Дзеркала в інтер'єрі будинку чи квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дзеркала в інтер’єрі будинку чи квартири


Магія дзеркал в інтер'єрі

Якщо розглядати дзеркало з утилітарної точки зору, його здатність відображати предмети, безумовно, дуже важлива у нашому повсякденному житті. Недарма дзеркала можна побачити у будь-якій квартирі, як правило, у ванній, біля туалетного столика, у передпокої. Там ми кидаємо погляд на своє відображення, бачачи в ньому не тільки себе, але і навколишнє оточення, і чи гармонійний буде цей портрет в інтер’єрі, залежить від грамотного вибору дзеркала і правильного його розміщення в просторі вашого будинку.

При вмілому підході використання дзеркала в інтер’єрі квартири можна отримати дивовижний ефект, коли в нього хочеться не тільки виглядати, але й нескінченно дивуватися тій магії «задзеркалля», яка створює гармонію форми, кольору та світла, перетворюючи навіть похмуру симетрію в загадку, що дозволяє бачити то , чого немає у реальному житті.
Обмірковуючи ідеї розміщення дзеркал у будинку, слід орієнтуватися деякі їх властивості. Так, наприклад, дзеркало в інтер’єрі допоможе візуально змінити пропорції приміщення, візуально збільшивши маленьку кімнату або розширивши вузький коридор. Але в той же час дзеркало, що самотньо висить на великій стіні, створить враження дисгармонії та прорахунку в дизайні інтер’єру.

Дзеркало може стати і предметом інтер’єру. Звичайно, дизайн дзеркала повинен відповідати тому стилю, в якому вирішено весь простір приміщення. Крім того, при створенні інтер’єру дизайнер повинен враховувати не тільки форму та вид дзеркала, але й ті предмети, які відображатимуться в дзеркалах. За допомогою дзеркал можна створити класичну картинну галерею, розвішавши картини на протилежній стіні, але в цьому випадку необхідно знати міру, адже відображення не повинно сперечатися з самим дзеркалом.
Здатність дзеркала відбивати світло також можна успішно використовувати у створенні гармонійної атмосфери будинку, поєднуючи функціональність і декоративність дизайнерської знахідки. Відображене в дзеркалі бра створить приємні відблиски та додаткове освітлення. Але не намагайтеся розмістити дзеркало напроти вікна, тут принцип подвоєння освітленості не спрацює. Від сонячного світла дзеркало потьмяніє, і виглядатиме невиразно. А ось декорування дзеркала під вікно з «квіткою на підвіконні» і шторкою з текстилю, наприклад, у маленькій спальні виглядатиме дуже оригінально.

Дуже велике значення має обрамлення дзеркала. Можна знайти готове дзеркало в рамі, яке буде відповідати стилю вашого приміщення. Але при створенні унікального інтер’єру іноді виникає потреба замовити авторське дзеркало, яке буде справжньою «родзинкою» будинку. Класичний багет чи рама у сучасному стилі допоможуть акцентувати увагу на дзеркалі та його ролі серед інших елементів декору.

Визначаючи розмір дзеркала в приміщенні, не можна забувати про його крихкість і деякі проблеми з доставки та розміщення дзеркал великого розміру. Але, бажаючи мати велику дзеркальну поверхню, ви можете створити мозаїку, що складається з кількох дзеркал однакової або, навпаки, різної форми. У цьому випадку, розвішавши їх відповідно до свого смаку, або у вигляді строгих геометричних ліній, або в хаотичному порядку, ви також отримаєте унікальний ефект.

Використання дзеркала в інтер’єрі – справжня знахідка для дизайнера. Змінюючи простір, дзеркало створює справжню гру уяв. Але тут, як, втім, і в усіх інших напрямках декорування приміщення, потрібна міра, щоб цей дивовижний та загадковий предмет не створив атмосферу «дзеркалка» у вашому будинку, а став його прикрасою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.