те, що дерев’яна конструкція не може коштувати дешево, оскільки це свідчить про її низьку якість.

3. Скло. Сучасні технології дозволяють виготовляти найміцніші скляні матеріали, з яких виготовляють меблі, перегородки та інші елементи інтер’єру. До того ж, цей матеріал має багато способів декорування. Панелі випускають із загартованого чи вітражного скла та ламінують, завдяки чому їх складно розбити чи подряпати. При цьому кути виробів проходять додаткову обробку, що забезпечує їхню безпеку. Бюджетнішим варіантом виступають вироби з акрилового скла, що мають напівпрозорість або матовість. Перевага останніх полягає в широкій палітрі кольорів.

Особливе місце серед скляних екранів для батарей займають вітражні полотна, в основі яких триплексне скло, отримане шляхом з’єднання декількох шарів полімерним складом. Одна з технік створення вітражів – метод Тіффані – дозволяє отримати ексклюзивні полотна. Даний спосіб має на увазі вирізку окремих скляних деталей малюнка склорізом і подальшу їх збірку в композицію на мідній плітці з припаюванням. Ціна таких виробів, мабуть, найвища.

4. Пластик. Цей матеріал є найдешевшим і застосовується вкрай рідко. Це тим, що пластик при нагріванні може деформуватися і виділяти небезпечні для людського організму речовини. Приміщення, де встановлений пластиковий екран для батареї, бажано у опалювальний сезон провітрювати якнайчастіше.

5. МДФ. Плити із пресованої стружки використовуються, як правило, для оформлення короба та рам, а сам екран може бути скляним або пластиковим. Така конструкція дозволяє час від часу міняти вставки, що набридли оку. Матеріал не схильний до деформації, але досить масивний.

Різновиди екранів для батарей опалення - Залежно від матеріалу
Різновиди екранів для батарей опалення - Залежно від матеріалу
Різновиди екранів для батарей опалення - Залежно від матеріалу

Дизайн екранів для батарей

З роками полотна, що приховують радіатори, перейшли до стильного доповнення інтер’єрів. Існують різні способи зробити з екрану справжню прикрасу. Насамперед це стосується дерев’яних виробів, які нерідко в класичних інтер’єрах доповнюють різьбленими елементами. Витончене різьблення надає обстановці деяку легкість та вишуканість. Добре виглядають полотна, підібрані під колір меблів. Особливими декоративними властивостями наділені скляні екрани, які можуть бути доповнені такими способами:

— Фотодрук – прикрасить полотно чудовими краєвидами, панорамами міст та будь-якими іншими зображеннями за бажанням замовника;

— Малюнки ручної роботи – досить дороге задоволення, але кінцевий результат того вартий. Цей спосіб декорування екрану передбачає нанесення художником картини силікатними фарбами. Потім вітраж піддають випалу у спеціальній печі;

— Піскоструминне нанесення з додаванням фарб дозволяє створювати найрізноманітніші візерунки;

— Декорування свинцевої плівкою, що самоклеїться – дорогий вид прикраси екрану. Його вартість пояснюється дорожнечею сировини, зате малюнки мають багату барвисту палітру.

Гарні конструкції вітражів створюються за фацетного способу. Це досить складна технологія, в процесі якої окремі елементи скла спочатку піддають ограновуванні, а потім обволікають спеціальним клеєм і монтують до металевого профілю. Цілком унікальні екрани отримують із застосуванням страз, які здатні імітувати огранювання з дорогоцінних матеріалів.

Якщо Ви задумали самостійно прикрасити екран для батареї, це можна зробити за допомогою фарбування, наприклад, під колір інтер’єру. Можна нанести оригінальний рисунок у вигляді піаніно. Для роботи знадобляться біла та чорна фарби. Зображення потрібно заздалегідь добре продумати, щоб клавіші були розташовані реалістично в правильній послідовності.

Ще одна цікава техніка – декупаж – дозволить надати панелям певного шику. Для цього потрібно придбати багатошарові серветки з малюнком. Далі все просто: екран потрібно помити та висушити (можна пофарбувати). Верхній шар серветки відокремлюється, прикладається до поверхні полотна і добре промазується шаром клею ПВА. Паралельно необхідно видаляти бульбашки повітря. Коли аплікація повністю висохне, її можна покрити лаком, щоби продовжити довговічність малюнка.

Дизайн екранів для батарей опалення
Дизайн екранів для батарей опалення
Дизайн екранів для батарей опалення

Екрани для батарей опалення.

Набагато більше рішень для оформлення екранів для батарей Ви можете почерпнути в нашій фотогалереї. Тут ми постаралися зібрати найцікавіші та найпрактичніші ідеї. Приємного перегляду!

Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.
Екрани для батарей опалення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *